[Udon] Ramen i dwie kluchy!

Państwo Makaronu. Nazwane tak przez to, że ich makaron jest najlepszy na świecie. Ale oni nie ograniczają się tylko do niego. Słyną z wyśmienitego jedzenia, najwspanialszych win i alkoholi. Na największych przyjęciach sake dosłownie musi być ich produkcji, inaczej uznawane jest, że organizator jest sknerą i nie chce zapewnić wszystkiego co najlepsze.
Awatar użytkownika
Moeru
Organizacja: ANBU
Wioska: Kumo-Gakure
Ranga: T. Chūnin
Wiek Postaci: 20
Siła: Ni Kaishi +
Wytrzymałość: San Kaishi
Szybkość: Yon Kaishi ++
Zręczność: San Kaishi
Kontrola Chakry: Ichi Kaishi
Zasoby Chakry: San Kaishi
Potencjał Genjutsu: Ichi Kaishi
Kontrola KG: Ni Kaishi
Kontrola Raiton: Ni Kaishi
Walka Wręcz: Ni Kaishi
KP: viewtopic.php?p=291918#p291918

Re: [Udon] Ramen i dwie kluchy!

Post autor: Moeru » ndz, 6 paź 2019, 13:19

Dotarcie do miasteczka okazało się nie być wyzwaniem, więc gdy znaleźliście się już w środku miasteczka, mogliście zabrać się za szukanie noclegu, jak i dobrej strawy, by napełnić wasze nigdy nienajedzone brzuchy. Miasteczko było większe niż to wcześniejsze, więc mieliście aż trzy karczmy do wyboru. Jako, że był wieczór, wszystkie bary były dość mocno zapełnione, ale wszędzie dało się znaleźć jeszcze trochę miejsca. Faktycznie to była doskonała okazja do zdobycia informacji, gdyż większość lekko podpitych osób, lubi chlapnąć jęzorem na prawo i lewo. Jeden z barów wyglądał na nieco bardziej ekskluzywny, gdzie witali bardziej zamożnych kupców, czy turystów, natomiast ostatni, znajdujący się na samym skraju miasteczka, wyglądał jak typowa rudera dla typów spod czarnej gwiazdy. Ostatni, wyglądał na najzwyczajniejszą karczmę, jaką można było sobie wyobrazić. We wszystkich trzech panował ruch i zabawa, więc mogliście sobie wybrać, bądź też zdecydować się na coś innego. Na ulicach nie wypatrzyliście nikogo podejrzanego, jedynie mieszkańców, którzy właśnie szli do baru, bądź też tych chwiejących się lekko, co już zabawę na dzień dzisiejszy kończyli.
Mowa | Myśli | Narracja | MG | Admin
Pokaż/Ukryj:
Wyprawa? Misja? Trening? Jakieś ważniejsze sprawy? Zapraszam na GG bądź PW!

Awatar użytkownika
Chōjiko Akimichi
Organizacja: AG-AnonimoweGrubasy
Wioska: Konoha
Ranga: Student
Wiek Postaci: 7
Siła: Ichi Kaishi
KP: viewtopic.php?p=290470#p290470

Post autor: Chōjiko Akimichi » ndz, 6 paź 2019, 22:48

Chojiko podrapał się po swojej nieistniejącej szczecinie. Czyli innymi słowy po prostu pogłaskał się po pulchnej brodzie widząc, że ma do wyboru trzy lokale. Podróż minęła im o tyle krótko i przyjemnie, że malcowi nie przyszło do głowy myśleć o lokalizacji kupca. Mógł być wszędzie, przez pewien moment był bezradny. Okazał to patrząc chwilę błagalnie na Ahiko.
- Sensei, czym my się mamy sugerować? Jest jakiś bar dla biedoty, co większość jego gości to szczury i grzyby. Drugi to taka speluna dla każdego, a trzeci to ę ą pierdą. - Zapytał, wskazując swojemu mistrzowi mniej więcej to, co sam mógł dostrzec. Cały myk polegał na tym, że tutaj trzeba było sugerować się już posiadanymi informacjami. Kupiec zaopatrywał w produkty konkurs kulinarny w jakimś średniej klasy barze. Normalnie sugerowałby się tymi samymi kryteriami i szedł do tej samej klasy lokalu. Tylko tu obok odbywała się uroczystość, a poszukiwany jest mordercą.
- AHIKO SAMA! - Rozdarł się na całą ulicę, po czym chwycił się za usta. - A co jak on tylko sprawdzał siłę tych swoich zielsk?! W sensie no wiesz, tam to mógł eksperymentować, a tutaj już chcieć upolować grubszą świnię! Darmo gruba impreza z aferą się nie nakłada. To tak jak szyneczka i serek w tostach. To zbyt proste. - Powiedział monologiem, mając nadzieję, że mistrz go zrozumie. Starał się też mówić w miarę cicho, by słyszał go tylko Ahiko.

Awatar użytkownika
Mao Atatsuke
Wioska: Konohagakure
Ranga: S. Jounin
Wiek Postaci: 32
Siła: Yon Kaishi
Wytrzymałość: Yon Kaishi
Zręczność: Go Kaishi
Kontrola Chakry: Yon Kaishi
Zasoby Chakry: Yon Kaishi
Potencjał Genjutsu: Yon Kaishi ++
Kontrola KG: Yon Kaishi
Kontrola Katon: San Kaishi
Kontrola Doton: San Kaishi
Walka Wręcz: Yon Kaishi
KP: viewtopic.php?f=36&t=11534&p=284866#p284866

Post autor: Mao Atatsuke » śr, 9 paź 2019, 11:06

Zapowiadało się, że odnalezienie człowieka, który był najprawdopodobniej odpowiedzialny za zbojkotowanie konkursu jedzenia, może być trudniejsze niż sądziłem. W tej wiosce, było więcej niż jedna karczma. Przybrałem trochę zaniepokojoną minę i począłem myśleć, lecz z letargu szybko wyrwał mnie Chojiko, wrzeszcząc w niebogłosy. Absolutnie nie miałem pojęcia o co mu chodziło, nawet nie udawałem, że wiedziałem
-Nie wiem o co Ci chodzi z tym porównaniem chłopcze. Nie wykluczam jednak opcji, że testował jak silne mogą być jego specyfiki. Co do wyboru karczmy... Z tym może być trochę ciężko. Jak pójdziemy do przybytku, który wygląda na najbogatszy, ludzie mogą nie chcieć rozmawiać z kimś kogo nie znają bądź nie ma wystarczającej ilości pieniądza, powiedziałbym więc, że odpada. Najgorsze speluny zawsze są dobrym wyborem, są tam ludzie, którzy za garść Rou powiedzą Ci wszystko co zechcesz, może też jednak być tam ktoś, kto by chciał próbować nas okraść a ja nie mam ochoty walczyć w tym miejscu. Powiedział bym, że ten, który wygląda najzwyczajniej na świecie może być najlepszy - po tych słowach zamilkłem na chwilę, patrząc jeszcze raz na wszystkie trzy karczmy. Westchnąłem głęboko i powiedziałem do chłopaka
-Skorzystamy mimo wszystko z tego najbogatszego, mam co do tego dobre przeczucia. Skoro ten ktoś jest kupcem, może zobaczymy go i tutaj, jeśli nie, pójdziemy do rudery - po tych słowach ruszyłem do najbogatszego przybytku, w którym chciałem znaleźć wolne miejscu i rozsiąść się na nim, rozglądając naokoło w poszukiwaniu mężczyzny odpowiadającemu opisowi, który dostaliśmy od kucharza. Zapewne miałbym sporo czasu zanim przyszedłby do nas ktoś z obsługi, więc miałem zamiar go spożytkować.

Awatar użytkownika
Moeru

Post autor: Moeru » czw, 10 paź 2019, 11:54

Wybór karczmy mógł być kluczowy w tym całym planie, a, że mieliście ich trzy, trzeba było zdecydować się na którąś. Z początku, ta najzwyklejsza wydała się wam najbardziej odpowiednia, lecz ostatecznie padło na tą najbogatszą, jedynie dla śmietanki. Decyzja dla wielu mogła by wydawać się zupełnie bezsensowna, ale tylko starszy z Akimichi wiedział, o co tak na prawdę chodziło. Gdy weszliście do środka, udało się wam wypatrzeć wolny stolik, który od razu zajęliście. W karczmie siedziało sporo osób, od których aż biło bogactwem. Większość z nich była poubierana w charakterystyczny sposób dla kupców, choć niektórzy mogli raczej przypominać osoby, które dostały się tu przypadkiem. Zupełnie jak wy dwaj. Czy było tu jeszcze coś dziwnego? W zasadzie to nie, aczkolwiek sami ludzie byli dziwni. Niby się bawili, a szczęścia na ich twarzach nie było widać. Kucharze gotowali sławne potrawy, które pachniały przepięknie, ale widok tych porcji, doprowadzał was do bólu brzucha. Były tak małe, tak mizerne, że spokojnie byłby to wasz jeden gryz. Ale ci kupcy przyszli się tu delektować, nie napełniać żołądki, prawda? Muzyka grała, jakiś solowy tancerz wywijał na parkiecie, ktoś grał w karty a ktoś właśnie dobijał swój życiowy deal. Mimo tego całego bogactwa, poczucia wyższości, jak można by się spodziewać, absolutnie nikt nie zwracał na was uwagi. Łącznie z kelnerkami. Stanowiliście dla wszystkich tu obecnych, niewidzialne obiekty.
Pokaż/Ukryj:

Awatar użytkownika
Mao Atatsuke
Wioska: Konohagakure
Ranga: S. Jounin
Wiek Postaci: 32
Siła: Yon Kaishi
Wytrzymałość: Yon Kaishi
Zręczność: Go Kaishi
Kontrola Chakry: Yon Kaishi
Zasoby Chakry: Yon Kaishi
Potencjał Genjutsu: Yon Kaishi ++
Kontrola KG: Yon Kaishi
Kontrola Katon: San Kaishi
Kontrola Doton: San Kaishi
Walka Wręcz: Yon Kaishi
KP: viewtopic.php?f=36&t=11534&p=284866#p284866

Post autor: Mao Atatsuke » czw, 17 paź 2019, 11:23

Atmosfera wyraźnie była niezbyt przyjazna dla naszej dwójki. Nie pasowaliśmy tam w ogóle, chociaż byłem pewien, że właśnie tu ukryłby się oprawca z tamtej wioski, Ci ludzie zwykle próbują się wkupić w wyższe sfery... Niestety nie widziałem żebyśmy cokolwiek mogli w owej karczmie ugrać
-Wiesz co chłopcze... Kiedy indziej się tą sprawą zajmiemy, póki co wróćmy do Konohy. Podszkolimy Ciebie trochę i zaczniemy przygotowywać powoli do egzaminu na Chunina. Musisz piąć się w górę - po tych słowach wyszedłem z chłopakiem z karczmy i mimo późnej godziny, ruszyliśmy w stronę Konohy.

z/t za obu 2h Konoha

Awatar użytkownika
Moeru

Post autor: Moeru » czw, 17 paź 2019, 20:08

Sytuacja w karczmie wyraźnie was przerosła i nie mogliście zdecydować się, co powinniście zrobić. Starszy i bardziej doświadczony z was zdecydował, że nie dacie rady zdziałać tutaj już nic więcej i najlepszym wyjściem będzie powrót do wioski i wyszkolenie się na tyle, by móc podejść do tego typu tematów z większą precyzją. Tak więc zaczęła się wasza droga do domu, a mieszkańcy… cóż, będą sami musieli poradzić sobie z trucicielem. Mówi się trudno.

Ahiko:
+ 280 PF
Pokaż/Ukryj:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Udon no Kuni”