[D] Hej-ho hej-ho do pracy by się szło...

Od Genina
Awatar użytkownika
Michiyuuki
Ranga: Chunin
Wiek Postaci: 17
Siła: Ni Kaishi
Wytrzymałość: Ni Kaishi
Szybkość: Ni Kaishi
Zręczność: Ni Kaishi
Kontrola Chakry: Ni Kaishi ++
Zasoby Chakry: Ni Kaishi +
Potencjał Genjutsu: Ni Kaishi
Kontrola KG: Ni Kaishi
Kontrola Doton: Ni Kaishi
kontrola_suiton: Ni Kaishi
Walka Wręcz: Ni Kaishi
KP: viewtopic.php?f=36&p=252514#p252514

[D] Hej-ho hej-ho do pracy by się szło...

Post autor: Michiyuuki » pn, 31 lip 2017, 12:38

Nie musiałam czekać długo na powierzone mi zadanie. Mężczyzna spojrzał się na mnie i chciał potwierdzić moją tożsamość. Ponownie ktoś nazwał mnie Umeką i prawdę mówiąc miałam ochotę okłamać go oraz zaprzeczyć. Nie chciałam, aby ktoś mnie tak nazywał, dlatego jedynie westchnęłam i przytaknęłam głową na znak potwierdzenia. Z drugiej strony zdawałam sobie sprawę, że w końcu muszę mówić prawdę i nie ma co unikać tematu. Przecież nie będzie wypytywał mnie o moją przeszłość, czy o to, dlaczego przedstawiam się inaczej. W zasadzie zapewne nawet nie zdaje sobie z tego faktu sprawy.
Postanowiłam zająć się drugą, tą bardziej przyjemniejszą częścią rozmowy, w której dostawałam misje. Tym razem miało być to coś nudnego i nużącego. Nie przeszkadzało mi to jednak, bo to była tylko praca. Miałam wykonać swoją fuchę, otrzymać za to pieniądze, a potem ruszyć dalej swoją drogą.
- Rozumiem - odrzekłam po czym odebrałam od mężczyzny zwój. Zaraz po tym udałam się na wskazane przez niego miejsce. Po drodze oczywiście upewniłam się, czy w zapisku nie ma czegoś istotnego, co zostało pominięte.
Chwilę trwało, nim znalazłam miejsce budowy. Tym razem jednak obyło się bez użycia czerwonych oczu. Wymalowałam delikatny uśmiech na twarzy i podeszłam do mężczyzny, który zarządzał całą pracą tutaj.
- Witam, nazywam się Lilaine i zostałam przydzielona do pomocy. Mam zwój na potwierdzenie - powiedziałam, utrzymując przyjazną mimikę na twarzy. Zaraz potem rozejrzałam się po terenie i wręczyłam zwój, jeżeli to było konieczne.
° Wytrzymałość psychiczna poziom 2 ° Szybkie pieczęci poziom 1 ° Sztuka pieczętowania poziom 1 °
° Notki poziom 1 ° Tworzenie trucizn poziom 1 ° Czytanie śladów poziom 1 °
° Tworzenie pułapek poziom 1 ° Perswazja poziom 1 ° Odbijanie pocisków poziom 1 °

Obrazek

Awatar użytkownika
Shisetsu Jigoku
Organizacja: Wasure Akuma no Ken
Wioska: Ishi
Ranga: Nukenin C+
Wiek Postaci: 16
Siła: San Kaishi ++
Zręczność: Ni Kaishi +
Kontrola Chakry: San Kaishi
Zasoby Chakry: San Kaishi
Potencjał Genjutsu: Ichi Kaishi
Kontrola KG: Ni Kaishi ++
Kontrola Doton: Ichi Kaishi
KP: viewtopic.php?f=36&t=11818&p=281853#p281853

Re: [D] Hej-ho hej-ho do pracy by się szło...

Post autor: Shisetsu Jigoku » pn, 31 lip 2017, 12:43

Bardzo szybko wyruszyłaś z biura cienia wioski aby udać się we wskazane miejsce. Miałaś o tyle szczęścia że widziałaś gdzie to jest, bo w sumie bram wioski było tylko cztery a Ty dokładnie dostałaś informację która to była. Ruszyłaś w kierunku tego miejsca, bardzo szybko znajdując ekipę budowlaną. Obecnie grupa mężczyzn siedziała sobie na kamieniach i zajmowali się konsumpcją swoich śniadań. Które za pewne kupili w pobliskim sklepie, lub zrobiły im je kochające żony czy coś. Kierownika budowy nie było ciężko poznać, jako jedyny miał limonkową kamizelkę, reszta miała bardziej miętowe, a to go wyróżniało prawda? Od razu z nim zagadałaś na temat tego że przyszyła Cię wioska. Ten odpowiedział dość szybko. Świetnie, świetnie. Po czym wstał i udał się do pobliskiego kontenera który służył za jego prowizoryczne biuru. Tam dobrał dla Ciebie kask, oraz okrycie które miało sprawić że Twoja widoczność stałą się o wiele lepsza. Dodatkowym aspektem był kawałek papieru który Ci wręczył zamiast za list polecający. Słuchaj, podpisz mi tą umowę. Mówi on a o tym że jak coś Ci się stanie podczas prac my nie odpowiadamy za to Tylko wioska. Jeżeli będziesz gotowa przyjdź do mnie znowu. Ja wracam na śniadanie. W sumie zostałaś sama w pomieszczeniu przed umową która leżała obok Ciebie. Co teraz?

// Kierowanie tym czy trafiłaś na miejsce czy nie pozostaw mnie, jest to w sumie misja D więc nie jest to tak istotne ale na przyszłość mimo wszystko zostaw to mnie.
Obrazek
Pokaż/Ukryj:
Ogrom Czakry, Demoniczny Skryba.
Perswazja 2
Sztuka kamuflażu 2
Szybkie pieczęci 2
Wytrzymałość psychiczna 2
Pieczętowanie 2

Awatar użytkownika
Michiyuuki

Post autor: Michiyuuki » pn, 31 lip 2017, 12:49

Nie tracac czasu od razu ruszyla na miejsce swojej pracy. Byla to jedna z kiryjskich bram, a ze wioske znalam juz bardzo dobrze, nie mialam z tym, aby tam trafic. Na miejscu zastala mnie jedzaca ekipa oraz ich szef. Wyroznial sie na tle innych odcieniem swojej kamizelki. Od razu podeszlam do niego, aby zagaic na temat mojego zadania. Ten w odpowoedzi od razu poszedl do jakiegos pomieszczenia po kask oraz kamizelke, ktore mi wreczyl. Zaraz potem pojawila sie kwestia umowy. Wyjasnil mi na czym owa polega, lecz nim ja podpisze, sama wolalabym ja przeczytac. Kto wie czy nie stane sie nagle honorowym nawca nerek, ktore wyciagna ze mnie jeszcze za zycia. Wzielam sie wiec za czytanie umowy, obejrzalam ja takze tsujitenganem, majac nadzieje, ze wszystko bedzie z nia w porzadku. Jezeli tak jest, znajduje jakis dlugopis i podpisuje. Jezeli cos mi sie nie zgadza, czekam na kierownika, az wroci ze sniadania.
° Wytrzymałość psychiczna poziom 2 ° Szybkie pieczęci poziom 1 ° Sztuka pieczętowania poziom 1 °
° Tworzenie pułapek poziom 1 ° Perswazja poziom 1 ° Odbijanie pocisków poziom 1 °

Obrazek

Awatar użytkownika
Shisetsu Jigoku

Post autor: Shisetsu Jigoku » pn, 31 lip 2017, 13:05

Umowa jak umowa, kruczków nie było. Faktycznie było tutaj tylko o odpowiedzialności zdrowotnej. Co znaczyło że Twój prawodawca był bardzo uczciwy, po podpisaniu wekslu udałaś się do niego wręczając mu go. No dobrze, to formalności mamy za sobą. Chodź ze mną. W tym momencie wziął Cię na ubocze, kierowaliście się do dużej niebieskiej betoniarki. Tu masz górę piasku, tu masz worki z cementem, tu wiadro, i tam kran z wodą. Mówił wskazując Ci wszystko po kolei. Teraz powiem Ci raz jak mają wyglądać proporcje, na kilogram cementu trzy kilo piasku. Woda według uznania. Pamiętaj że beton nie może być płynny, musi być zwarty. Jak weźmiesz go na palec nie ścieknie, nawet się nie ruszy. A jak będzie za rzadki to po wyschnięciu usiądzie i będzie się kruszyć. Co z tym idzie? Nasza praca pójdzie na marne. Po tych słowach zza pazuchy mężczyzna wyjął litrową butelkę sake. Masz, jak jesteś na budowie to zachowuj się jak człowiek z budowy, jak byś chciała papierosa poproś któregoś z chłopaków. A, i jeszcze jedno... łopatę masz tam. Wskazał palcem pod mur, jedyne co było najbardziej przykre to, to że betoniarka była ręczna i trzeba było kręcić kółkiem aby mieszadło chodziło. Co teraz?
Obrazek
Pokaż/Ukryj:
Perswazja 2
Sztuka kamuflażu 2
Szybkie pieczęci 2
Pieczętowanie 2

Awatar użytkownika
Michiyuuki

Post autor: Michiyuuki » pn, 31 lip 2017, 13:19

Okazało się, że umowa była przejrzysta, czytelna i bez żadnych dziwnych dopisków. Jeżeli moje organy nie zostaną sprzedane dla handlarzy, mogę spokojnie podpisać umowę. Zaraz po tym udałam się do mężczyzny, który miał mnie poinstruować co do mojego miejsca pracy. Oddałam mu więc umowę i udaliśmy się na jakąś górkę. Stała tam ręczna betoniarka. Przerażało mnie, że nigdy wcześniej nie miałam żadnej styczności z budową. W mojej głowie pojawiła się obawa, że mogę coś sknocić, a wtedy godziny pracy tych ludzi rzeczywiście mogą pójść na marne. Westchnęłam cicho na tą myśl i zaczęłam słuchać instrukcji. Wyglądało na to, że to wcale nie takie trudne. Wystarczyło zmieszać piasek z wodą i uzyskać odpowiednią konsystencję betonu. Nie można również zapomnieć o mieszaniu go, bo inaczej zastygnie. Za znak zrozumienia przytaknęłam.
- Rozumiem - odrzekłam po czym przyjęłam ze zdziwieniem od mężczyzny wódkę. Czy wszyscy budowlańcy tutaj biją? Właściwie wcześniej nawet nie zwróciłam na nich uwagi, ale możliwe, że byli pod wpływem. Hmm, takim to dobrze.
Kiedy mężczyzna poszedł, wzięłam się do pracy. Zaczęłam od wymierzenia sześciu kilo piasku. Potem zaczęłam do niego dolewać wody. Drugą ręką zaś mieszałam betoniarkę. Robiłam wszystko bez pośpiechu, aby nie popełnić żadnego błędu.

Obrazek

Awatar użytkownika
Shisetsu Jigoku

Post autor: Shisetsu Jigoku » pn, 31 lip 2017, 13:33

A więc tak oto zaczęła się Twoja super przygoda z mieszaniem betonu, czy zrobiłaś to dobrze czy nie, będzie Ci się dane dopiero przekonać już niedługo. Zaczęłaś od piasku nabieranym łopatą, jak można odmierzyć sześć kilo na oko, no tak nie bardzo, ale pewnie coś koło tego było. Dolanie wody do piasku spowodowało uzyskanie bardzo rzadkiej papki która wręcz sama chodziła w betoniarce. Nie musiałaś użyć do tego ani trochę siły, dolewanie kolejnych porcji życiodajnej cieczy do skarbów pustyni jeszcze bardziej rozrzedzało skład tego co znajdowało się w bębnie. Wyglądało na to że chyba zapomniałaś dodać cementu, a worki stały obok. Jeżeli kiedyś gotowałaś powinnaś wiedzieć że pierw wszystko sypkie razem, a potem mokre, kto wie co teraz wyjdzie z tej mamałygi którą uzyskałaś. W końcu w najgorszym wypadku możesz oddać kaska i kamizelkę. Co teraz mistrzyni mieszadła?
Obrazek
Pokaż/Ukryj:
Perswazja 2
Sztuka kamuflażu 2
Szybkie pieczęci 2
Pieczętowanie 2

Awatar użytkownika
Michiyuuki

Post autor: Michiyuuki » pn, 31 lip 2017, 13:36

No trochę zrobić się przypau, bo zapomniało mi się cementu. Zorientowałam się dopiero po chwili, kiedy wybudziłam się z rozmyśleń.
- No tak, przecież ten facet gadał o cemencie! Dobrze byłoby się go zapytać czy nie zwaliłam roboty i nie lepiej zacząć od nowa... - stwierdziłam i aktywowałam czerwone oczy, aby go namierzyć. W tym czasie mieszkałam ciągle piasek z wodą, aby przypadkiem nie zmienił swojej konsystencji. Postanowiłam też zaryzykować samej i dodać trochę cementu, ot aby zobaczyć, co się stanie. W końcu nie było to jeszcze gotowe i wystarczyło trochę pomieszać. Dobrym kucharzem nie byłam, ale za to wiedziałam, że dodawanie jej przemienne i działa. Miałam nadzieję, że tym razem będzie z tym podobnie.
Kiedy wypatrzyłam człowieka odpowiedzialnego za budowę, postanowiłam pozostawić swoją pracę na dosłownie minutę. Podbiegłam do niego, jeżeli był wolny, jeżeli nie, poczekałam, aż będzie.
- Mam pytanie... dodałam piasek, a potem wodę. Czy cement dodany na koniec zmieni coś w konsystencji? - dopytałam się niepewnie, zaciągając mężczyznę na moje miejsce pracy. Nie chciałam zostawiać betoniarki samej, tym bardziej, że wszystko mogło szybko zastygnąć.

Obrazek

Awatar użytkownika
Shisetsu Jigoku

Post autor: Shisetsu Jigoku » pn, 31 lip 2017, 13:40

Janusz budownictwa, właśnie tak można by Cię teraz nazwać. Zaryzykowałaś dosypując nieco cementu, ale mieszanka nie chciała się scalić w jednolitą masę i była jak sraczka. Dosłownie. Aktywowałaś swoje super oczy i szukałaś kierownika. On wraz z resztą siedział sobie na kamieniach i popijali wódkę, jedynie jedna osoba zapieprzała z łopatką kopiąc rów. Reszta z ogromnym skupieniem się mu przyglądała. Gdy zagadałaś to kierownika ten westchnął i ruszył za Tobą. Yare, yare. Po prostu mówiłem dodaj to wszystko i mie... Tutaj przerwał i spojrzał Twe miejsce pracy, z betoniarki wszystko się wylewało. Wyglądało na to że nie zablokowałaś kosza. Cały piasek który był obok mieszadła został zalany mieszaniną. No to niezła kaszana, aż tak Cię ta wóda sponiewierała? No nic... obok muru jest taczka naładuj piach i gdzieś go wypierdol. A tam za murem jest świeży piach, przywieź go tu na miejsce starego. No to tego do roboty... a ja wracam zobaczyć jak radzi sobie starszy kierownik patrzenia. No i po tych słowach odszedł... no cóż. Co dalej?
Obrazek
Pokaż/Ukryj:
Perswazja 2
Sztuka kamuflażu 2
Szybkie pieczęci 2
Pieczętowanie 2

Awatar użytkownika
Michiyuuki

Post autor: Michiyuuki » pn, 31 lip 2017, 13:41

Kiedy wracaliśmy, dostrzegłam, że wszystko z betoniarki zaczęło się wylewać. Westchnęłam ciężko, obserwując również jak "ciężko" pracują Ci budowlańcy. Siedzą, chleją, piją kanapki i patrzą jak jedna osoba pracuje. Po prostu świetnie!
Nie tracąc czasu, poszłam po taczkę, z której kazał skorzystać mi kierownik. Kiedy wystarczająco już zapakowaną na nią łopatą, ruszyłam z tym za bramę wioski, gdzie też gdzieś w lesie to wywaliłam. Zrobiłam kilka takich powtórzeń i niepotrzebnego balastu już nie było. Następnie zrobiłam to samo z piaskiem, którego potrzebowałam do nowej mieszanki. Wszystko teraz było gotowe, wystarczyło iść jeszcze z wiadrem po wodę do kranu.
Tym razem zaczęłam od cementu. Tak na oko starałam się wymierzyć jego kilogram. Następnie to samo zrobiłam z trzema kilogramami piasku. Kiedy całość była w środku, poczęłam mieszać betoniarkę. Dolewałam też do niej stopniowo wody, aby wszystko utworzyło się w całość. Na uwadze miałam również wytyczne co do tego, kiedy cement będzie dobry. Kierownik przecież mi to wcześniej tłumaczył.

Obrazek

Awatar użytkownika
Shisetsu Jigoku

Post autor: Shisetsu Jigoku » pn, 31 lip 2017, 13:53

Tym razem jednak nie miałaś problemu z wykonaniem zadania, jednak trochę się zmachałaś. Może nie jakoś bardzo, ale jednak tyle przelotów z taczką sprawiło że poczułaś jedną bardzo nieprzyjemną przyprawę. Która w nadmiernych ilościach jest dodawana w kuchniach gdzie nie panuje higiena. Aczkolwiek tym razem jednak zrobiłaś inny błąd podczas robienia mieszaniny, zamiast po prostu wsypać trzy wiadra piasku i jedno cementu i tak kilka razy wolałaś dawać na oku. Przez to zaprawa jaką uzyskałaś była pełna grudek które jednak z czasem znikały, ale to nie był problem. Wszystko było za rzadkie, mechanizm do obracania nada bardzo lekko chodził co znaczyło że to jeszcze nie to. Mieszanina nie chciała zgęstnieć, pytanie czego teraz dodać piasku? A może cementu? Na pewno nie wody... jak wybrniesz z tej sytuacji, nie możesz też nawalić za dużo bo bęben tego nie zmieści. Myśl! Użyj eliksiru niewidzialności(Alkohol) czy coś... wszystko w Twoich rękach.
Obrazek
Pokaż/Ukryj:
Perswazja 2
Sztuka kamuflażu 2
Szybkie pieczęci 2
Pieczętowanie 2

Awatar użytkownika
Michiyuuki

Post autor: Michiyuuki » pn, 31 lip 2017, 14:00

Nie musiałam zbyt długo czekać na efekty. Niestety przeprawa z taczką w tą i w tamtą sprawiła, że trochę się zmęczyłam. Miałam już dosyć tej roboty. Niby nic trudnego, ale bardzo męczącego. jako normalny ninja służyłam innym celom i to je chciałam wykonywać. Walka, ratowanie życia, albo czyjegoś zdrowia - to były rzeczy, które lubiłam najbardziej. Oczywiście pomijam tu treningi oraz nauki technik, bo to już była sprawa osobista. Lubiłam się rozwijać w samotności i choć to z życiem shinobi ma wiele wspólnego, nie należało to do mojej służby wiosce.
W końcu zabrałam się za robienie cementu. Mieszkałam głupi bęben, aby z niczego zrobić coś. Konsystencja wydawała się się zbyt leista, dlatego postanowiłam dodać nieco cementu i trzy razy więcej piasku. Oczywiście nie były to wielkie ilości, dodawałam je bardzo powoli oraz w małych proporcjach, pilnując ich. Mieszałam również i czekałam w miarę długo na efekt, dopóki wszystko nie zgęstnieje. W końcu nie chciałam grudek. Cement miał być gładki i dobrze spełniać swoją rolę. Miałam nadzieję, że nic nie sknocę. W między czasie upiłam z gwinta trochę sake, która wydawała się do takiej roboty po prostu idealna.

Obrazek

Awatar użytkownika
Shisetsu Jigoku

Post autor: Shisetsu Jigoku » pn, 31 lip 2017, 14:07

Tym razem Beton był wręcz idealny, upicie łyka alkoholu wprawiło Cię w nowe siły, nagle wszystko przestało Cię boleć i poczułaś się jak nowo narodzona robota poszła wręcz sama. Beton wyszedł idealnie, a co jakiś czas ktoś przychodził odbierać go do taczki. Musiałaś tak umieszać kilka betoniar a to z prostego powodu. Wszyscy byli tak nawaleni że taczki pod mur docierały puste. Mimo wszystko po kilku godzinach udało Ci się zakończyć pracę. Przyszedł kierownik i wręczył Ci zapłatę oraz pewien podarek. Masz mała, tutaj za fatygę i za robienie tego co my cały dzień. Kto wie... może jeszcze kiedyś staniesz przy betoniarce. To powodzenia i do następnego, strój możesz zachować na pamiątkę. Tak oto zakończyłaś swoją ciężką misję, no nieźle prawda?

+16 PR
+5 PR Wakacje
+200 Rou
+ Skrzynka sake (6 litrowych butelek, mocnego trunku)
+1 D
+ Kask i kamizelka
Obrazek
Pokaż/Ukryj:
Perswazja 2
Sztuka kamuflażu 2
Szybkie pieczęci 2
Pieczętowanie 2

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ranga D”