Eliksiry Yoruichi

Awatar użytkownika
Shin'tao Muramasa
Wioska: Konohagakure no Sato
Ranga: Fubi Nukenin N
Wiek Postaci: 25
Siła: Ichi Kaishi
Wytrzymałość: Ichi Kaishi
Szybkość: Ichi Kaishi
Zręczność: Ichi Kaishi +
Kontrola Chakry: San Kaishi +
Potencjał Genjutsu: Ni Kaishi
Kontrola KG: Ni Kaishi
Kontrola Fūton: Ichi Kaishi
kontrola_suiton: Ichi Kaishi
Walka Wręcz: Ichi Kaishi
KP: viewtopic.php?f=36&t=11928

Eliksiry Yoruichi

Post autor: Shin'tao Muramasa » sob, 1 cze 2013, 21:45

Rodzaj wytworu: Wspomagacz (200ml)
Składniki: Ipekakuana x2, Amarant x3, Kwakr x3, Dziewięćsił bezłodygowy x1, Wrzątek 100ml
Sposób przyrządzenia: Na samym początku do naczynka mierzącego pół litra wlewamy kleistą ciecz z dwóch bulw zebranych Ipekakuan, które rozcieliśmy. Następnie tniemy wszystkie trzy pęczki mocno unerwionego Amarantu i płatki Dziewięćsiłu bezłodygowego jak najdrobniej niczym liście pietruszki, po czym wrzucamy je do naczynka. U ostatniej rośliny oddzielamy liście od łodygi. Łodygę można wyrzucić, zaś liście wszystkich trzech zebranych okazów razem miażdżymy w moździerzu, aż do wypłynięcia soków i zrobienia z nich kompletnej papki. Później zbieramy wszystko i wrzucamy do naczynia. Mieszamy zebrane składniki tak długo, aż soki Kwakru zabarwią całą mieszaninę na jaskrawy pomarańczowy kolor. Ostatnim etapem jest przeniesienie otrzymanej substancji do garnuszka ze stoma mililitrami wrzącej wody. Mieszamy, aż nasz eliksir będzie rzadki niczym woda. Wszystko to wystarcza na dwieście mililitrów tego wspomagacza.
Działanie: Usprawnia zręczność(+15) oraz szybkość(+15) na trzy tury i przez ten czas niweluje tak zwaną zadyszkę. Po trzech turach występuje nadmierne pocenie się i czasami mogą wystąpić duszności.
Jedna dawka na dzień. W innym wypadku - biegunka, zawroty głowy. W skrajnych przypadkach utrata przytomności.

Rodzaj wytworu: Leczniczy (150ml)
Składniki: Ipekakuana x3, Gruczolnik Bagienny x3, Wrzątek 50ml
Sposób przyrządzenia: Rozcinamy trzy bulwy zebranych Ipekakuan i wlewamy całą kleistą ciecz do głębokiego naczynka. Pozostałości po prostu wyrzucamy do śmietnika. Wszystkie trzy korzenie zebranych Gruczolników Bagiennych tniemy na jak najdrobniejsze kawałeczki, a ich liście szatkujemy niczym pietruszkę. Obydwa te składniki wrzucamy do moździerza i miażdżymy na papkę. Następnie wrzucamy to do naczynka i intensywnie mieszamy z kleistą cieczką bulwy Ipekakuany. Na koniec wlewamy naszą substancję do garnuszka z pięćdziesięcioma mililitrami wrzątku. Mieszamy, aż nasz wytwór będzie rzadki niczym woda. Wszystko to wystarcza na sto-pięćdziesiąt mililitrów eliksiru.
Działanie: Regeneruje obrażenia niczym dwukrotnie wzmocnione(dwukrotnie szybciej) Chiyute no Jutsu.
Jedna dawka na dzień. W innym wypadku - biegunka, zawroty głowy. W skrajnych przypadkach utrata przytomności.

Rodzaj wytworu: Wzmacniacz (200ml)
Składniki: Ipekakuana x2, Kassia x3, Płaziniec x3, Variada mglista x1, Wrzątek 80ml, Sake 70ml
Sposób przyrządzenia: Tutaj będziemy szli nieco w odwrotną stronę, bowiem ze wszystkich zebranych ziół potrzebujemy jedynie korzenie. Resztę można wyrzucić, bądź spożytkować na coś innego, ale nie o tym teraz mowa. Korzenie wszystkich ziół ścieramy na wióry, po czym wsypujemy do garnka i dolewamy sake. Rozgniatamy wszystko tak, aby całe soki wypłynęły ze startych składników. Będziemy widzieć moment, w którym to nastąpiło, ponieważ cała ciecz zabarwi się na czysty, śnieżny, biały kolor. Na sam koniec wlewamy mieszaninę do wrzątku przez sitko i intensywnie mieszamy przez następnie pół minuty. Wytwarza się dwieście mililitrów wzmacniacza o śnieżnobiałej barwie.
Działanie: Zmniejsza pobór chaky następnych trzech technik(do rangi C) o połowę.

Rodzaj wytworu: Wzmacniacz (150ml)
Składniki: Ipekakuana x2, Płaziniec x2, Uvaria x1, Wrzątek 50ml, Spirytus 50ml
Sposób przyrządzenia: Tutaj z kolei, w przeciwieństwie do poprzedniego wzmacniacza, potrzebujemy wszystko z zebranych roślin oprócz korzeni. Najlepiej jeszcze w dodatku je umyć ze trzy razy, aby mieć pewność, że są wybitnie oczyszczone z brudu leśnego. Sposób przyrządzenia tej substancji jest niesamowicie nietypowy. Bowiem niczego nie kroimy, ani nie gnieciemy/ubijamy/miażdżymy. Po prostu wrzucamy i wlewamy wszystkie składniki do wrzątku, po czym mieszamy - dlatego tak ważne jest dokładne umycie ziół. Mieszamy tak długo, aż nasz wywar osiągnie intensywny niebieski kolor, który jest w małym stopniu przezroczysty. Całemu sporządzaniu eliksiru towarzyszy bardzo słodki zapach podobny do miodu. Od momentu wrzucenia składników do wrzątku mieszamy go kilkukrotnie co minutę w ciągu dziesięciu minut. Dwieście mililitrów wywaru zostaje nam po oddzieleniu cieczy od składników po skończeniu.
Działanie: Regeneruje ilość chakry adekwatną jednej technice rangi B.

Rodzaj wytworu: Leczniczy (pięć liści)
Składniki: Ipekakuana x3, Kados x3, Pigułki ze skrzepniętą krwią x10, Wrzątek 200ml
Sposób przyrządzenia: Przygotowujemy na samym początku garnek z dwustoma mililitrami wody i podgrzewamy ją do temperatury wrzenia. Następnie wlewamy całą zawartość kleistej mazi z trzech bulw Ipekakuan do wcześniej ustawionego na ogniu naczynia i mieszamy przez minutę. Potem obrywamy wszystkie liście Kadosu, więc powinniśmy ich mieć równo piętnaście. Dziesięć z nich szatkujemy na jak najdrobniejsze części i później rozgniatamy w moździerzu ze wszystkimi pigułkami skrzepniętej krwi. Nasz wywar powinien być już rzadki, więc możemy tą papkę wrzucić do garnuszka i mieszać, aż nabierze jasnozielonego, intensywnego koloru. Chwilę po tym wrzucamy pozostałe pięć liści Kadosu i dajemy im cztery minuty na odbarwienie się w kolor częściowo niebieski i czerwony. Listki powinny być już miękkie i gotowe do zjedzenia.
Działanie: Regeneruje obrażenia niczym dwukrotnie wzmocniona maść na rany i w dodatku posiada działanie tabletki skrzepniętej krwi.

Rodzaj wytworu: Wspomagacz (150ml)
Składniki: Ipekakuana x3, Hyzop x4, Gruczolnik Bagienny x4, Woda 50ml
Sposób przyrządzenia: Kleistą ciecz z trzech zgromadzonych bulw Ipekakuany wlewamy do garnuszka i podgrzewamy na małym ogniu. W międzyczasie obrywamy płatki Hyzopów i Gruczolników Bagiennych. Zbieramy je do kupy i szatkujemy, aby otrzymać jak najmniejsze drobinki tych dwóch składników. Po dwóch minutach podgrzewania substancji z bulw Ipekakuan wlewamy do niej pięćdziesiąt mililitrów wody i zostawiam w spokoju na minutę. Tymczasem miażdżymy poprzednie dwa poszatkowane składniki w moździerzu na papkę i jak już minie ta minuta to wrzucamy do garnuszka. Mieszamy tak długo, aż eliksir otrzyma żółty kolor i będzie zdatny do picia, czyli rzadki jak woda. To wszystko wystarcza na sto-pięćdziesiąt mililitrów wywaru.
Działanie: Wspomaga(30 minut) dwukrotnie koncentrację i skupienie, a więc ułatwia nam np. wykorzystywanie technik, wykonywanie zabiegów medycznych czy czegoś innego na polu walki(oczywiście to jest przykład, eliksir ten nie działa tylko na polu walki).
Ostatnio zmieniony pt, 25 paź 2013, 03:04 przez Shin'tao Muramasa, łącznie zmieniany 8 razy.
Sowa | AKTUALNY WYGLĄD W KP | Ja
Nijimidasu kondaku no monshō. Fusonnaru kyōki no utsuwa! Wakiagari hiteishi! Shibire matataki! Nemuri wo samatageru! Hakōsuru tetsu no ōjō! Taezu jikaisuru doro no ningyō! Ketsugōseyo! Hanpatsuseyo! Chi ni michi onore no muryoku wo shire! Hado no kyuujuu: Kurohitsugi!

Awatar użytkownika
Shiroi Senshu
Organizacja: -brak-
Wioska: Kumo
Ranga: Student
Wiek Postaci: 13
KP: viewtopic.php?f=36&t=1470

Re: Eliksiry Yoruichi

Post autor: Shiroi Senshu » ndz, 2 cze 2013, 13:27

#1 - Akcept
#2 - No nie wiem. Wstrzymam się na razie.
#3 - Opisz, to zobaczę
#4 - Opisz, to zobaczę
#5 - Opisz i masz Akcpet
#6 - Opisz i masz Akcept
Akrobata

Awatar użytkownika
Tsuyo Uchiha
Ranga: Specjal Jōnin
Wiek Postaci: 35
Siła: San Kaishi
Wytrzymałość: San Kaishi
Szybkość: San Kaishi
Zręczność: Yon Kaishi ++
Kontrola Chakry: Yon Kaishi
Zasoby Chakry: Yon Kaishi
Potencjał Genjutsu: Go Kaishi ++
Kontrola KG: Yon Kaishi ++
Kontrola Fūton: Yon Kaishi +
Kontrola Katon: Yon Kaishi
Walka Wręcz: San Kaishi
KP: viewtopic.php?f=36&t=3156
Kontakt:

Post autor: Tsuyo Uchiha » ndz, 2 cze 2013, 13:34

Pierwsze dla mnie odpada. To jednak jest prawie jak Brama Kaimon tylko trochę słabsze i jednocześnie nie blokuje możliwości posiadania CSa czy Bijuu. Nie podoba mi się ale zobaczę co powiedzą inni.

Czwarte regenerujące chakrę jak za technikę B. Nie jestem przekonany. Drinkiniesz takie 3 czy 4 i masz znowu pełną chakrę ta?
Szybkie wiązanie pieczęci lvl. 1

Mowa | Waran

"Kyouretsu mouretsu dainamikku !"

Awatar użytkownika
Shin'tao Muramasa

Post autor: Shin'tao Muramasa » ndz, 2 cze 2013, 13:41

Lol od tego są eliksiry ziomXD
Regulamin Pracowni pisze:Działanie: (co to daje lub odbiera)
Wypijesz takie trzy czy cztery i lądujesz w szpitalu.
Nijimidasu kondaku no monshō. Fusonnaru kyōki no utsuwa! Wakiagari hiteishi! Shibire matataki! Nemuri wo samatageru! Hakōsuru tetsu no ōjō! Taezu jikaisuru doro no ningyō! Ketsugōseyo! Hanpatsuseyo! Chi ni michi onore no muryoku wo shire! Hado no kyuujuu: Kurohitsugi!

Awatar użytkownika
Taharii
Wioska: Brak
Ranga: Nuukenin A
Siła: Yon Kaishi
Wytrzymałość: Yon Kaishi
Szybkość: Yon Kaishi +
Zręczność: Yon Kaishi +
Zasoby Chakry: Go Kaishi
Potencjał Genjutsu: San Kaishi
Kontrola KG: Yon Kaishi
Kontrola Raiton: Go Kaishi +
Walka Wręcz: Yon Kaishi
KP: viewtopic.php?f=36&t=5426

Post autor: Taharii » ndz, 2 cze 2013, 14:05

1 - OK, niech będzie. Ale tylko jeden na jakiś czas, żeby się tym nie pompować.
2 - Hmm... To dla mnie odpada, od tego jest Iryo a nie eliksiry.
3, 4 - Zobaczymy po opisie, jak Senshu.
5 - Bardzo duża oszczędność. Co najwyżej maść na rany + pigułka, nie 2x maść.
6 - Akcept.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shin'tao Muramasa

Post autor: Shin'tao Muramasa » ndz, 2 cze 2013, 14:09

Co do pierwszego: to samo co napisałem do Tsuya - jest wyraźnie napisane w opisie Gedoukyaku, że przedawkowanie grozi zatruciem, więc można się domyślić, że w moim eliksirze mówimy o jednej dawce. I to do tego pewnie na dzień lub dwa.

Nie rozumiem co jest nie tak z drugim eliksirem. To jest w końcu eliksir, nie? o.O Skoro są zioła lecznicze to raczej coś leczniczego można z tego zrobić? A ja jestem medykiem?

Piąty - a jeśli wrzucę do wywaru zmiażdżone w moździerzu pigułki?

Awatar użytkownika
Kowai Terumi
Wioska: Iwa
Ranga: Jounin
Wiek Postaci: 20
Wytrzymałość: San Kaishi +
Zręczność: San Kaishi
Zasoby Chakry: San Kaishi +
Kontrola KG: San Kaishi +
Kontrola Katon: San Kaishi
Kontrola Doton: San Kaishi
KP: viewtopic.php?f=36&t=2587

Post autor: Kowai Terumi » ndz, 2 cze 2013, 21:10

1- mimo wszystko nieco obniż staty, bo tu nie wiele brak do tej bramy i CS`a. Zaznacz jeszcze, że jeden eliksir taki to max inaczej skutki przeciwne.
2-Wzmocnione Chiyute, ale pod względem szybkości czy możliwości leczniczych.
3 i 4 - opisy
5-więcej tego Ipekakuana
6- na jak długi czas podnosi koncentrację? Ile można na raz spożyć?
Obrazek
Szybkie składanie pieczęci lvl.2
Ukrywanie się lvl.1
Tworzenie Pieczęci lvl.1
Tropiciel lvl.1
Wytrzymałość psychiczna lvl.1

Awatar użytkownika
Shin'tao Muramasa

Post autor: Shin'tao Muramasa » ndz, 2 cze 2013, 21:20

Do wszystkich eliksirów - raz na dzień, inaczej zawroty głowy, wymioty, a czasami biegunka. W skrajnych przypadkach utrata przytomności.

1 - po 15 chyba styknie, co?
2 - szybkości.
5 - trzy mogą być?
6 - a ile może trwać np... przeszczep oka, albo ręki?

Awatar użytkownika
Kowai Terumi
Wioska: Iwa
Ranga: Jounin
Wiek Postaci: 20
Wytrzymałość: San Kaishi +
Zręczność: San Kaishi
Zasoby Chakry: San Kaishi +
Kontrola KG: San Kaishi +
Kontrola Katon: San Kaishi
Kontrola Doton: San Kaishi
KP: viewtopic.php?f=36&t=2587

Post autor: Kowai Terumi » ndz, 2 cze 2013, 21:42

Spoko. Przeszczep przeszczepowi nie równy od trzydziestu minut do nawet dwóch dni.
Obrazek
Szybkie składanie pieczęci lvl.2
Ukrywanie się lvl.1
Tworzenie Pieczęci lvl.1
Tropiciel lvl.1
Wytrzymałość psychiczna lvl.1

Awatar użytkownika
Shin'tao Muramasa

Post autor: Shin'tao Muramasa » ndz, 2 cze 2013, 21:46

No to dajmy te pseudo minimalne trzydzieści minut. Będzie okej?

Awatar użytkownika
Kororowy Renifer

Post autor: Kororowy Renifer » pn, 3 cze 2013, 00:03

Do pierwszego eliksiru i tych dwóch od regeneracji chakry dodaj po 1 jakiejś rzadkiej roślinie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tsuyo Uchiha
Ranga: Specjal Jōnin
Wiek Postaci: 35
Wytrzymałość: San Kaishi
Zręczność: Yon Kaishi ++
Zasoby Chakry: Yon Kaishi
Potencjał Genjutsu: Go Kaishi ++
Kontrola KG: Yon Kaishi ++
Kontrola Fūton: Yon Kaishi +
Kontrola Katon: Yon Kaishi
KP: viewtopic.php?f=36&t=3156
Kontakt:

Post autor: Tsuyo Uchiha » pn, 3 cze 2013, 01:36

W tej od stat... Nie powinna się łączyć z żadnymi bramami, CS'ami czy Bijuu.
Szybkie wiązanie pieczęci lvl. 1

Mowa | Waran

"Kyouretsu mouretsu dainamikku !"

Awatar użytkownika
Shin'tao Muramasa

Post autor: Shin'tao Muramasa » pn, 3 cze 2013, 13:59

Niby czemu? Daj mi chociaż jeden dobry argument, dlaczego coś, co nie jest "boskim darem", albo czymś typu Raiton no Yoroi, nie powinno dodawać się do efektu np. CSa. Bo nie widzę w tym ograniczeniu kompletnie żadnego sensu. Powtarzam: to jest eliskir, a ja jestem Chuuninem. Ludzie robią takie rzeczy na Genninie:
Plusy:
-Wyostrzenie wzroku
-Wspomaganie Dojutsu
-Przyjemne uczucie upojenia po 2 dawkach.
A ja nie mogę zrobić eliskiru +15 do dwóch statów na CHUUNINIE? o.O Lol. Just lol.

Awatar użytkownika
Shin'tao Muramasa

Post autor: Shin'tao Muramasa » pt, 25 paź 2013, 03:07

Yhm... na pierwszy, piąty i szósty mam gotowe akcepty. Na drugi mam dwóch Adminów. Do trzeciego i czwartego dodałem opisy(nie mam pojęcia po co na nie było czekanie tak w ogóle, skoro na dobrą sprawę one są dla mnie).

@EDIT:
A nie, od Seisa mam akcepty na trzeci i czwarty.

Awatar użytkownika
Shiroi Senshu
Organizacja: -brak-
Wioska: Kumo
Ranga: Student
Wiek Postaci: 13
KP: viewtopic.php?f=36&t=1470

Post autor: Shiroi Senshu » czw, 28 lis 2013, 18:35

Akcept na wszystkie
Akrobata

ODPOWIEDZ