Klasa nr. 13

Awatar użytkownika
Moeru
Organizacja: ANBU
Wioska: Kumo-Gakure
Ranga: T. Chūnin
Wiek Postaci: 20
Siła: Ni Kaishi +
Wytrzymałość: San Kaishi
Szybkość: Yon Kaishi ++
Zręczność: San Kaishi
Kontrola Chakry: Ichi Kaishi
Zasoby Chakry: San Kaishi
Potencjał Genjutsu: Ichi Kaishi
Kontrola KG: Ni Kaishi
Kontrola Raiton: Ni Kaishi
Walka Wręcz: Ni Kaishi
KP: viewtopic.php?p=291918#p291918

Klasa nr. 13

Post autor: Moeru » czw, 23 maja 2019, 15:23

Obrazek

Klasa nr. 13
Nauczyciel: Moeru

Standardowa klasa, gdzie swoje nauki pobierają początkujący shinobi, pragnący rozpocząć swoją karierę. Znajduje się tu kilka ławek i krzeseł, przy których można usiąść i studiować wiedzę zawartą w książkach, jak i tą, którą przekazuje nauczyciel. Sporą część sali zajmuje plac ćwiczebny, na którym znajdują się wszystkie niezbędne elementy, potrzebne do nauki. Kilka manekinów do treningu, pachołki, idealnie nadające się do nauki Kawarimi no Jutsu, cała masa broni miotanej, należąca do podstawowego wyposażenia shinobi. Również znajdziemy tu szafkę ze zwojami, gdzie opisane są poszczególne techniki, zarówno te najbardziej podstawowe rangi E, jak i te odrobinę bardziej skomplikowane kategoryzowane do rangi D. W samym rogu sali znajduje się fotel, dość sporych rozmiarów, gdzie przez większość czasu przesiaduje nauczyciel, dzięki czemu może mieć oko na wszystko, co się dzieje w sali.

Nauczycielem jest Moeru, białowłosy, mocno umięśniony dwudziestolatek. Ubrany jest w białą, rozpiętą koszulę, a także w luźne, granatowe spodnie. Często się uśmiecha i dość dużo gada, choć nie należy do łagodnych, a wręcz przeciwnie. Uwielbia walkę i wie, że trzeba włożyć w to całe serce, by stać się lepszym, więc to, czego można się spodziewać w tej klasie, to konkretny wycisk.

Przydatne linki:
Walka i typy technik
Trening
Atrybuty
Ninjutsu rangi E
Taijutsu rangi E
Genjutsu rangi E
Mowa | Myśli | Narracja | MG | Admin
Pokaż/Ukryj:
Wyprawa? Misja? Trening? Jakieś ważniejsze sprawy? Zapraszam na GG bądź PW!

Awatar użytkownika
Sangar
KP: viewtopic.php?f=36&t=12548

Re: Klasa nr. 13

Post autor: Sangar » czw, 23 maja 2019, 22:44

Opuszczając recepcję podziękowałem kobiecie za uprzejmą pomoc. Szybko udałem się w stronę klasy numer 13. Szkoła zrobiła na chłopaku wrażenie solidnej i wymagającej. Chcąc rozwiać uczucie lekkiego poddenerwowania wziął głęboki wdech i wydech po czym wszedł do klasy numer 13. Podszedł do nauczyciela i wręczył mu teczkę którą dostał od recepcjonistki.
- Dzień dobry jestem Sangar, jako nowy uczeń zostałem tu przysłałem przez recepcję. Oto teczka którą miałem przynieść.

Awatar użytkownika
Moeru

Post autor: Moeru » sob, 25 maja 2019, 16:15

Gdy wszedłeś do środka, zobaczyłeś nie za dużą salę i na jej końcu nauczyciela. Jasnowłosego, dość wysokiego chłopaka. Ten od razu podniósł wzrok, który padł prosto na ciebie. Chłopak skinął głową w podziękowaniu, gdy podałeś mu teczkę.
-Dziękuję. - Powiedział szybko, wstając ze swojego siedziska i podszedł do ciebie. -Witaj Sangar. Ja jestem Moeru i będę twoim nauczycielem, skoro przydzielili cię do mnie. Podstawą dobrej współpracy jest znajomość swojego towarzysza. Chciałbym, byś opowiedział mi coś o sobie, byśmy lepiej się poznali. Żeby dodać ci nieco otuchy, ja zacznę. - Powiedział Moeru i usiadł na biurku. Po co było stać, skoro można było sobie wygodnie usiąść. -Jak już wspominałem, nazywam się Moeru i pochodzę z wioski ukrytej w Piasku. Jestem chunninem i dopiero niedawno zostałem przydzielony do nauczania w akademii, ale nie jesteś moim pierwszym podopiecznym. Na razie tyle wystarczy, może kiedyś dowiesz się więcej. - Rzekł Jasnowłosy, bez żadnego uśmiechu na twarzy. Praktycznie nigdy się nie uśmiechał, więc było to bardzo naturalne. -Teraz twoja kolej. Powiedz mi coś o sobie. Skąd pochodzisz, dlaczego zdecydowałeś się podążać drogą ninja? I czy masz może jakieś zdolności, o których powinienem wiedzieć? - Moeru zarzucił młodego studenta pytaniami, lecz każde z nich było bardzo istotne, więc musiało zostać zadane.
Pokaż/Ukryj:

Awatar użytkownika
Sangar

Post autor: Sangar » śr, 29 maja 2019, 04:26

Jestem Sangar i pochodzę z wioski Mgły. Chłopak przyjął na siebie pytania od instruktora, ale był skory do wymiany zdań, bo uznał, że dobre poznanie się to klucz do sukcesu. Mam wiele zainteresowań, jednym z nich jest podróżowanie w nowe miejsca. Posiadam specjalną umiejętność, dzęki której potrafię znieść wiecej bólu od innych. Wybrałem drogę ninja by sprawdzić swoje ograniczenia i przez to się rozwijać.

Awatar użytkownika
Moeru

Post autor: Moeru » śr, 29 maja 2019, 21:02

Moeru spojrzał na swojego nowego ucznia, jak ten opowiada o sobie i uważnie wysłuchał wszystkie jego słowa. Starał się je dobrze zapamiętać, by zacieśnić więź z Sangarem.
-Doskonale trafiłeś. Jeśli pragniesz sprawdzić swoje ograniczenia, z całą pewnością potrzebujesz przebyć długą drogę, gdzie natrafisz na wiele przeszkód i trudności do pokonania. Dlatego też, potrzebujesz nauczyć się czegoś, dzięki czemu będziesz w stanie sobie poradzić, prawda? - Zapytał młodzieńca i wyciągnął z szafki książkę i trzy zwoje. Pierwsze ze zwojów podał chłopakowi do ręki.
-Umiejętności ninja dzielą się na trzy, główne dziedziny, taijutsu, ninjutsu i genjutsu. Pokrótce opowiem ci o każdej z nich. Tutaj, w tym zwoju, znajdziesz opisy technik taijutsu. Są to techniki typowo siłowe, związane z fizycznością czy walką wręcz. Każda jedna technika tego typu delikatnie zwiększa Twoje umiejętności w zakresie walki, czy to sprawiając, że na czas jej użytku robisz się szybsza, czy też zadajesz silniejsze ciosy. Wiąże się to z techniką wykonania, która pozwala wykorzystywać nasze ciało w pełni. - Tu zrobił chwilę przerwy, by młody uczeń przetrawił pierwszą falę informacji i po chwili podał mu drugi zwój. -Drugą dziedziną są techniki ninjutsu, które to polegają na wykorzystaniu zasobów enegii, znajdujących się w twoim ciele - chakry. Dzięki zmaterializowaniu jej, jesteśmy w stanie przekształcić ją w inne formy, takie jakie zechcemy. Zapragniesz utworzyć kulę ognia? Proszę bardzo. Albo strumień powietrza, prosto z twoich ust? Tu również nie będzie problemu. Tu najważniejsza jest kontrola wewnętrznej energii i jej materializacja. - Ponownie zrobił krótką przerwę i podał trzeci ze zwojów chłopakowi. -Trzecią dziedziną jest genjutsu, które to są najdziwniejszą ze wszystkich ścieżek. Polega ono bowiem na wytworzeniu iluzji w głowie człowieka, czegoś niematerialnego, czegoś, co nie istnieje. Całość dzieje się tylko i wyłącznie w umyśle biedaka, który został poddany takiemu atakowi. Najznakomitsi iluzjoniści potrafią sprawić wiele bólu, poprzez same iluzje. - Teraz przed chłopakiem położył książkę, którą jeszcze trzymał w rękach. -Istnieją też inne dziedziny technik ninja, takie jak walka bronią, czy innymi narzędziami, bądź też limity krwi, które posiadają specjalne rody, być może ty również taki posiadasz. Wracając jeszcze do technik. Wszystkie techniki dzielą się na różne typy, w zależności od zastosowania. Tu masz wszystko opisane. Przestudiuj ją i te zwoje a na koniec wybierz sobie jedną, dowolną technikę z rangi E i po prostu zacznij się jej uczyć. Gdy będziesz popełniał jakieś błędy, będę starał się ciebie korygować. Możesz korzystać z dowolnego asortymentu z tej sali, albo jak bardzo chcesz, również mogę robić za kukiełkę treningową. - Powiedział Moeru i uśmiechnął się lekko, po czym usiadł na biurku, obserwując swojego ucznia.

//Nauka techniki powinna zawierać się w 15-20 linijkach. Pamiętaj o nie pisaniu w czasie dokonanym, lecz opisuj, jak próbujesz wykonać daną czynność. Pamiętaj o manipulacji chakrą, mięśniami, itp
Pokaż/Ukryj:

Awatar użytkownika
Sangar

Post autor: Sangar » czw, 30 maja 2019, 09:50

Po słowach instruktora, Sangar dumał o słowach instruktora.-Sztuka shinobi jest systematyczna i różnorodna. Wszystkie techniki się wzajemnie uzepełniają a opanowanie ich daje duże możliwości do wszelakiego użytku.
Następnie chłopak wziął materiały od instruktora i zaczął je przeglądać by wybrać jedną do nauki.
- Wszystkie techniki wydają się ciekawe a wybór pierwszej do nauki nie bedzie łatwe. Wziął zwój taijutsu, myśląc o słowach Moeru "zwiększają umiejętności w walce" oraz "pozwalają wykorzystać ciało w pełni" które dały poczucie właściwego początku, wybrał z listy Dainamikku Entorii do nauki. Chłopak przestudiował opis tej techniki i zwrócił się więc do instruktora.
Wybrałem taijutsu Dainamikku Entorii na swoją pierwszą technikę. Zapoznałem się już z opisem a teraz przystąpię do ćwiczenia na manekinie.
Chłopak podszedł do manekina i zaczął swój trening. Na początku Sangar wykazywał oznaki lekkiego poddenerwowania. Z lekkim trudem przełknął ślinę... Miał on jednak na tyle doświadczenia tj. lekkie treningi biegowe po których wiedział, że zaangażowanie i wysiłek fizyczny daje wiarę we własne siły. Pamięć o tym dała mu zastrzyk determinacji po czym przystąpił do treningu. Przypomniał sobie zasady wykonania techniki i spróbował ją powtórzyć na manekinie.
Wyskok i kopnięcie to chyba najważniejsze punkty tej techniki więc odpowiednie skupienie sie na nich to klucz do sukcesu.
Po krótkim wdechu Sangar ruszył szybko w stronę manekina i na trzy metry od manekina wykonał skok, a dolatując do manekina lekko go kopnął. Nie tracąc determinacji, chłopak starał się poprawić atak. - Muszę lepiej zsychronizować wszystkie ruchy i lepiej zebrać energię by wyszło to tak jak należy.
Sangar odsunął się od manekina i powtórzył technikę, tym razem skupiając się na dynamice wyskoku, by trwał on jak najkrócej ale nie tracąc na sile. Podchodząc do kolejnego skoku starał się lepiej korzystać z energii, by dynamika była odpowiednia. Biegnąc w stronę manekina starał się ujednolicić start by poprawić dynamikę i efekt zaskoczenia, a wyskakując mocno i bez wątpliwości kopnął manekina, który przewrócił się na metr do tyłu.
Teraz wyszło to duzo lepiej niż poprzednim razem. Brak zwątpienia przy wykonywaniu decydują o pomyślności tej techniki. Brak używania pieczęci odciąża tę technike od niepotrzebnych wymagań.
Sangar, miał poczucie, że nowa umiejętność daje mu się we znaki w pozytywnym sensie. Miał poczucie coraz większej kontroli z każdym następną próbą...

Awatar użytkownika
Moeru

Post autor: Moeru » ndz, 2 cze 2019, 19:50

Moeru siedząc na ławce, bardzo uważnie obserwował poczynania swojego ucznia, gdy ten wybrał pierwszą z technik, które zapewne okażą się być przydatne w jego dalszym życiu. Trzeba było przyznać, że chłopak radził sobie naprawdę nieźle, jak na kogoś, kto dopiero zaczyna. Po kilku próbach manekin oberwał na tyle mocno, że odleciał na kilka metrów.
-Dobrze, dobrze. - Powiedział Jasnowłosy, podchodząc do swojego podopiecznego i uśmiechnął się do niego lekko. -Poznałeś już swoją pierwsza technikę, która nieraz uratować ci tyłek. Jednak techniki to nie wszystko, co czyni shinobi silnymi. Każdy z nas posiada ograniczenia swojego ciała, które możemy pokonywać, w różnych aspektach - fizycznym i duchowym. Do fizycznych należy między innymi siła, szybkość, zręczność czy wytrzymałość. Natomiast do duchowych - kontrola chakry, kontrola natur chakry, czy potencjał genjutsu. Jest jeszcze walka wręcz, oraz kontrola limitu krwi, Kekkei Genkai, które nie wchodzą do żadnej z tych dziedzin. Chciałbym, byś teraz wybrał sobie któryś z nich i spróbował przełamać swoje ograniczenia. Dokładnie informacje znajdziesz w tej książce. - Powiedział Moeru do swojego ucznia i podał mu kolejną książkę. Gdy ten ją wziął, Jasnowłosy odsunął się na bok, robiąc uczniowi miejsce do ćwiczeń.
Pokaż/Ukryj:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klasy”