Eliksiry Doriaka

Doriak

Eliksiry Doriaka

Post autor: Doriak » wt, 1 lis 2011, 21:15

Rodzaj wytworu: Pigułki ze skrzepniętą krwią
Składniki: Własna krew
Sposób przyrządzenia: Dokładnie oczyszczamy miejsce na ciele, z którego będziemy pobierać krew. Pobieramy krew (zaleca się strzykawką). Odparowujemy wodę (można lekko podgrzewać dla przyspieszenia procesu) do konsystencji plasteliny. Formujemy kulki. Pozostawiamy na powietrzu do całkowitego wyschnięcia.
Uwaga: Zaleca się nie pobierać jednorazowo więcej krwi, niż na pięć pigułek i odczekać co najmniej 24h przed następnym pobraniem krwi.
Działanie: Uzupełnia krew.

Czyli po prostu takie jak można kupić w aptece w byle której wiosce.
Ostatnio zmieniony pt, 6 sty 2012, 21:52 przez Doriak, łącznie zmieniany 1 raz.

Doriak

Re: pigułki ze skrzepniętą krwią

Post autor: Doriak » sob, 24 gru 2011, 22:26

daje dabylposta bo zostało bez odpowiedzi

Awatar użytkownika
Mizuno Uchiha
Administrator
Posty: 3350
Rejestracja: ndz, 29 sie 2010, 13:08
Płeć: Mężczyzna
Organizacja: Sekuto Chi
Wioska: Brak
Ranga: Sannin
Wiek Postaci: 27
Siła: Yon Kaishi
Wytrzymałość: Yon Kaishi
Szybkość: Yon Kaishi
Zręczność: Go Kaishi
Kontrola Chakry: Yon Kaishi
Zasoby Chakry: Shichi Kaishi
Potencjał Genjutsu: Yon Kaishi
Kontrola KG: Go Kaishi
Kontrola Fūton: Ichi Kaishi
Kontrola Katon: Roku Kaishi
Kontrola Raiton: Ni Kaishi
Kontrola Doton: Zero Kaishi +
Walka Wręcz: Yon Kaishi
KP: viewtopic.php?f=36&t=384
Lokalizacja: Kraj Demona
Kontakt:

Re: pigułki ze skrzepniętą krwią

Post autor: Mizuno Uchiha » sob, 24 gru 2011, 22:27

Nazwę tematu zaczynam z dużej literki. Na razie więcej nie napisze, bo nie mam czasu, ani nastroju :)
Obrazek

"...Ja jestem Legion. I choć jest wielu nas, to stanowimy jedność..."

Doriak

Re: Eliksiry Doriaka

Post autor: Doriak » sob, 7 sty 2012, 15:09

Rodzaj wytworu: Trucizna
Nazwa: Shitsumei
Składniki:
- Jaskier ostry x2
- Rendragon x2
- Kłończówka
Sposób przyrządzenia:
Łodygi jaskrów ostrych szatkujemy na kawałki nie dłuższe niż 1cm, po czym wrzucamy je do litra wrzącej wody. Utrzymujemy stan wrzenia przez 10 minut, cały czas mieszając i dolewając wodę, aby zrównoważyć parowanie. Następnie szybko odcedzamy pływające kawałki i pozostawiamy napar przykryty do ostygnięcia. Pozostałe liście i kwiaty szatkujemy dotąd, aż uzyskamy konsystencję papki o jednolitym zielonym kolorze (jaśniejszym niż liście, bo połączył się z żółtym z płatków). Tą papkę podgrzewamy do temperatury 60'C i utrzymujemy ją przez co najmniej 15 minut, ale nie dłużej niż 20. Co jakiś czas dolewamy niewielką ilość wody i mieszamy, aby utrzymać cały czas jednakową konsystencję. Następnie zalewamy pół litrem chłodnej wody i energicznie mieszamy przez co najmniej minutę. Później przepuszczamy wszystko przez specjalny papier filtracyjny. Przefiltrowany płyn zlewamy z wcześniej przygotowanym naparem (jeśli już ostygł do temperatury pokojowej). Powstały płyn odparowujemy w temperaturze nie większej niż 50'C do objętości ok. 0,35 l. Cały pęd Kłończówki rozgniatamy w moździerzu, a następnie wyciskamy tyle soku ile tylko zdołamy. Pozwalamy temperaturze opaść poniżej 40'C i dalej odparowujemy wodę cały czas mieszając. Gdy płyn osiągnie objętość 20ml jest już gotową trucizną.
Działanie:
Po 2-3min od wprowadzenia do krwiobiegu pełnej dawki (10ml) zaczynają się ujawniać efekty trucizny (+15min jeśli doustnie). Atakuje ona mięśnie odpowiedzialne za akomodację oka i powoduje ich skurcz. W efekcie czego osoba zatruta staje się na pewien czas krótkowidzem. Po 5-10 min efekt trucizny ustępuje. Niestety trucizna nie działa jeśli ktoś ma aktywne kekkei genkai w oczach. Przy większych dawkach (powyżej 20ml) mogą dojść skurcze innych niewielkich mięśni, takich jak mięśnie twarzy czy mięśnie przywłosowe, a przy mniejszych trzeba dłużej odczekać na wystąpienie efektu i krócej się on utrzymuje. Jedną pełną dawką (10ml) można też pokryć broń i starcza mniej więcej na 5 sembonów lub trzy ostrza wielkości shuriken/kunai lub tanto.
Antidotum:
O ile posiada się odpowiednią wiedzę (każdy medyczny ninja), bez problemów można je odkryć, nawet dzięki samej znajomości objawów.

Rodzaj wytworu: Antidotum
Nazwa: Antidotum na Shitsumei
Składniki:
- Włośnica Zielona x2
- Rutwica
Sposób przyrządzenia:
Poszatkowane rośliny gotujemy oddzielnie w temperaturze odpowiednio Włośnicę Zieloną - 100'C i Rutwicę 80'C przez 20min. Następnie wyławiamy cząstki roślin i zlewamy płyn razem. Odparowujemy wodę w temperaturze nie większej niż 60'C aż płyn osiągnie objętość 20ml.
Działanie:
Po 1-2min od wprowadzenia do ciała dawki o co najmniej takiej objętości co dawka trucizny zaczyna ją neutralizować (+10min jeśli doustnie). Neutralizacja trucizny przebiega bardzo szybko, w przeciągu kilku sekund. Antidotum utrzymuje się w organizmie przez godzinę lub do czasu "zużycia". Taka sama ilość antidotum jest "zużywana" na neutralizację takiej samej ilości trucizny.

Proszę też looknąć na to w pierwszym poście, gdyż jest nieocenione.

Awatar użytkownika
Hashi
Posty: 1901
Rejestracja: śr, 5 sty 2011, 20:14
Płeć: Mężczyzna
Wioska: Konoha
Ranga: Chunin
Wiek Postaci: 14
KP: viewtopic.php?f=36&t=1175&p=14625#p14625
Lokalizacja: znienacka

Re: Eliksiry Doriaka

Post autor: Hashi » sob, 7 sty 2012, 15:41

Pierwsze akcept.

Trucizna: jeśli Doujutsu nie jest aktywne w momencie zaaplikowania, ale po jego podaniu przeciwnik uruchomi je, to i tak nie widzi, czy trucizna przestaje działać?

Doriak

Re: Eliksiry Doriaka

Post autor: Doriak » sob, 7 sty 2012, 15:43

Trucizna przestaje działać.

Awatar użytkownika
Hashi
Posty: 1901
Rejestracja: śr, 5 sty 2011, 20:14
Płeć: Mężczyzna
Wioska: Konoha
Ranga: Chunin
Wiek Postaci: 14
KP: viewtopic.php?f=36&t=1175&p=14625#p14625
Lokalizacja: znienacka

Re: Eliksiry Doriaka

Post autor: Hashi » sob, 7 sty 2012, 15:46

Gut. Pigułki od genina (wymagane fabularne uzyskanie krwi)
Trucizna i antidotum od Chunina.

Doriak

Re: Eliksiry Doriaka

Post autor: Doriak » śr, 15 sie 2012, 20:01

Rodzaj wytworu: Lek przeciwbólowy
Składniki: Jaskier Ostry, Włośnica Zielona, Rutwica
Sposób przyrządzenia: Odcinamy Z Jaskra Ostrego łodygę, a pozostałe części wraz z Włośnicą Zieloną drobno szatkujemy. Uważamy, aby nie zmarnować soku, który wydzieli się w tym czasie z roślin, lecz zbieramy go do oddzielnego naczynia. Następnie przecieramy poszatkowane rośliny przez metalowe sitko z bardzo małymi otworkami, aby uzyskać swoistą papkę. Zalewamy ją 100ml wody i gotujemy w temperaturze nie większej niż 60 stopni przez około 15-20 minut. Następnie przesączamy całość przez filtr z bibuły. Teraz zlewamy uzyskany płyn z wcześniej zebranym sokiem i dalej gotujemy, tym razem w temperaturze wrzenia przez około pół godziny. Cały czas dolewamy część wody, która w tym czasie wyparowuje, uzyskując pożądaną objętość substancji. Pozostawiamy do samoistnego ostudzenia. W efekcie otrzymujemy 4 probówki leku.
Działanie: Po 5-10 minutach od połknięciu jednej pełnej dawki (1 probówka) znieczula tak jak Ibuprom, czy inny Apap. W przypadku wzięcia większej dawki efekt będzie silniejszy. Działanie utrzymuje się przez około godzinę. W skrajnych przypadkach można podać bezpośrednio do krwi i wtedy skraca się czas oczekiwania na działanie do 0,5-2 minut, lecz mogą wystąpić niepożądane skutki uboczne, takie jak: miejscowe odrętwienie miejsca aplikacji środka, otępienie, spowolnienie czasu reakcji, utrata zręczności. To samo pojawi się w przypadku przedawkowania. Nie należy brać więcej niż dwie pełne dawki na 5h. (Wszystkie podane przedziały czasu dotyczą oczywiście gry, a nie rzeczywistości.)
Rodzaj wytworu: Wspomagacz
Składniki: pigułka wzmacniająca, pigułka żywnościowa x2, pigułka ze skrzepniętą krwią x4, Leuzea, Rutwica, Włośnica Zielona, Kassia
Sposób przyrządzenia: Leuzee i Dutwicę dokładnie suszymy w wysokiej temperaturze, a następnie drobno szatkujemy. Później rozcieramy w moździeżu wraz z pigółkami wzmacniającymi i żywnościowymi. Teraz bardzo drobno szatkujemy zielone części Włośnicy Zielonej i Kassii zbierając jednocześnie wyciekający sok. Posztkowane części rośli, sok oraz wcześniej przygotowany prosek dokładnie mieszamy i ponownie rozcieramy w możdzieżu. Pozostałe części roślin wrzucamy do pół litra wody i gotujemy powoli zwiększająć temperaturę przez 20 minut aż do 70 stopni. Następnie utrzymujemy ją przez 30-40 minut. Przez cały czas dolewamy ubytki wody. Później, zanim wywar ostygnie, dodajemy wcześniej zrobioną papkę i dokładnie mieszamy. Szybko, zanim temperatura spadnie, wykonujemy na mieszaninie Chiyute no Jutsu i utrzymujemy je, aż do ostygnięcia. Później wrzucamy cztery pigółki ze skrzepniętą krwią i mieszamy oraz powoli rozgrzewamy do ich rozpuszczenia. Po zakończeniu zostawiamy do ostygnięcia i przesączamy przez filtr z bibuły. Otrzymujemy trzy probówki wspomagacza (= 3 dawki).
Działanie: Po wstrzyknięciu 1 dawki do krwi po około 1 minucie zwiększa możliwości regeneracyjne organizmu w ścisłej współpracy z jakąś techniką medyczną. Dzięki temu można wyleczyć rany trochę poważniejsze, niż te opisane w działaniu danej techniki. Jednakże nie oczekujmy cudów, przebitego brzucha nie wyleczymy Chiyute. Należy zauważyć, że ten "eliksir" nie przyśpiesza regeneracji. Efekt wspomagacza utrzymuje się przez około 20 minut. Jednakże miejsca zregenerowane z pomocą tejże mikstury mogą być na dłuższą metę nie do końca właściwie wyleczone i wymagają dalszego leczenia w szpitalu przed następną walką, treningiem, misją itp. danej postaci. Można przyjąć maksymalnie jedną dawkę wspomagacza dziennie. Przedawkowanie skutkuje nieprzewidywalnymi zrostami organów w ciele, a tym samym wylądowaniem w szpitalu na 10h. A zażycie poprzez połknięcie nie będzie miało żadnego efektu.

Doriak

Re: Eliksiry Doriaka

Post autor: Doriak » pt, 31 sie 2012, 14:25

A to? Looknijcie też na to proszę.

Shoji Sugimura

Re: Eliksiry Doriaka

Post autor: Shoji Sugimura » pt, 31 sie 2012, 15:00

1 opisz bardziej czym wg Ciebie są mocniejsze działania po zażyciu więcej niż 1 dawki

2 akcept ale zmień że to tylko przyspiesza leczenie lecz nie poprawia jego mocy

Doriak

Re: Eliksiry Doriaka

Post autor: Doriak » pt, 31 sie 2012, 16:04

1 - 1dawka powoduje, że całkowicie przestajemy czuć skaleczenia, małe poparzenia 1*, a nieco większe rany odczuwamy, lecz ból nie przeszkadza | 2dawki powodują, że przestajemy czuć niewielkie cięcia, czy większe obszarowo poparzenia 1*. Większe rany jak niewielkie poparzenia 2* i cięcia średniej wielkości mają zredukowany ból.

2 - Ale właśnie o to chodzi, aby było na odwrót...

Doriak

Re: Eliksiry Doriaka

Post autor: Doriak » czw, 7 lut 2013, 19:52

To jak z tym? Rozpisałem to jeszcze trochę, bo nie mam akurat co robić ;P

Rodzaj wytworu: Lek przeciwbólowy
Składniki: Jaskier Ostry, Włośnica Zielona, Rutwica
Sposób przyrządzenia: Odcinamy Z Jaskra Ostrego łodygę, a pozostałe części wraz z Włośnicą Zieloną drobno szatkujemy. Uważamy, aby nie zmarnować soku, który wydzieli się w tym czasie z roślin, lecz zbieramy go do oddzielnego naczynia. Następnie przecieramy poszatkowane rośliny przez metalowe sitko z bardzo małymi otworkami, aby uzyskać swoistą papkę. Zalewamy ją 100ml wody i gotujemy w temperaturze nie większej niż 60 stopni przez około 15-20 minut. Następnie przesączamy całość przez filtr z bibuły. Teraz zlewamy uzyskany płyn z wcześniej zebranym sokiem i dalej gotujemy, tym razem w temperaturze wrzenia przez około pół godziny. Cały czas dolewamy część wody, która w tym czasie wyparowuje, uzyskując pożądaną objętość substancji. Pozostawiamy do samoistnego ostudzenia. W efekcie otrzymujemy 4 probówki leku.
Działanie: Po 5-10 minutach od połknięciu jednej pełnej dawki (1 probówka) znieczula tak jak Ibuprom, czy inny Apap. W przypadku wzięcia większej dawki efekt będzie silniejszy. Jedna dawka powoduje, że całkowicie przestajemy czuć skaleczenia, małe poparzenia 1 stopnia, a nieco większe rany odczuwamy, lecz ból nie przeszkadza. Dwie dawki powodują, że przestajemy czuć niewielkie cięcia, czy większe obszarowo poparzenia pierwszego stopnia. Większe rany jak niewielkie poparzenia 2 stopnia i cięcia średniej wielkości mają zredukowany ból. Po wzięciu trzeciej dawki efekt jest jeszcze silniejszy. Działanie utrzymuje się przez około godzinę. W skrajnych przypadkach można podać bezpośrednio do krwi i wtedy skraca się czas oczekiwania na działanie do 0,5-2 minut, lecz mogą wystąpić niepożądane skutki uboczne, takie jak: odrętwienie miejsca aplikacji środka, otępienie, spowolnienie czasu reakcji, utrata zręczności. To samo pojawi się w przypadku przedawkowania. Nie należy brać więcej niż dwie pełne dawki na 5h. (Wszystkie podane przedziały czasu dotyczą oczywiście gry, a nie rzeczywistości.)
Plusy:
- znieczula
- można stopniować znieczulenie podając różną ilość dawek
- można podać na dwa różne sposoby
Minusy:
- można przedawkować, czego wynikiem są niepożądane skutki uboczne
- podawanie poprzez iniekcję też powoduje skutki uboczne
- nie można na raz podać dwóch dawek w ten sam sposób (ale można jedną doustnie, a jedną domięśniowo)
- lek jedynie znieczula ogólnie, a chwilowy ból związany z ruchem itp. jest jedynie trochę zredukowany
- rany wciąż pozostają, krwawią i mogą się pogłębiać pomimo iż nie bolą


Rodzaj wytworu: Wspomagacz
Składniki: pigułka wzmacniająca, pigułka żywnościowa x2, pigułka ze skrzepniętą krwią x4, Leuzea, Rutwica, Włośnica Zielona, Kassia
Sposób przyrządzenia: Leuzee i Rutwicę dokładnie suszymy w wysokiej temperaturze, a następnie drobno szatkujemy. Później rozcieramy w moździerzu wraz z pigułkami wzmacniającymi i żywnościowymi. Teraz bardzo drobno szatkujemy zielone części Włośnicy Zielonej i Kassii zbierając jednocześnie wyciekający sok. Poszatkowane części rośli, sok oraz wcześniej przygotowany proszek dokładnie mieszamy i ponownie rozcieramy w moździerzu. Pozostałe części roślin wrzucamy do pół litra wody i gotujemy powoli zwiększając temperaturę przez 20 minut aż do 70 stopni. Następnie utrzymujemy ją przez 30-40 minut. Przez cały czas dolewamy ubytki wody. Później, zanim wywar ostygnie, dodajemy wcześniej zrobioną papkę i dokładnie mieszamy. Szybko, zanim temperatura spadnie, wykonujemy na mieszaninie jakąś technikę leczącą i utrzymujemy ją, aż do ostygnięcia. Później wrzucamy cztery pigułki ze skrzepniętą krwią i mieszamy oraz powoli rozgrzewamy do ich rozpuszczenia. Po zakończeniu zostawiamy do ostygnięcia i przesączamy przez filtr z bibuły. Otrzymujemy trzy probówki wspomagacza (= 3 dawki).
Działanie: Po wstrzyknięciu 1 dawki do krwi po około 1 minucie zwiększa możliwości regeneracyjne organizmu w ścisłej współpracy z jakąś techniką medyczną (ustalamy w trakcie wyrabiania wspomagacza). Dzięki temu można wyleczyć rany trochę poważniejsze, niż te opisane w działaniu danej techniki. Jednakże nie oczekujmy cudów, przebitego brzucha nie wyleczymy Chiyute. Należy zauważyć, że ten "eliksir" nie przyśpiesza regeneracji. Efekt wspomagacza utrzymuje się przez około 20 minut. Jednakże miejsca zregenerowane z pomocą tejże mikstury mogą być na dłuższą metę nie do końca właściwie wyleczone i wymagają dalszego leczenia w szpitalu przed następną walką, treningiem, misją itp. danej postaci. Można przyjąć maksymalnie jedną dawkę wspomagacza dziennie. Przedawkowanie skutkuje nieprzewidywalnymi zrostami organów w ciele, a tym samym wylądowaniem w szpitalu na 15h i przejściem specjalnej operacji, która to wszystko naprawi. A zażycie poprzez połknięcie nie będzie miało żadnego efektu.
Plusy:
- umożliwia wyleczenie za pomocą techniki cięższych ran, niż te zawarte w jej opisie
- efekt trwa aż 20min
Minusy:
- w trakcie wytwarzania trzeba określić z jaką techniką medyczną ma współgrać wspomagacz
- wytwór ma bardzo krótką datę ważności, bo tylko tydzień (realny), ale jeżeli w momencie upływania terminu ważności postać toczy walkę, jest na evencie, egzaminie, misji itp. to ten okres jest wydłużony, aż do zakończenia danego wydarzenia fabularnego
- nie można przyjmować więcej niż jednej dawki
- przedawkowanie skutkuje 15h w szpitalu i operacją(nie wymaga ona prowadzenia, czy coś, ale chodzi o to, że będą blizny ;P)
- rany wyleczone z pomocą tego wspomagacza wymagają późniejszego sprawdzenia i doleczenia w szpitalu
- nie można stosować wraz z innymi środkami, bo mogą wystąpić nieprzewidziane skutki uboczne
Ostatnio zmieniony czw, 7 lut 2013, 23:02 przez Doriak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kororowy Renifer
Posty: 3361
Rejestracja: ndz, 29 sie 2010, 21:31
Płeć: Mężczyzna

Re: Eliksiry Doriaka

Post autor: Kororowy Renifer » czw, 7 lut 2013, 22:16

- ranga tej techniki może być co najwyżej C----- usuń to, może być stosowane do każdej techniki medycznej

akcept na wszystko, nie musisz nic poprawiać, wykorzystam immunitet jako najstarszego admina i dostajesz akcepta, za to, że jako jedyny coś tu robisz w tym temacie i to konkretnie. Proszę resztę sprawdzających o akcepty bez wątpliwości
Obrazek

Doriak

Re: Eliksiry Doriaka

Post autor: Doriak » czw, 7 lut 2013, 23:01

8O Suuuper...

@down
Dopiero na jednym byłem >.> i zginąłem przez nieobecność...
Ostatnio zmieniony czw, 7 lut 2013, 23:21 przez Doriak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Shin'tao Muramasa
Posty: 3397
Rejestracja: ndz, 5 wrz 2010, 19:27
Płeć: Mężczyzna
Wioska: Konohagakure no Sato
Ranga: Fubi Nukenin N
Wiek Postaci: 25
Siła: Ichi Kaishi
Wytrzymałość: Ichi Kaishi
Szybkość: Ichi Kaishi
Zręczność: Ichi Kaishi +
Kontrola Chakry: San Kaishi +
Potencjał Genjutsu: Ni Kaishi
Kontrola KG: Ni Kaishi
Kontrola Fūton: Ichi Kaishi
kontrola_suiton: Ichi Kaishi
Walka Wręcz: Ichi Kaishi
KP: viewtopic.php?f=36&t=11928
Lokalizacja: Międzywymiarowa Stacja Kosmiczna

Re: Eliksiry Doriaka

Post autor: Shin'tao Muramasa » czw, 7 lut 2013, 23:03

A Ty co, polityk? XD
"Oho! Po pijanemu się jechało? Spędzi pan dwa dni w areszcie."
"Ymmunytet..."

Doriak, zdałbyś w końcu to CE. Akcept.
Sowa | AKTUALNY WYGLĄD W KP | Ja
Nijimidasu kondaku no monshō. Fusonnaru kyōki no utsuwa! Wakiagari hiteishi! Shibire matataki! Nemuri wo samatageru! Hakōsuru tetsu no ōjō! Taezu jikaisuru doro no ningyō! Ketsugōseyo! Hanpatsuseyo! Chi ni michi onore no muryoku wo shire! Hado no kyuujuu: Kurohitsugi!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pracownia Alchemiczna”