[B] Złapać Nukenina

Od Chunina
Awatar użytkownika
Murasaki
Administrator
Organizacja: Raimei
Wioska: KiriGakure
Ranga: T. Chunin [Jonin]
Wiek Postaci: 19
Siła: San Kaishi
Wytrzymałość: San Kaishi
Szybkość: San Kaishi
Zręczność: Yon Kaishi +
Kontrola Chakry: San Kaishi
Zasoby Chakry: Yon Kaishi
Potencjał Genjutsu: San Kaishi
Kontrola KG: San Kaishi
Kontrola Fūton: San Kaishi
Kontrola Raiton: San Kaishi
Kontrola Doton: San Kaishi
Walka Wręcz: San Kaishi
KP: viewtopic.php?f=36&t=11052

[B] Złapać Nukenina

Post autor: Murasaki » śr, 29 sie 2018, 15:51

Moja prośba o misję została rozpatrzona pozytywnie, a ja mogłam od razu brać się za powierzone mi obowiązki. Wiedząc że moje wyposażenie jest uzupełnione w pełni ( no może z wyjątkiem notek) ruszyłam dziarsko przez korytarz dalej starając się nie trafić na Kage bądź kogoś z oddziałów ANBU. Sama nie wiedziałam czego się boję, ale wolałam być przezorna. Wychodząc z budynku przeczytałam zwój i już wtedy wiedziałam że po raz kolejny wybywam z tej oto wioski. Czyli zbyt długo w domku nie zabawiłam. Żartowałam sobie sama w myślach myśląc już co muszę wziąć na tę misję. W sumie nic mi nie przychodziło do głowy, nie musiałam się z nikim żegnać, więc wychodziło na to że pora wyruszać.
Przekroczyłam główną bramę wioski po raz kolejny i udałam się w wyznaczone miejsce, do wioski, a dokładniej do jej sołtysa który to miał mi zarysować jak dokładnie wygląda sytuacja. Było to w sumie dziwne, że ja jako zwykły chuunin dostałam misję godną członków ANBU którzy co prawda powinni szukać mnie. Chyba że wszyscy już zapomnieli o moim istnieniu, a same zadania ANBU zeszły na niższy plan ze względu na działania Nowego Ładu. Nie mniej mogę zabłysnąć i wykazać się polując na jakiegoś Nukenina, z którymi to miałam już wiele kontaktów w swoim życiu. Ciekawiło mnie tylko czy owy osobnik działał na zlecenie kogoś z Punktu Wymiany, czy może z ramienia Nowego Ładu. Ca prawda mógł również działać z własnej woli, albo na rozkazach jakiejś innej organizacji. Tego nie wiedziałam. Teraz musiałam dotrzeć do wyznaczonego miejsca i porozmawiać z Sołtysem, ale też z innymi mieszkańcami kto wie czy i oni czegoś nie wiedzą.
Murasaki/Sharuru

Pieczętowania(2) | Wytrzymałość Psychiczna(1) | Szybkie Składanie Pieczęci(1) | Perswazja(1)
Iryōnin(Kabuto) | Ogrom Chakry

Obrazek

Awatar użytkownika
Sora
Organizacja: Brak
Wioska: Kirigakure
Ranga: Chuunin
Wiek Postaci: 17
Siła: Ni Kaishi
Wytrzymałość: Ni Kaishi
Zręczność: Ni Kaishi
Kontrola Chakry: Ichi Kaishi
Zasoby Chakry: San Kaishi
Potencjał Genjutsu: Ni Kaishi
Kontrola KG: Ni Kaishi
Kontrola Fūton: Ni Kaishi
Walka Wręcz: Ichi Kaishi
KP: viewtopic.php?f=36&t=11855

Re: [B] Złapać Nukenina

Post autor: Sora » śr, 29 sie 2018, 16:48

Wyruszyłaś w stronę głównej bramy, jednocześnie śmiejąc się w myślach, że nie było Ci dane długo posiedzieć w domu. Minęłaś strażników, którzy nawet nie zwracali na Ciebie uwagi, jedynie zapisali w notesie, zapewne, godzinę oraz datę. Czekała Cie długa podróż, w końcu dwadzieścia kilometrów z buta to nie bagatela, prawda? Po chwili konsternacji na rozdrożu, obrałaś drogę, która wydawała Ci się właściwa i udałaś się nią, mając nadzieję, że doprowadzi Cie do celu. Droga mijała i mijała, a wokoło nie działo się w zasadzie nic ciekawego. Po paru godzinach finalnie zobaczyłaś w oddali wioskę, która otoczona była drewnianym murem. Nie wyglądała wcale na małą, wręcz przeciwnie! W każdym razie, pozostało Ci do niej jakieś 400 metrów, także podczas marszu możesz oddać się przemyśleniom, czy czemu tam chcesz.

____

Póki co residentsleeper, a że jest wymóg 10 linijek, to opisz sobie pogodę oraz ruch na drodze, którą podróżujesz - ludzi, wozy, czy to kupcy czy kto tam.
Pokaż/Ukryj:

Awatar użytkownika
Murasaki
Administrator

Post autor: Murasaki » śr, 29 sie 2018, 17:18

Tak więc moja misja zaczęła się powoli i spokojnie, a ja po raz kolejny miałam czas na przemyślenia i planowanie kolejnych kroków które podejmę gdy już wykonam zadanie. W sumie to nie miałam za dużo do obmyślania, wszak wszystko wymyślałam już w drodze z Umi do Samuiego, a teraz tylko wykonuję kolejne kroczki by dopiąć wszystko na ostatni guzik. Tak więc przestałam w ogóle zaprzątać sobie głowę tymi wszystkimi dziwnymi rzeczami i skopiłam się na pięknie mojego rodzimego kraju. W sumie piękno to specyficzne słowo jeśli chodzi o tę kamienną krainę w której więcej jest gór niż drzew, ale miało to swój urok. Co prawda bardzo osłabiało mój potencjał bojowy, ale moje techniki fuutonu powinny w miarę pomóc mi w trudniejszych chwilach. Nie mniej zaczęłam podziwiać nie krajobraz, a cywili których mijałam. Od zwykłych podróżnych z plecakami, przez handlarzy przemierzających kraj wzdłuż i wszerz ze swoim towarem, a na farmerach z niższych partii kraju którzy to przewozili warzywa czy zboża do głównej wioski by się wzbogacić. W sumie osada do której zmierzałam właśnie tym mogła się zajmować, hodowaniem plonów dla wyżywienia reszty kraju która byłą zbyt surowa by wyhodować coś na własną rękę.
Po dłuższych chwilach obserwacji i wyciągania wniosków jak i kilku przerwach na odpoczynek które zrobiłam dla wprowadzenia różnorodności w końcu udało mi się dotrzeć do tego całego grajdołka w którym miał się ukrywać jakiś Nukenin Szpieg. Właściwa część mojej misji chyba właśnie się zaczyna, teraz trzeba było znaleźć sołtysa, albo przypadkiem wpaść na tego Nuka i szybko zakończyć sprawę. Nie wiedziałam na razie nic tak wiec musiałam pytać. Dochodząc do bramy wioski spytałam ewentualnego strażnika, albo mieszkańca. - Witaj, jestem Kunoichi z Kumogakure i zostałem przydzielona do tej wioski, czy mógłbyś mi wskazać drogę do tutejszego Sołtysa? Była bym bardzo wdzięczna. - powiedziałam z szerokim i szczerym uśmiechem promieniejącym z mojego bladego lica. Nie zamierzałam tutaj mordować nikogo prócz tego nuka, a i tak to nie jest pewne bo mogłam go pojmać żywego. Tyle możliwości, a ja taka mała i sama. Ehhhh... ciężki jest los shinobi na łamach wioski.
Murasaki/Sharuru

Pieczętowania(2) | Wytrzymałość Psychiczna(1) | Szybkie Składanie Pieczęci(1) | Perswazja(1)

Obrazek

Awatar użytkownika
Sora

Post autor: Sora » śr, 29 sie 2018, 18:35

Kiedy tylko zobaczyłaś w oddali wioskę, wiedziałaś, że zaczyna się czas pracy, chociaż tak naprawdę sama droga również nią była - w końcu pokonałaś około 20 kilometrów. Postanowiłaś podejść do jednej z bram (swoją drogą - z miejsca w którym byłaś, tylko jedną dostrzegłaś, więc też opcje były ograniczone), której pilnowało dwóch strażników, Dostrzegli Cie bardzo szybko i zasłonili swoimi ciałami wejście, zaś z ich spojrzenia mogłaś wywnioskować, że raczej nie są przyjaźnie nastawieni. Zanim tylko się odezwałaś, jeden z nich wypalił: Stój! Kim jesteś i w jakim celu tu przybywasz? Widać było, że jest spięty, jednak starał się ukryć zdenerwowanie. Kiedy odpowiedziałaś mu, ten nadal nie czuł się przekonany, więc wyciągnęłaś zwój, jaki powierzyli Ci w siedzibie Raikage i rzuciłaś go w stronę mężczyzny. Ten rozwinął go, przeczytał i widząc stempel władz Twoich wioski odetchnął z ulgą. Wybacz moją podejrzliwość, sama widzisz, że sytuacja tutaj jest bardzo delikatna. Niemniej spodziewaliśmy się przybycia kogoś z głównej wioski i sołtys już na Ciebie czeka. Powinnaś znaleźć bardzo łatwo jego siedzibę, to największy budynek we wsi, a znajduje się po środku. Wystarczy, że będziesz szła prosto i na pewno trafisz. Po tych słowach szturchnął swojego kolegę i obaj rozstąpili się, umożliwiając Ci przejście, a Twoim oczom ukazała się całkiem żywa uliczka handlowa, z wieloma osobami przechadzającymi się to wte, to we wte.
Pokaż/Ukryj:

Awatar użytkownika
Murasaki
Administrator

Post autor: Murasaki » czw, 30 sie 2018, 12:55

Udało się całkiem sprawnie prze targować przy bramie co napawało mnie pozytywnie do kolejnych przedsięwzięć. Nim jednak weszłam do wioski i udałam się do sołtysa zamierzałam zapytać tych tutaj obecnych strażników o to co wiedzą. Skoro są tacy spięci i tak bardzo pilnują wejścia do wioski to musieli coś słyszeć albo widzieć, a ja nie zamierzałam opierać się tylko na jednym źródle informacji jakim miał być już niedługo sołtys. W chwili gdy chłopaki zrobili mi miejsce bym mogła przejść obdarzyłam ich jednym z moich pięknych uśmiechów i nie owijając w bawełnę wypaliłam z pytaniami. No bo co im szkodzi. - Panowie, a co wy wiecie o tej sprawie. Skoro jesteście oddelegowani do tak ważnego zadania jak pilnowanie wejścia do wioski to na pewno musieliście coś słyszeć albo widzieć. Wiecie Sołtys za pewne powie mi wszystko co wie i co jest mi potrzebne, ale ja nie lubię polegać tylko na jednym źródle informacji, a nóż wasz zarządca zapomni o czymś co wy mi przekażecie. To jak, mogę na was liczyć chłopaki? - zapytałam pełna nadziei w głosie, tak jak gdyby ich informacje były najważniejszymi na świecie. Miałam nadzieję że zarysują mi mniej więcej o co tutaj biega i z czym będę miała do czynienia. Może akurat będą wiedzieli jaką naturą włada mój przyszły przeciwnik, albo czy walczy za pomocą jakiejś broni mniej lub bardziej wymyślnej. To wszystko było teraz bardzo istotne, a ja musiałam się liczyć że nie są to już zwykłe przelewki i zabawy w Umi tylko poważna robota na rzecz mojego nowego Kage. Musiałam się pokazać z dobrej strony.
Po wysłuchaniu chłopaków i zapamiętując co ważniejsze informację żegnam się machając i udaję się w linii prostej do sołtysa przy okazji obserwując dokładnie wioskę i ludzi w niej, ale i budynki i rozplanowanie ich położenia. Kto wie czy nie przydadzą mi się takie informacje w przyszłości.
Murasaki/Sharuru

Obrazek

Awatar użytkownika
Sora

Post autor: Sora » czw, 30 sie 2018, 13:29

Zanim udałaś się dalej, postanowiłaś zrobić małe rozeznanie i wypytać strażników o to, co wiedzą. Było to bardzo dobre posunięcie, w końcu pilnowali oni wejścia do wioski i widzieli wszystkie osoby, które kręciły się w pobliżu. Wytłumaczyłaś im więc, dlaczego również od nich chciałabyś usłyszeć kilka słów, a oni pokiwali głową, na znak tego, że rozumieją Twoje pobudki. Musieli się jednak chwilę zastanowić, nie kierowali mimo to wzroku w swoją stronę, by się porozumieć, więc raczej nie zmyślali. Szczerze mówiąc, to ja byłem pierwszą osobą, która zaobserwowała tego gościa. - zaczął mężczyzna, który do tej pory był raczej milczący - Ogólnie mamy trzy wejścia do wioski, jedno jest tutaj, od strony południowej, a następnie jest jeszcze jedno na wschodzie oraz północnym zachodzie. Z późniejszych konsultacji wynikało, że tamtego wieczora tylko ja go zaobserwowałem, nie zbliżał się więc do innych bram. Był może jakieś 200 metrów stąd, a kiedy zacząłem iść w jego stronę, po prostu się ulotnił. Wydawało mi się, że miał przy sobie jakieś miecz , no i to w zasadzie tyle, co o nim wiem. Dostałaś dość szczegółowe informacje, a druga osoba jedynie uniosła do góry ramiona. Ostatni tydzień byłem na urlopie, dopiero wróciłem i się dowiedziałem o tej sytuacji. W biurze sołtysa powinnaś dostać jego podobiznę, ja również tam się z nią zapoznałem. - wytłumaczył Ci, a po tym żaden z nich nie miał nic do dodania. Przepuścili Cie, a Ty weszłaś do środka. Ulica, na której się aktualnie znajdowałaś, wydawała się być jakimś targowiskiem, widziałaś stragany z warzywami, owocami, ubraniami, a nawet podstawowym wyposażeniem ninja (tak - notki również, w tej samej cenie co wioskowe, więc jak chcesz je uzupełnić, to jest to odpowiedni moment).
Pokaż/Ukryj:

Awatar użytkownika
Murasaki
Administrator

Post autor: Murasaki » czw, 30 sie 2018, 18:29

Tak więc mój pomysł przyniósł zamierzone skutki. Jak się okazało ta dwójka miała kilka cennych informacji które przydadzą mi się w wykonaniu powierzonego mi zadanie. Dobra moja, jeszcze kilka takich zagrań i powinno pójść mi szybciej niż planowałam. Motywowałam się w głowie wysłuchawszy słów strażników. -Czyli mamy do czynienia z jakimś tchórzliwym miecznikiem chodzącym w okolicy po nocy. Okej rozumiem. Dzięki za informacje chłopaki, powiem sołtysowi że przyłożyliście się do schwytania tego gnojka. - skwitowałam wypowiedź po czym dalej z uśmiechem na twarzy weszłam do wioski tak jak to radzili mi wcześniej. Szkoda że tylko jeden miał potrzebne informacje, ale nie można mieć wszystkiego czyż nie?
Jak się okazało weszłam na teren wioski od strony targowiska. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy po przekroczeniu progu bramy to liczne kramy i baldachimy, a pod nimi ludzi którzy zachęcali przybyłych do swoich budek. Podobało mi się to, może uda mi się jeszcze coś zjeść, albo kupić butelkę wina, albo uzupełnić jeden jedyny brak w moim ekwipunku, a chodziło o notki. Jak się okazało mój anioł stróż był dzisiaj na posterunku bo pierwsze co właśnie znalazłam w wiosce to były właśnie notki. Uzupełniwszy ich zapas (10) obwiązałam sześc z nich dookoła kunai dalej idąc miasteczkiem. Nie było tutaj tak kolorowo jak w wiosce gorących źródeł, ale dalej wygląd był lepszy niż w Umi czy Numie które to też dosyć dobrze znałam. Nie chcąc mącić sobie głowy kolejnymi przemyśleniami po prostu ruszyłam do Centrum Miasta który był pewnie miejscem posiedzenia naszego szanownego Sołtysa.
Murasaki/Sharuru

Obrazek

Awatar użytkownika
Sora

Post autor: Sora » czw, 30 sie 2018, 19:27

Postanowiłaś wykorzystać okazję i uzupełnić swój ekwipunek, w którym to brakowało wybuchowych notek i po zakupie od razu obwiązałaś sześć z nich wokół kunai i tak przygotowany zestaw schowałaś do swojego ekwipunku. Kiedy tylko to zrobiłaś, mogłaś z czystym sumieniem i w pełnym przygotowaniu udać się do centrum miasta, gdzie też znajdowała się siedziba sołtysa, od którego miałaś uzyskać więcej użytecznych informacji. Twoim oczom ukazał się sporej wielkości ceglany budynek, który posiadał dwa piętra i sporą liczbę okien. Wchodząc do środka, po swojej prawej stronie od razu zobaczyłaś sekretarkę, której wyjaśniłaś swoją obecność i od razu wyciągnęłaś zwój, gdyby był potrzebny. To okazało się jednak zbędne. Sołtys już na Panią czeka, proszę udać się schodami do góry, skręcić w prawo i odnaleźć pokój numer 100. Tam wszystko zostanie wyjaśnione. Jak zostało powiedziane, tak też zrobiłaś i już po chwili stałaś przed wskazanym pomieszczeniem, do którego drzwi były bardzo masywne i powiedzieć o nich, że są antywłamaniowe, to jak nie powiedzieć nic. Czego tak obawiał się nasz przyjemniaczek? Cóż, może dowiesz się tego z pierwszej rozmowy z nim.
Pokaż/Ukryj:

Awatar użytkownika
Murasaki
Administrator

Post autor: Murasaki » czw, 30 sie 2018, 19:48

Szybko dotarłam do interesującego mnie budynku i już powoli mogłam się zastanawiać dokładniej nad przebiegiem rozmowy z Panem Sołtysem. O co chcę go zapytać i czego dokładnie on sam oczekuje od mojej drobnej osóbki. Jednak nim mogłam wejść do biura sołtysa czekała mnie przeprawa przez niższe piętro bo jak się okazało ceglany budynek będący ratuszem posiadał dwa piętra. To oznaczało że spotkam się z moim zleceniodawcą trochę później niż zakładałam. Wchodząc do pomieszczenia nie obyło się bez spotkania z sekretarką. ta o dziwo była miła i kompetentna i nie zamierzała mi sprawiać dodatkowych problemów, jednak zdziwiło mnie to że nie była tak podejrzliwa jak strażnicy, ot zaakceptowała moje słowa od razu bez wymagania jakiegoś potwierdzenia na papierze jak zwój czy inne pismo. Może miała za dużo na głowie, a może dostała wytyczne jak będę wyglądać od jakiegoś gońca. Wizję tego że współpracuje z tym całym Nukeninem schowałam w kieszeń bo wydała mi się mało prawdopodobna. - Dziękuję Pani bardzo za instrukcje, niezwłocznie udam się do Pana Sołtysa i uzyskam dokładnie informacje odnośnie mojego zlecenia. - gdy odwróciłam się w stronę schodów i już miałam udać się do wyznaczonego pokoju numer sto coś mną jednak ruszyło i postanowiłam dopytać kolejną osobę o niebezpiecznego nieznajomego straszącego mieszkańców. - Przepraszam że przerywam pracę, ale naszło mnie by i Pani zadać kilka pytań, o ile to nie problem. - powiedziałam spokojnym i wesołym głosem. Nie chciałem jej zdenerwować, a jedynie pomóc jej i innym mieszkańcom w rozwiązaniu naglącego ich problemu. - Czy Pani może coś wie o tym dziwnym nieznajomym, albo słyszała co nieco na jego temat w wiosce? Takie osoby jak Pani zazwyczaj dowiadują się od cywil bardzo wiele w sposób pośredni pracując w urzędzie. - skończyłam i poczekałam na jej wypowiedź do końca po czym mogłam w spokoju udać się tam gdzie idę już od kilkunastu godzin. - Dziękuje za Pomoc i do zobaczenia. - rzuciłam w jej kierunku i udałam się na piętro.
Schody prowadzące na piętro okazały się o wiele mniejszym przeciwnikiem niż droga prowadząca do tej wioski. Wszak była znaczna różnica miedzy dwudziestoma kilometrami, a kilkoma schodkami. Pokonując je nieśpiesznie ułożyłam sobie już gotowy zestaw pytań, jak i zestaw zachowań w razie sprzeciwów zarządcy wioski. Nie zamierzałam się z nim wykłócać ale zawsze trzeba być przygotowanym jeśli ktoś taki nie będzie chciał współpracować. Docierając jednak do drzwi jego gabinetu wszystko uleciało mi z głowy. Jego drzwi były chyba większe i szersze niż do skarbca Kumo, a dodatkowo przytłaczały swoją wielkością. Nie wiedziałam czego ten facet się aż tak boi, no i po co mu takie drzwi skoro zwykłą jedną taką notką jak mam aktualnie w plecaku można zdetonować ścianę obok drzwi przez co stają się one kompletnie bezużyteczne. Nie wspomnę już o możliwości wejścia przez okno, albo zdetonowania ściany od tamtej strony. Raczej budynek nie był ochraniany jakąś specjalną barierą, albo pieczęcią. Nie mniej, nie zamierzałam go oceniać, miał raczej słabą wyobraźnię i nie przemyślał wszystkiego. Stwierdzając że to już najwyższy czas zapukałam delikatnie w bramę, jednak na tyle by rozległ się dźwięk. Mam nadzieję ze ten paranoik usłyszy moje pukanie i mnie w puści. Średnio widzi mi się stanie pod tymi drzwiami przez kolejne minuty. No dalej otwieraj, albo mnie zawołaj!
Murasaki/Sharuru

Obrazek

Awatar użytkownika
Sora

Post autor: Sora » czw, 30 sie 2018, 20:17

Zanim skorzystałaś ze schodów, postanowiłaś jeszcze wypytać sekretarkę o to, czy sama nie posiada jakiś informacji o mężczyźnie, który kręci się w okolicy. Ta westchnęła ciężko i odłożyła dokumenty, które trzymała w rękach. Szczerze mówiąc, to nie widział go nikt oprócz trzech strażników. Informacja o tym jest ściśle tajna i nie przekazaliśmy jej cywilom tylko posłaliśmy po kogoś do głównej wioski, a oto i jesteś. Niestety nie wiem więcej, niż zostanie Ci to zaraz przekazane. Powodzenia, jesteś naszą jedyną nadzieją. Liczyłaś na to, że kobieta zna wszystkie najnowsze ploteczki, jednak musiałaś zderzyć się z brutalną rzeczywistością. Poszłaś do góry i zaczęłaś zastanawiać się, na co komu tutaj takie drzwi, które są postawniejsze od tych, które bronią dostępu do skarbca w Kumogakure no Sato. Twoje wątpliwości miały się niedługo rozwiać. Zapukałaś, a po chwili usłyszałaś jakieś... Kręcenie? Tak to chyba można nazwać, a drzwi otworzyły się na zewnątrz. W ich przejściu stał mężczyzna, lekko przygarbiony i z siwymi włosami, przeciętnego wzrostu oraz budowy. Oh, witaj. Przybyłaś w sprawie misji, prawda? Zapraszam, wejdź do środka i zajmij miejsce. Tak też zrobiłaś, a Twoim oczom ukazał się przestronny pokój, bardzo bogato zdobiony, w którym wisiało kilka ekstrawaganckich obrazów, podłoga wyłożona była czerwonym dywanem, a poza tym znajdował się tam wielki stół z kanapą i kilkoma krzesłami, które to miejsce wskazał Ci, jak podejrzewałaś, sołtys. Naprzeciw drzwi było biurko z fotelem, za którymi znajdowało się spore okno (które, swoją drogą, również wyglądało na bardzo postawne), przez które był widok na ulicę targową oraz bramę południową. A więc, od czego powinniśmy zacząć? - zapytał staruszek, rozsiadając się w kanapie.
Pokaż/Ukryj:

Awatar użytkownika
Murasaki
Administrator

Post autor: Murasaki » pt, 31 sie 2018, 15:49

Przekroczyłam framugę drzwi, a moim oczom ukazało się bogato zdobione wnętrze biura Sołtysa. Na prawdę, takiego przepychu to ja nawet w Kraju Miodu nie doświadczyłam. Czerwone dywany pokrywające prawie całe pomieszczenie, satynowe zasłony, piękne wielkie dębowe biurko, no i krzesło pasujące kolorystycznie jaki pewnie gatunkowo do drewna z którego stworzono biurko. Piękna robota. Poza tym nie dało się przegapić ogromnego okna o którym myślałam przed wejściem. Jak się okazało myliłam się i to nawet mocno, samo okno było chyba jeszcze bardziej wytrzymałe niż drzwi, co dalej nie zmienia faktu że można zdetonować ścianę robiąc przy tym bombowe wejście. W kącie nieopodal biurka ujrzałam jeszcze wielką sofę jednak nie było mi dalej podziwiać wnętrza ponieważ to właściciel przywitał mnie z szeroko otwartymi rękoma. - Tak, zgadłeś o Panie. Przybywam tutaj z KumoGakure w celu wykonania misji. Nazywam się Hana, miło mi Cię poznać. - powiedziałam po czym stosując się do jego instrukcji znalazłam sobie miejsca do siedzenie przy samym biurku i rozsiadając się wygodnie śledziłam wzrokiem zarządcę. Myślałam że zajmie miejsce przy biurku jak to zazwyczaj ludzie jego autorytetu, jednak on był mniej sztywny, usiadł na wielkiej sofie i jak gdyby nic zapytał od czego powinien zacząć.
Zaczęłam się zastanawiać czy oby na pewno to zadanie jest takie ważne, ten mężczyzna wcale nie wyglądał na zestresowanego, wręcz przeciwnie, dodatkowo jego sekretarka tez raczej średnio się tym przejmowała. Czy oni nie wiedzą co się teraz dzieje na świecie!? Moja wizja że oni są tymi złymi stawała się coraz bardziej realna, jednak nie ma co podejmować zbyt pochopnych decyzji. Nie mogłam tak postępować jako Kunoichi na łamach wioski, zwłaszcza że mój ochraniacz połyskiwał teraz na szyi. - Uważam że powinniśmy rozpocząć od początku Panie. - zaczęłam jak typowa tępa dziunia. W sumie ten gościu wyglądał jakby lubił mieć przewagę zarówno pieniężną jak i umysłową nad swoim rozmówcą. - Ja wiem jedynie tyle co powiedział mi jeden strażnik i nic poza tym. Chciałabym uzyskać od Ciebie wszystkie niezbędne informacje, kto go widział, gdzie go widzieli czy podjął jakieś działania no i czy podejrzewasz kogoś kto mógł go wynająć. Dosłownie wszystkie informacje są mi niezbędne do wykonania tego zadania pomyślnie. Gdy przygotuję się na wszystko, nic mnie nie zaskoczy prawda? - zadałam retoryczne pytania i czekałam na jego wywód który to miał mi wyjaśnić kogo będę musiała złapać.
Murasaki/Sharuru

Obrazek

Awatar użytkownika
Sora

Post autor: Sora » sob, 1 wrz 2018, 10:49

Sołtys pogładził się po podbródku, wsłuchując się w Twoje słowa, po czym gestem ręki dał Ci znać, że wystarczy. Nie musisz się do mnie zwracać takim tonem. Jestem tylko sołtysem tej wsi, to nie taka wysoka pozycja, poza tym cenię sobie bezpieczeństwo przede wszystkim, więc w tym wypadku to ja powinienem podlizywać się do Ciebie, a nie na odwrót. - wyjaśnił, po czym dał Ci chwilę na ewentualną konfrontację z tymi słowami, po czym kontynuował - Sytuacja wygląda tak, że jeden ze strażników pewnego wieczora zaobserwował mężczyznę, który był bardzo podobny do jednego z poszukiwanych. Kilka dni później to samo stało się przy innej bramie. Niestety wielu szczegółów nie znamy, ponieważ gość robił swoje podchody na bezpieczną odległość, jednak wiedział, że jest obserwowany i cały czas podchodził bliżej. Moim zdaniem badał teren, sprawdzał jak blisko może podejść bez konsekwencji. Po tych słowach nastąpiła chwila ciszy, by nie był to jeden wielki rzyg informacji, a byś mogła to wszystko na spokojnie przetrawić. Niestety nie wiemy o nim wiele, właściwie tylko to, że nosi przy sobie miecz i jest tym facetem. W tym momencie staruszek podszedł do biurka i wyciągnął pojedynczą kartkę, po czym podał ją w Twoją stronę. Znajdował się na niej rysunek młodego chłopaka, na oko jakieś 20 lat, w czarnych, długich włosach. Miał lekko zadarty nos i zaokrąglony podbródek, zaś oczy koloru zielonego. Pojawił się póki co przy bramie południowej oraz północno-zachodniej, podejrzewamy więc, że siłą rzeczy zbada jeszcze wejście od strony wschodniej i to prawdopodobnie dzisiaj albo jutro. Nie ma wiele czasu, ponieważ musi brać pod uwagę to, że posłaliśmy po kogoś z wioski. Jeżeli chcesz, możesz udać się do wskazanej bramy i poczekać tam aż się zjawi, może sama ustalisz coś więcej. No i jeżeli masz jakiekolwiek pytania, to śmiało.
Pokaż/Ukryj:

Awatar użytkownika
Murasaki
Administrator

Post autor: Murasaki » pn, 3 wrz 2018, 19:51

Wsłuchałam się w słowa mojego zleceniodawcy i pozwoliłam sobie jedynie na pojedyncze zdania mające na celu odpowiedź na jego wypowiedź. Nie zamierzałam mu przerywać za nadto żeby casami coś mu nie uleciało z głowy, a on sam mógł się skupić na przekazaniu mi informacji. - Skoro tego sobie życzysz, będę używała mniej oficjalnego tonu. To powinno nam ułatwić konwersację i przenieść ją na właściwą płaszczyznę. - odpowiedziałam tylko na jego stwierdzenie odnośnie mojego tonu i wróciłam do wysłuchiwania monologu na temat mojego celu.
Pierwsza cześć informacji nie przyniosła mi zbyt wiele informacji, ot to samo co powiedział mi strażnik i to co mogłam sama wywnioskować do momentu pojawienia się tutaj. Miecznik ewidentnie sprawdzał tutejszą ludność i weryfikował to co może zrobić i na jak wielką skalę, nic specjalnego jednak stanowczo ta taktyka odbiegała od moich pomysłów rozwiązywania problemów. Tylko pytanie po co to robił, no i czy jest na pewno sam, wszak w lesie lub nie opodal w górach mogła się kryć reszta jego potencjalnego oddziału, albo jacyś towarzysze którzy gdy tylko pojawi się zbytnie niebezpieczeństwo pojawią się z odsieczą. Chodź w sumie mogło się okazać celowe wystawianie go w postaci wabika. Tego też nie mogłam jasno stwierdzić. Nie mniej nie zamierzałam nic nie odpowiadać na słowa zarządcy. - O tym samym pomyślałam gdy dowiedziałam się że robi tutaj wywiad. Tylko pojawiła się jedna kwestia, czy działa sam. - podsumowałam kolejną część wypowiedzi i wróciłam dalej do wysłuchiwania informacji. W sumie im więcej wiedziałam tym bardziej nie mogłam się doczekać ewentualnej konfrontacji z tym całym Nukeninem. W sumie posiadałam dość doświadczenia w walce z miecznikami i innymi ludźmi walczącymi bronią jednak nigdy z kimś na takim poziomie. Jednak nie chciałam się rozwodzić na temat swojej przeszłości, teraz musiałam się skupić na teraźniejszości i tym co ma mi do przekazania mój informator. Kolejna cześć wypowiedzi wydała mi się o niebo ciekawsza, a to z powodu przewidzenia kolejnych zachowań jegomościa. Zbadał teren przy dwóch bramach, a pozostała jeszcze trzecia. Czyżby sprawdzał gdzie ochrona jest za słaba, albo gdzie jest większy ruch? Tego jedynie mogłam się domyślać. Nie mniej wszystko wskazywało że ten gnojek pojawi się dzisiaj bądź jutro przy ostatniej z bram. To dawało mi chwilę czasu na ewentualne przygotowanie dodatkowych niespodzianek dla miecznika. Podeszłam bliżej sołtysa i chwyciłam list gończy. Niby na niego popatrzyłam ale już obmyślałam plan co mam zrobić już niedługo. - Dobra, mam pomysł co i jak, jednak potrzebuje waszej pomocy. - podjęłam kroki do wykonania misji. - Wydaj rozkaz strażnikom żeby byli gotowi i ewentualnie wyszli do tego gnoja jak się zbliży, dodatkowo możesz tam odesłać kilku ludzi z wioski którzy będą imitowali zasadzkę na niego. Ja w tym czasie ukryję się w lesie, albo w innym przystępnym miejscu nieopodal bramy, tak by mieć dobrą wizję. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, on będzie pewny że walczy tylko z wami, a jeśli nie to będzie zamknięty między wami, a mną co wywoła w nim zaczną presje. O ile nie jest sensorem i mnie nie znajdzie to dobra nasza. Co do twoich ludzi, to polecała bym żeby w momencie gdy zamkniemy go między młotem, a kowadłem prosiła bym żeby wrócili do wioski by żaden nie ucierpiał. No i to na tyle, tylko jeszcze ostatnie pytanie odnoście was mieszkańców. Czy dalibyście radę pokryć znaczny obszar przy tamtej bramie wodą? To tylko element mający ułatwić mi walkę jednak nie jest niezbędny. - w sumie ostatnie zdanie palnęłam bez namysłu tylko analizując swój arsenał nie wiedziałam czy dadzą radę ale mniejsza w do.
Po tych dywagacjach przeciągnęłam się niedbale i spojrzałam mniej więcej w ścianę w której kierunku miała być brama. Teraz chyba trzeba się tam udać i znaleźć kryjówkę, no i może przygotować jakieś pułapki. Dodatkowo obadanie placu walki może być kluczowe w tej walce czyż nie? - No to ja wyruszam obadać teren i się schować, a wy działajcie. Jak coś to chowam opaskę i udaję zwykłą podróżniczkę w razie gdyby ten jegomość wciąż obserwował wioskę. Do dzieła zakończmy to jak najszybciej i jedźmy na wakacje! - rzuciłam na odchodne i już szłam w stronę drzwi wyjściowych.
Murasaki/Sharuru

Obrazek

Awatar użytkownika
Sora

Post autor: Sora » pn, 3 wrz 2018, 20:32

Mężczyzna wsłuchiwał się w Twoje słowa, po czym zmrużył lekko oczy. Co do polania obszaru wodą, to raczej odpada. To znaczy, pewnie moglibyśmy to zrobić, ale przecież nie wiemy, kiedy ten gość się pojawi, a lepiej chyba nie taplać się w błocie? Utrzymywanie wody w normalnym stanie pochłonęłoby nasze zapasy, a na to nie mogę pozwolić jako sołtys. Mężczyzna wyjawił Ci swój punkt widzenia, po czym kontynuował. Co do Twojego planu, to może się udać. Nie widzę problemu w przekazaniu takich instrukcji strażnikom ze wschodniej bramy, zaraz się tym zajmę. Po tym wstał, wyciągnął kartkę czystego papieru i zaczął coś na niej pisać, po czym przybił pieczątkę. Oświadczyłaś, że będziesz się zbierać, a on przytrzymał Cie jeszcze na chwilę. Skoro jeszcze nie poruszyliśmy tego tematu, to chce żebyś miała pojęcie, dlaczego jest takie zainteresowanie naszą wioską i dlaczego ten pokój jest tak dobrze chroniony. - w tym momencie przesunął jeden z masywnych obrazów, a Twoim oczom ukazał się solidny sejf. Trzymamy tam dar założyciela tej wioski dla ludu. Legenda głosi, że miał on czuwać nad nami i otaczać nas bezpieczeństwem, ale jednocześnie jest przedmiotem ze złota, wartym zapewne nawet kilkaset tysięcy rou. Nie ma tu nic cenniejszego. Po tych słowach mogłaś opuścić budynek i udać się gdzie chcesz. Więc, co robisz?
Pokaż/Ukryj:

Awatar użytkownika
Murasaki
Administrator

Post autor: Murasaki » pn, 3 wrz 2018, 21:55

- Nie ma sprawy, wszystko rozumiem. To co powiedziałam to był tylko niespodziewany pomysł który rzuciłam w natłoku słów wypływającym z moich ust. Tak na prawdę nie liczyłam jakoś wybitnie na ten konkretny elementu no bo i po co mam utrudniać wam życie. Ponadto gdybyście przedsięwzięli takie kroki nasz gagatek mógł by zacząć coś podejrzewać i zmienić plan działania i tym samym utrudnić moje zadanie. W pełni Pana rozumiem i nie mam urazy o to że bierze Pan dobro wioski ponad wykonanie mojego zadania. To pokazuje że jest Pan właściwą osobą na właściwym miejscu. - odpowiedziałam i już miałam udać się w miejsce mojego teoretycznego starcia, gdy nagle sam sołtys wyrzucił z siebie coś co mogło skłonić i mnie do podjęcia negatywnych kroków względem tej wioski. Nim jednak to sam zarządca wypełnił jakiś dokument i przybił na nią swoją pieczątkę. Jasne było że to pewnie rozkaz kierowany do strażników bramy, mówiący mniej więcej o moim planie i o tym by ze mną współpracowali. W sumie pomysłowe, zamiast samemu się fatygować wyśle mnie przy okazji skoro i tak tam idę. Nim jednak zdążyłam się zabrać mężczyzna przeszedł do bardzo interesującego elementu. W sumie zastanawiałam się czemu to pomieszczenie jest takie chronione, jednak moja wrodzona ignorancja skutecznie wymazała to pytanie z mojej głowy. No bo, i po co. Nie pomogło by mi to w misji, a jedynie zestresowała tego oto tutaj Sołtysa. Na szczęście on sam wrócił do mojej początkowej myśli i podjął temat wzmocnionych elementów ochrony tej komnaty. Cała historia mi się podobała, ale nie widziało mi się żeby złota rzeźba dawała jakąś ochronę czy inne nadprzyrodzone zdolności. W tym świecie liczyła się siła i to silniejszy wyznaczał boskie granice i bariery dla słabszych. - No cóż, mieszkam niecałe dwadzieścia kilometrów stąd i nie znałam waszej historii wybacz. Jednak wiem że to wiele dla was znaczy i chcecie to ochronić za wszelką cenę. Niestety złotą figurką nie jestem, ale teraz to na moje barki spływa misja ochrony was przed niebezpieczeństwami. Może lepiej schowaj tę pamiątkę w innym miejscu bo, sejf w twoim gabinecie jest na prawdę oczywistym miejscem schowania. Ponadto te drzwi i samo okno nie zapewni Ci całkowitej ochrony przed intruzem. Polecała bym stworzenie muzeum czy innego miejsca które będzie pod stałym nadzorem, no i wtedy ludność będzie mogła oglądać ten wielki skarb. Tyle tylko że to nie moja wioska i nie ja tutaj wyznaczam zasady. - uśmiechnęłam się i udałam w kierunku zbrojonych drzwi. Jednak w tym momencie przebiegła mi pewna myśl przez głowę. - Wie Pan co, pójdę schować w okolicy wioski jednak jeśli do północy nic się nie zjawi przyjdę w pobliże tego budynku i będę pilnowała Pana gabinetu. Wydaje mi się że ten nukenin może mieć nie po kolei w głowie i podejmie mniej taktyczne decyzje. - chyba tak było. Sama nie potrafiłam tego stwierdzić, ale teraz już za późno słowo się rzekło, a ja nie mogłam się już wycofać. Po tym wszystkim udałam się do bramy i chciałam zbadać teren dookoła niej. Wolałam być przygotowana do walki na otwartej przestrzeni.
Murasaki/Sharuru

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ranga B”