Przydrożna restauracja "Kluseczka"

Państwo Makaronu. Nazwane tak przez to, że ich makaron jest najlepszy na świecie. Ale oni nie ograniczają się tylko do niego. Słyną z wyśmienitego jedzenia, najwspanialszych win i alkoholi. Na największych przyjęciach sake dosłownie musi być ich produkcji, inaczej uznawane jest, że organizator jest sknerą i nie chce zapewnić wszystkiego co najlepsze.
Awatar użytkownika
Akarai Tazaru
Wioska: Kumogakure no Sato
Ranga: Jōnin, Raikage
Wiek Postaci: 28
Siła: Yon Kaishi
Wytrzymałość: San Kaishi
Szybkość: San Kaishi
Zręczność: San Kaishi
Kontrola Chakry: San Kaishi
Zasoby Chakry: San Kaishi
Potencjał Genjutsu: Ni Kaishi
Kontrola KG: San Kaishi
Kontrola Raiton: San Kaishi
kontrola_suiton: San Kaishi
Walka Wręcz: San Kaishi
KP: viewtopic.php?f=36&p=259381#p259381

Re: Przydrożna restauracja "Kluseczka"

Post autor: Akarai Tazaru » ndz, 5 lis 2017, 02:35

Chłopak z ciekawością słuchał, co miała do powiedzenia czarnowłosa. Po dłuższej chwili stwierdził, że jest całkiem rozgadana i ma dobre poczucie humoru. Z pewnością niejedna kobieta obraziłaby się za nazwanie ją żarłokiem. Gdy Sakkaku mówiła na temat swojego apetytu i zazdrości innych kobiet, chłopak mruknął pod nosem - jak się mu wydawało - niesłyszalnie.
— Z pewnością zazdroszczą też przemiany materii. — w tym momencie przeleciał szybko wzrokiem po posturze dziewczyny i stwierdził, że jest całkiem szczupła jak na takie obżarstwo. Chwilę potem szkarłatnowłosy chwycił miseczkę z sake i podobnie jak dziewczyna wypił jej całą zawartość na raz. Przez tą krótką chwilę zastanawiał się, czy czarnowłosa byłaby w stanie przepić jego mocny łeb. Niemniej jednak wolał tego teraz nie sprawdzać, zważywszy na fakt, że już raz się przejechał na jednym zgonie. Myśl o ogolonej na łyso czaszce i pomalowanym ciele przeszyła jego ciało, jednak drgnięcie nie było na tyle widoczne, by mogło zwrócić czyjąś uwagę.
— Za nową przyjaciółkę. — powiedział z lekkim opóźnieniem. Kiedy dziewczyna wypowiadała się na temat jedzenia i sake, szkarłatnowłosy tylko kiwał głową dając do zrozumienia, że tak samo. Mimo to jednak nic nie mogło przebić trunków, jaki serwowali w stolicy Kraju Stali. Przynajmniej nic takiego jeszcze nie dosięgnęło ust chłopaka. Gdy wreszcie Sakkaku zdecydowała się odpowiedzieć na kluczowe pytanie, Tazaru wlepił w nią swoje przenikliwe spojrzenie, które zawiesiło się na jej oczach. Gdy jednak zorientował się, że wszystko co mówiła na początku było tylko dowcipem, skarcił się za początkowe wzięcie takiej bzdury na poważnie.
— No powiem, że umiesz człowieka nastraszyć... ale też durny jestem, bo kto normalny mówi takie rzeczy, gdy naprawdę ma ważną misje. Cóż, ja... jestem tutaj raczej w celach zarobkowych. Potrzebuje zgromadzić całkiem sporą kwotę by odbudować moją posiadłość, a w kraju na terenie którego jest położona, nie ma aktualnie warunków do jakiegokolwiek zarobku. No, ale poza tym chciałem trochę pozwiedzać i rzeczywiście, w planach wycieczki znalazłem i miejsce na zapoznanie się z tutejszą kuchnią. Nawet nie ma co próbować zaprzeczyć, bo jedzenie jest po prostu... no niebo w gębie. — powiedział chwytając pałeczkami kolejne pasma makaronu. Potrawa była na tyle dobra, że wręcz rozpływała się w ustach, a ten wyjątkowy smak chronił umysł chłopaka przed czarnymi myślami.
▌Wytrzymałość Psychiczna - Poziom 2 ▌Szybkie Wiązanie Pieczęci - Poziom 2 ▌Czytanie Śladów - Poziom 1 ▌
▌Kowal - Poziom 1 ▌Perswazja - Poziom 1 ▌Sztuka Pieczętowania - Poziom 1 ▌Sztuka Kamuflarzu - Poziom 1 ▌

Obrazek

Awatar użytkownika
Mao Atatsuke
Wioska: Konohagakure
Ranga: S. Jounin
Wiek Postaci: 32
Wytrzymałość: Yon Kaishi
Szybkość: Yon Kaishi ++
Zręczność: Go Kaishi
Kontrola Chakry: Yon Kaishi
Zasoby Chakry: Yon Kaishi
Potencjał Genjutsu: Yon Kaishi ++
Kontrola KG: Yon Kaishi
Kontrola Katon: San Kaishi
Kontrola Doton: San Kaishi
Walka Wręcz: Yon Kaishi
KP: viewtopic.php?f=36&t=11534&p=284866#p284866

Post autor: Mao Atatsuke » ndz, 5 lis 2017, 13:47

-Pogoń za pieniędzmi mówisz? Hmmm... Nie dziwi mnie to. W dzisiejszych czasach pieniądz jest bardzo ważny. Nie powiem, że nie. Teraz to najlepiej żyć na wsi, tam ludzie żyją prozą codzienności. Zajmują się swoimi zwierzętami, pielęgnują swe plony, jedzą wspólne posiłki. Ahh, jakaż cudna wizja szczęście - aż się normalnie rozmarzyłam. Też bym tak chciała lecz nie mogę, mam przecież inną misję.
-No ale cóż, nie mogę niestety tak żyć. Mam cel, misję, którą przekazali mi moi rodzice. Muszę dbać o bezpieczeństwo ludzi, którzy nie potrafią się bronić czy też potrzebują pomocy a przede wszystkim, sprawiać, że na ludzkich twarzach gości wciąż uśmiech - mówiąc to, sama się szeroko uśmiechnęłam.
-Powiedz mi, jeśli to nie tajemnica oczywiście. Skąd pochodzisz? Bo ja osobiście jestem z Kirigakure no Sato ale pracuję dla Sunagakure no Sato, czyż to nie dziwne? Te dwie wioski w przeszłości miały sporo zatargów a oto ja, Kirijka pracująca w Sunie. Dodam tylko, że nie jestem niewolnicą ani nic z tych rzeczy, tak po prostu wyszło. Rodzice nie mówili dlaczego tak jest a ja nie pytałam. A właśnie, jak znajdziesz jakąś ciekawą ofertę zarobku, to możesz i mi o tym powiedzieć, chętnie sobie dorobię i tak mam za dużo czasu aktualnie.

Awatar użytkownika
Akarai Tazaru

Post autor: Akarai Tazaru » ndz, 5 lis 2017, 19:08

Gdy dziewczyna mówiła na temat życia na wsi, szkarłatnowłosemu przypomniały się czasy, jak jeszcze mieszkał ze swoim ojcem i wujami w Kraju Stali. Może nie zajmowali się tam rolnictwem, jednak praca w kuźni z pewnością nie ustępowała poziomem zainteresowania. Rzeczywiście tamten okres był pewną wizją szczęścia dla chłopaka, więc kiedy tak słuchał słów czarnowłosej, mimowolnie się uśmiechnął. Cele Sakkaku wydawały się kumijczykowi bardzo szlachetne, choć nie do końca ich rozumiał. Domyślał się jednak, że musiało mieć miejsce jakieś wydarzenie w życiu dziewczyny, które sprawiło, że kierują nią takie, a nie inne wartości. W końcu padło pytanie o pochodzenie chłopaka. Nie uważał tego za jakąś wielką tajemnicę, więc gdy tylko czarnowłosa dokończyła swój dialog, zamierzał jej odpowiedzieć. Chwilę to zajęło, bowiem dziewczyna była mocno wygadana.
— Cóż, ogólnie to urodziłem się w Kraju Stali, ale moja rodzina pochodzi z Kumogakure no Sato. Pewnie nie słyszałaś o klanie Akarai? Raczej wątpię, bo na daną chwilę zapewne można nas policzyć na palcach. Do niedawna myślałem, że jestem ostatnim członkiem klanu, jednak podczas pewnych wydarzeń dowiedziałem się o kilku innych ludziach obnoszących się tym nazwiskiem. Ale to raczej już nic ciekawego. Nie będę nudzić cię takimi historyjkami. Co do tego skąd pochodzisz ty... cóż, jakoś mnie to nie dziwi. Czasem zatargi między wioskami są całkiem rozbieżną sprawą niż relacje między pojedynczymi ludźmi. A jeśli chodzi o jakieś oferty pracy... hm. Raczej jestem przyzwyczajony do działania samemu, jednak jeśli pojawi się coś do zrobienia, czego nie będę mógł sam wykonać i będziemy mieli jakiś kontakt, to nie ma problemu. — powiedział po czym wrócił do pałaszowania makaronu. W końcu udało mu się zjeść wszystko co zamówił, a nie było tego tak wiele, w porównaniu do towarzyszki rozmowy. Miseczka sake wydawała się szkarłatnowłosemu trochę za mała, więc po prostu odkorkował butelkę i ciurkiem wypił całą jej zawartość. Mogło to być okazaniem braku manier, jednak nie przejmował się tym.
— Dobry mają tutaj alkohol, chociaż piłem w życiu coś znacznie lepszego. To wino nawet mnie porządnie nie kopnęło. — skomentował i ziewnął zakrywając swoje szczerbate zęby dłonią.
— Czyli mówisz, że pracujesz dla Sunagakure. Kiedyś byłem dobrze znany w waszej wiosce, ale to chyba stare dzieje. Ze dwa lata tam nie byłem, a czas naprawdę szybko leci. Sytuacja się chociaż nieco ustabilizowała? Wybrany został ktoś w miejsce Kiyomi Ayano? Wydaję mi się, że Suna była jedyną wioską której nie zaatakowały te bestie, do niedawna grasujące po świecie. Szczęście, że w końcu zostały pokonane, jednak to właśnie przez nie tutaj jestem. Kraj Stali jest w opłakanym stanie i staram się włożyć tyle sił ile się da w jego odbudowę. Jeśli goni za tobą chęć niesienia pomocy, z pewnością tam jej bardzo potrzeba. — rzekł przekręcając głową na lewo i prawo, by nieco rozruszać swój kark. Dłuższe siedzenie źle robiło na jego kręgosłup, a szkarłatnowłosy wiedział, że przestał już być nastolatkiem. Był niemalże gotów by przystąpić do egzaminu na Jounina i musiał przygotować się do niego jak tylko mógł.
▌Wytrzymałość Psychiczna - Poziom 2 ▌Szybkie Wiązanie Pieczęci - Poziom 2 ▌Czytanie Śladów - Poziom 1 ▌
▌Kowal - Poziom 1 ▌Perswazja - Poziom 1 ▌Sztuka Pieczętowania - Poziom 1 ▌Sztuka Kamuflarzu - Poziom 1 ▌

Obrazek

Awatar użytkownika
Mao Atatsuke

Post autor: Mao Atatsuke » pn, 6 lis 2017, 16:34

-Akarai? Nigdy w życiu. Może to być spowodowane samym faktem, że chyba nigdy nie wylądowałam na terenach Kumogakure no Sato. Najczęściej Kiri, Suna i ich przynależne tereny. Nie miałam zbyt dużo wolnego, dopiero teraz, kiedy to jestem Jouninem aspirującym na rangę Specjalnego Jounina, mam trochę więcej czasu dla siebie. W zasadzie to niedługo będę przystępowała do egzaminu.... Tylko jeszcze dorwać Kage żeby dostać jego pozwolenie, tego to nigdy nie ma w gabinecie, wiecznie w pogoni za wszystkim i niczym - skwitowałam słowa mojego towarzysza rozmowy. Trochę zasmucił mnie fakt, że Tazaru woli samotniczy tryb bycia oraz wypełniania misji. Miałam nadzieję na znalezienie towarzysza do wspólnych misji. Widać nie jest mi to jeszcze pisane
-No cóż, trudno. Skoro wolisz samotnie wykonywać misje to nie będę Ci wchodziła w paradę. Możesz się odezwać kiedy tylko chcesz, najszybciej znajdziesz mnie na terenie Sunagakure, pytaj wtedy o Karasu Abumi - rzuciłam z uśmiechem. Zaśmiałam się kiedy chłopak wypił na raz buteleczkę z sake, która to była postawiona na naszym stole. Na całe szczęście miałam jeszcze swoje naczynie, które było uzupełnione i mogłam się jeszcze napić
-Zdrowie - powiedziałam i wypiłam swoje sake
-W rzeczy samej, wyśmienite trunki, lecz ja piję żeby się rozkoszować nie aby się nawalić - rzuciłam uszczypliwie, uśmiechając się szyderczo od ucha do ucha
-Wiesz, ja nie żyję przeszłością. Dla mnie liczy się tylko teraz. Teraz jest najważniejsze i nie można się przejmować tym co było kiedyś. Na swój wizerunek pracuje się cały czas, nie można spoczywać na laurach. Trzeba cały czas pokazywać, że jest się coś wart. Co zaś tyczy się samych Kage.... Po Kiyomi przez jakiś czas Kage został niejaki Ayatsuri Kyoru. Dzieciak, który chciał się bawić w wioskę szczęścia, otwartą dla każdego, miłosierną i kochającą. Takie bzdury. Wioska nie może taka być bo zaraz albo zaczną się burzyć ludzie albo nikt nie będzie jej brał na poważnie. Niestety zaginął a po nim rządy objął Sabaku no Hissori. Nie znam go ani nie mogę jeszcze ocenić jego rządów. Póki co więcej go nie ma w wiosce, jak już powiedziałam. Mam tylko nadzieję, że będzie godnie reprezentował Sunę jako władca i nie narobi wstydu jak władca Iwy. U nich to podobno jakiś dzieciuch jest na tym stanowisku, wyobrażasz to sobie Tazuś? - nie przejmowałam się tym czy chłopakowi spodoba się zdrobnienie jakie użyłam.
-Co zaś się tyczy Kraju Stali - zmieniłam temat i spoważniałam
-Nie sądzę abym się przydała w samej odbudowie. Nie jestem dobrym budowniczym - rzekłam zamyślona. Podrapałam się po brodzie i dopowiedziałam
-Dlatego nie wiem jak mogłabym pomóc temu kraju. Mógłbyś mnie trochę oświecić jak to aktualnie tam wygląda? Co mogłabym może zrobić żeby ich trochę wspomóc? Szczerze nie mam pojęcia co mogę zrobić.

Awatar użytkownika
Akarai Tazaru

Post autor: Akarai Tazaru » wt, 7 lis 2017, 16:37

Informacje na temat sytuacji w Wiosce Piasku bardzo zadowalały chłopaka. Nie miał pojęcia, co się tam działo od dłuższego czasu i przede wszystkim zastanawiał się, jak sobie radzi ta, na której mu kiedyś zależało. Wydawałoby mu się, że to właśnie ona wtedy wyciągnęła go spod gruzów i uleczyła. Od dawna nie słyszał o niej ani słowa. Nikt o niej nie wiedział, jakby zniknęła z pamięci ludzi. Wydawało mu się to niedorzeczne, gdyż bardzo się wyróżniała wśród ludzi. Niemniej jednak, czas kiedy spędzał z nią czas, dawno minął. Nadal był przekonany, że z ich związku nic by nie wyszło. W dodatku nie mógł pozwolić, by jakakolwiek kobieta miała na niego tak duży wpływ.
Czarnowłosa wyjawiła przed nim swój stopień, na co szkarłatnowłosy się lekko uśmiechnął. Nigdy bowiem by nie powiedział, po usposobieniu dziewczyny, że ma tak wysoką rangę, jednak kolejny raz przekonał się, że niepozorny wygląd potrafi poważnie wprowadzić w błąd.
— Sabaku no Hissori. — powtórzył cicho. Imię aktualnego cienia Sunagakure było dla niego tajemnicą. Nigdy nie spotkał nikogo takiego, co tylko powiększało jego ciekawość.
— Może kiedyś przyjdzie mi go poznać osobiście. — powiedział, po czym przeciągnął się leniwie. Komentarz na temat przywódcy Iwagakure wywołał uśmiech na twarzy chłopaka.
— Nigdy nie słyszałem o cieniu Iwy, jednak jak o nim mówisz w ten sposób, to rzeczywiście zabawne. — rzekł kierując swój wzrok na twarz dziewczyny. Ta postanowiła przejść do tematu, który najbardziej interesował szkarłatnowłosego. Dobrze rozumiał wątpliwości czarnowłosej co do tego, jak mogłaby pomóc Krajowi Stali, jednak dzięki temu że widział jak to wszytko tam wyglądał, uważał, że mógł jej śmiało odpowiedzieć.
— Cóż, kraj jest na tyle spustoszony, że poza siłą fizyczną, przede wszystkim ludziom potrzeba opieki. Obstawiam że ciężko im zadbać nawet o ciepłe ubrania i strawę, nie mówiąc już o schronieniach. Przechodząc przez zasypane śniegiem zgliszcza dawnych wiosek widziałem wiele. Nawet nie mam ochoty opowiadać o tym co zobaczyłem. Kiedyś ten kraj tętnił życiem. Teraz stał się krainą rozpaczy, dodatkowo nękaną przez bandytów. Skoro jesteś Jouninem, to nawet tępiąc tych skurwysynów mogłabyś pomóc. — powiedział z nutką złości, nie skierowanej w stronę dziewczyny, a raczej w tą całą sytuacje o której opowiadał.
— Przepraszam. Irytuje mnie, że jestem bezradny wobec tego wszystkiego. Chyba będę powoli się zbierał, szkoda czasu na obijanie się. Nie lubię spędzać czasu na przyjemnościach kiedy ludzie w moim rodzinnym kraju walczą o to by dożyć jutra. Mam nadzieję, że nie pogniewasz się na mnie, jeśli Cię teraz opuszczę? — na jego twarzy widać było powagę. Jeśli dziewczyna nie miała nic przeciwko, zapłacił za swoje jedzenie i opuścił przybytek kierując się w dalszą drogę, wcześniej wysłuchując co ma na koniec do powiedzenia i żegnając się.

z/t

// Niech jakiś MG wyceni mi jedzonko najwyższej jakości. (nie było go dużo więc nie do przesady :P)

Obrazek

Awatar użytkownika
Shirai Hanari
Wioska: Brak
Ranga: Genin
Wiek Postaci: 17
Wytrzymałość: Ichi Kaishi
Szybkość: Ichi Kaishi
Zręczność: Ichi Kaishi
Kontrola Chakry: Ichi Kaishi
Zasoby Chakry: Ichi Kaishi
Potencjał Genjutsu: Ichi Kaishi
Kontrola KG: Ni Kaishi
Kontrola Fūton: Ni Kaishi +
KP: viewtopic.php?f=36&p=259770#p259770

Post autor: Shirai Hanari » wt, 7 lis 2017, 16:59

Makaron i sake: 120 rou
Statek: 150 rou
Suma: 270 rou, bogaczu
Myśli || Słowa

● Wytrzymałość psychiczna (poz. 1)
● Kradzieże (poz. 1)
● Tworzenie notek (poz. 1)
● Ukrywanie emocji (poz. 1)
● Sztuka pieczętowania (poz. 1)
Specjalizacja: Kazeshihai

Awatar użytkownika
Mao Atatsuke

Post autor: Mao Atatsuke » śr, 8 lis 2017, 20:53

Przytakiwałam tylko, kiedy to Tazaru tłumaczył mi w czym mogłabym pomóc. Miał zapewne rację, szabrowników zawsze mnogo kiedy to w wiosce dzieje się tragedia, żerują na nieszczęściu innych.
-Dobrze, możliwe, że się tam przejdę i zrobię porządek z tymi co trzeba. Zawsze chętnie pomogę ludziom w potrzebie. Nic nie szkodzi, też mam w planach zrobienie czegoś jeszcze więc nie mogę tutaj posiedzieć zbyt długo. Do zobaczenia Tazaru, na pewno się jeszcze kiedyś spotkamy

z/t 2h Kraj Stali

Awatar użytkownika
Arui
Organizacja: Sekuto Chi
Wioska: Kiri
Ranga: Chuunin
Wiek Postaci: 18
Siła: Ni Kaishi
Kontrola Chakry: San Kaishi +