06.03.2016

Wszelkie zmiany wprowadzane do system rozgrywki, jak i również reszty elementów forum są podawane do wiadomości w tym dziale. Większe nowości wprowadzane są jako duże aktualizacje, a mniejsze umieszczane są w dzienniku zmian.
Awatar użytkownika
Mizuno Uchiha
Organizacja: Sekuto Chi
Wioska: Brak
Ranga: Sannin
Wiek Postaci: 27
Siła: Yon Kaishi
Wytrzymałość: Yon Kaishi
Szybkość: Yon Kaishi
Zręczność: Go Kaishi
Kontrola Chakry: Yon Kaishi
Zasoby Chakry: Shichi Kaishi
Potencjał Genjutsu: Yon Kaishi
Kontrola KG: Go Kaishi
Kontrola Fūton: Ichi Kaishi
Kontrola Katon: Roku Kaishi
Kontrola Raiton: Ni Kaishi
Kontrola Doton: Zero Kaishi +
Walka Wręcz: Yon Kaishi
KP: viewtopic.php?f=36&t=384
Kontakt:

06.03.2016

Post autor: Mizuno Uchiha » ndz, 6 mar 2016, 10:58

Witajcie kochani, z tej strony Wasze Pomarańcze z garścią zapowiadanych nowości. Nie będę się rozpisywał i od razu przejdę do konkretów.

Pierwszą z nich jest balans specjalizacji Yōso no Tensai (Mistrzostwo Natur Chakry), która do tej pory była po prostu za silne oraz dodanie zupełnie nowej Kekkei Genkai Senshuken (Mistrzostwo Limitu Krwi). Od dziś obie specjalizacje występują w każdej z wiosek.

Drugą z nich jest zmiana systemu Hijutsu oraz wprowadzenie limitu na niektóre techniki. Jeśli ktoś z Was uważa, że jakaś technika zasługuje na przyznanie jej statusu unikalnej zachęcam do zgłaszania się do Administracji, bądź Supportu. Jeśli ktoś posiada nauczoną technikę ujętą na aktualnej liście ma obowiązek wpisać się na listę w temacie Hijutsu.

Trzecią z wprowadzonych dzisiejszego dnia nowości jest zmniejszenie ilości postów wymaganych do wykonania misji. Pozwoli to łatwiej zdobywać wyższe rangi, oraz uprzyjemni rozgrywkę ograniczając wymuszanie na graczach nudnych opisów podróży i przeciągania na siłę każdej misji. Dodatkowo wraz z skróceniem zadań wykonywanych przez shinobi nagroda w postaci Punktów Rozwoju została zmniejszona. Więcej informacji w TYM temacie.

Kolejną nowością, z którą chcemy wyjść na przeciw graczy i realiom panującym w naszych osobistych życiach jest wprowadzenie dwóch ułatwień dla geninów i chuninów chcących awansować na wyższą rangę KLIK

Piątą z kolei nowością jest wprowadzenie na forum Edo Tensei

Dodatkowo jak co nowość pragnę podsumować postępy w renowacji. Aktualnie na forum dzięki naszej wspólnej pracy pojawiło się 9 opisanych na nowo krajów oraz 39 jutsu (w tym duża część zupełnie nowych). W przygotowaniu są dodatkowo dwa klany i ponad 100 obrazków do opisania! Dziękuje za włożony trud i pracę! Zapraszam do komentowania.
Obrazek

"...Ja jestem Legion. I choć jest wielu nas, to stanowimy jedność..."

Awatar użytkownika
Hao Kuro-Shin
Wioska: Kirigakure no Sato
Ranga: Jōnin
Wiek Postaci: 25
Siła: San Kaishi ++
Wytrzymałość: Ni Kaishi
Zręczność: San Kaishi +
Kontrola Chakry: San Kaishi
Zasoby Chakry: San Kaishi ++
Potencjał Genjutsu: Ni Kaishi +
Kontrola KG: San Kaishi
Kontrola Fūton: San Kaishi
Kontrola Katon: San Kaishi
kontrola_suiton: San Kaishi
KP: viewtopic.php?f=36&t=1269&p=16778#p16778
Kontakt:

Re: 06.03.2016

Post autor: Hao Kuro-Shin » ndz, 6 mar 2016, 11:38

Tutaj w pkcie 1.3 "do rangi C brak zmian" to specjalnie czy ktoś to pominął usuwając robocze naleciałości? :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Garasu-ya Sekiei
Wioska: Konoha
Ranga: Jounin
Wiek Postaci: 14
KP: viewtopic.php?f=36&t=746
Konto Główne: viewtopic.php?f=36&p=285122#p285122
Kontakt:

Re: 06.03.16

Post autor: Garasu-ya Sekiei » ndz, 6 mar 2016, 11:43

Egzamin na chuunina wymagania: Suma pięciu wybranych atrybutów powyżej 7 poziomów.
Na geninie można mieć 6... Zwiększcie chociaż do 8-9

Edo Tensei:
Jestem właściwie przeciwny tej technice na forum ale spoko... Balansujmy:
poziomy KC do etapów kontroli Yon->1 Go ->2 Roku->3 etap kontroli.
10 PR jako koszt zwiększania kontroli jest nie oszukujmy się śmieszny...
Dodatkowo te rozdawanie pkt jest dziwnie opisane... Każdy gracz posługujący się Edo Tensei ma bazowo 10pkt które rozdaje między ludzikami których może przywołać? /moim zdaniem pkt całkowicie do wypieprzenia... Dać limit przywołanych stworków do 2/3, dodatkowo niech to będą tylko gracze i wuala.

Mistrzostwo natur chakry:
Po luj nam specka dająca wszystkie żywioły skoro jest to specjalnością kilku klanów (Fuka, kuro-shin bodaj)? Była specka pod suiton i tej koncepcji powinniśmy się trzymać. Zamiast dodatkowych żywiołów zboostować te które mamy. ++ do pierwszego żywiołu i + do drugiego, dodatkowo techniki natur wykonujemy szybciej (lub może nawet bez pieczęci/zmniejszona ilość pieczęci) i koszt chakry jest zmniejszony o 25%

Mistrzostwo KG.
Zdziwie sie, jeśli nie pracował nad Tym Cuj... Do tej pory posiadanie 2 KG posiadało ograniczenia, teraz niewielkim kosztem (Minusy są odczuwalne jedynie na sanninie) w pełni kontrolujemy przeszczepione KG. Po co to nam na forum? Gdyby specka wpływała tylko na Nasze KG to byłoby jeszcze spoko, ale ta specka jest ewidentnie robiona pod przeszczepy.

Hijutsu - Spoko. ALe tego Hiraishina przyda się Wam ukrócić ;p
Misje - Wysoce w porządku, misje ANBU/OININ pozostają bez zmian?
Obrazek

Awatar użytkownika
Hao Kuro-Shin
Wioska: Kirigakure no Sato
Ranga: Jōnin
Wiek Postaci: 25
Siła: San Kaishi ++
Zręczność: San Kaishi +
Kontrola Chakry: San Kaishi
Zasoby Chakry: San Kaishi ++
Potencjał Genjutsu: Ni Kaishi +
Kontrola KG: San Kaishi
Kontrola Fūton: San Kaishi
Kontrola Katon: San Kaishi
kontrola_suiton: San Kaishi
KP: viewtopic.php?f=36&t=1269&p=16778#p16778
Kontakt:

Post autor: Hao Kuro-Shin » ndz, 6 mar 2016, 11:54

Garasu-ya Sekiei pisze:Mistrzostwo KG.
Zdziwie sie, jeśli nie pracował nad Tym Cuj... Do tej pory posiadanie 2 KG posiadało ograniczenia, teraz niewielkim kosztem (Minusy są odczuwalne jedynie na sanninie) w pełni kontrolujemy przeszczepione KG. Po co to nam na forum? Gdyby specka wpływała tylko na Nasze KG to byłoby jeszcze spoko, ale ta specka jest ewidentnie robiona pod przeszczepy.
100% poparcia. To powinno działać na nasze, pierwsze KG*. Nie ma to żadnego zaczepienia w mandze (obrazek Sasuke zupełnie nietrafny), a na forum niweluje ujemne skutki przeszczepów. Bardzo zła nowość.

* - tak, przecinek jest w prawidłowym miejscu
Ostatnio zmieniony ndz, 6 mar 2016, 11:56 przez Hao Kuro-Shin, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tsuyo Uchiha
Wioska: Konohagakure no Sato
Ranga: Specjal Jōnin
Wiek Postaci: 35
Siła: San Kaishi
Wytrzymałość: San Kaishi
Szybkość: San Kaishi
Zręczność: Yon Kaishi ++
Zasoby Chakry: Yon Kaishi
Potencjał Genjutsu: Go Kaishi ++
Kontrola KG: Yon Kaishi ++
Kontrola Fūton: Yon Kaishi +
Kontrola Katon: Yon Kaishi
Walka Wręcz: San Kaishi
KP: viewtopic.php?f=36&t=3156
Kontakt:

Post autor: Tsuyo Uchiha » ndz, 6 mar 2016, 11:55

To JEST robione pod przeszczepy. Tak - Pod siebie robiłem. Oczywiście, że pod siebie więc nie macie nic do gadania bo ja jestem adminem, a wy nie i mogę robić pod siebie co mi się podoba, a inni się na to zgodzą bo w zamian ja się zgodzę na rzeczy, które im będą potrzebne.
Szybkie wiązanie pieczęci lvl. 1

Mowa | Waran

"Kyouretsu mouretsu dainamikku !"

Awatar użytkownika
Mizuno Uchiha
Kontakt:

Post autor: Mizuno Uchiha » ndz, 6 mar 2016, 11:59

Jednym słowem kolesiostwo(UP).
Co do Garasia i Edo:
Zwiększyć PR'ki za kontrolę spoko, ale ile? Dałbym, że trzeba mieć KC na Go na 3 poziomie kontroli. Co do ożywiania graczy to się nie zgodzę, bo wtedy technika nie ma najmniejszego sensu, bo działa w bardzo prosty sposób:
chcesz mieć ciało do kontroli, zabij gracza i zepsuj mu zabawę.

Co do specek, specjalista od żywiołów, był już wcześniej teraz zmieniliśmy jego minusy. Jeśli specka z KKG okażę się zbyt OP jej minusy również będą zmieniane więc spokojnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Garasu-ya Sekiei
Kontakt:

Post autor: Garasu-ya Sekiei » ndz, 6 mar 2016, 12:12

Tsuy admin - Bo zamiast pisać sensownie napisze jakieś bzdury.
Gratuluje ;p

@Miz:
Edo: Ale serio poziomy kontroli uzależnić od KC będzie w porządku. KC4 kontrola 1. KC5 to kontrola 2. a KC6 to kontrola 3. Niech będzie jakieś wyzwanie by mieć 3 etap kontroli.
No to spoko, można i wzywać NPC ale to też musi być jakoś uwarunkowane bo na bank zobaczymy kanonicznych ultrasów przywołanych. Koszt chakry idący z zasobów użytkownika jest już ok, ale Taki 3Raikage nie musi używać chakry by być OP. Kurde, zrozumiałbym żeby Edo Tensei pokazało się na jakimś evencie jako broń wroga ale nie pasuje mi by gracze to mieli noo. Ta technika jest na prawde zbyt kozacka.

Specka od żywiołów teraz wygląda ok, tylko sam fakt kolejnych żywiołów co rangę jest niepotrzebny. Może żywioły zostawić standardowo? I tak będzie pełno plusów. (ewentualnie bezklanom dać 5 żywiołów, ale tylko ewentualnie).

Specka z KKG okazała się już zbyt OP. Neguje minusy przeszczepów, serio. Zwróćcie uwagę kiedy minusy tej specki obowiązują gracza -> Od sannina. Niech to będzie specka boostująca pierwsze KG ale niech nie tyka pozostałych-przeszczepionych.

Tylko, że dostajesz dostęp do technik drugiego KKG też na Sannienie (Do innych masz dostęp tak czy siak). To Twój subiektywny pogląd na to, że jest zbyt silne. Nie każdy musi się z tym zgadzać. Dodatkowo ograniczna Sennin Modo i techniki przeszczepionego KKG zjadają o wiele więcej chakry, co stoi wyraźnie w przeszczepach.

- ok, wymiana technik s żywiołu na s klanowe. Tylko, że klanowe techniki są mniej powszechne. Do technik żywiołu ma dostęp każdy (teoretycznie bo mówimy o randze S), jednak techniki KG dotyczą tylko danego klanu. Sam fakt, że możn sobie przeszczepić KG jest już OP, dodawanie możliwości korzystania ze skradzionego KG na poziomie S powoduje utrate unikalności danego klanu.

Ale specka nie jest przymusowa? Nikt nie stoi Ci z bronią przy głowie i nie krzyczy "weź tą speckę i strać naturę S!" ? Jak będziesz miał drugie KKG to MOŻESZ ją sobie wziąć JEŚLI będziesz na to miał OCHOTĘ. Ale jak latasz z technikami klanu do A to klan nadal jest unikatowy?

Tsuy, też czytaj ze zrozumieniem. "dodawanie możliwości korzystania ze skradzionego KG na poziomie S powoduje utrate unikalności danego klanu."
Argument, że specka nie jest obowiązkowa nie jest argumentem odnośnie tego co napisałem. A to że ktoś biega z przeszczepem i jego technikami rang A również jest OP. Tylko przeszczepy w tej formie istniały od początku forum i ograniczenie do A jest właśnie po to by nie było przypadku, że ktoś spoza klanu korzysta z jego pełnego potencjału.

Tylko to Twoja subiektywna opinia, która nie jest prawdą objawioną. To, że coś tak wyglądało, nie znaczy, że zmiana pewnych zasad lub wariantów nie może nastąpić. Idąc tym tropem myślenia wojny dalej byśmy toczyli na pały i kamienie. To się nazywa zmiana i postęp. Nie oznacz to, że musi każdemu się podobać, ale nie znaczy też, że jeśli komuś się nie podoba, zostanie zaraz zmienione.

Tłum: "Jestem adminem. P%^%#l sie.

Szczerze? Tak. Ale akurat adminem zostać nie chciałem. Zgodziłem się na to bo mi zaproponowano. Mogę z niego rezygnować w dowolnym momencie bo absolutnie nie odczuwałem braku tego koloru.

Ależ ja nie mam nic do samego adminowania, tylko do argumentu.
Wg Ciebie to, że otrzymujesz dostęp do technik S KG które przeszczepiłeś jest w porządku jeśli zablokujesz techniki żywiołu rangi S. Ja to argumentuje, że dostęp do technik S ma każdy gracz, pełne 100% graczy posiada jeden żywioł na S. mamy około 30 różnych klanów (nie liczyłem), więc nawet KG najpopularniejszych klanów nie jest tak częste jak postać z np Katonem jako 1 natura. Wymieniamy coś co w grze jest powszechne (teoretycznie! Wiem, że mamy 2 s.jouninów i 1 sannina), coś do czego dostęp ma każdy na coś do czego dostęp mają tylko ludzie z danego klanu. Rozumiesz o co mi chodzi?

Zmierzam do tego, że po prostu odechciewa się robić cokolwiek bo i tak każdemu nie dogodzisz. Na forum zawsze będą rzeczy łatwiejsze do zdobycia i rzadsze - bardziej elitarne i tutaj ta specka niczego w tej kwestii nie zmieni. Mniej będzie Ryotenbinów niż Hyuuga , mniej będzie CSów niż Bram itd. Dostęp będziesz miał zwiększony tylko o techniki S bo normalnie i tak masz dostęp do przedziału D - A i nie uważam by tutaj było to coś zdrożnego, zwłaszcza, że jeszcze musisz zdobyć odpowiednie KKG, wszczepić je sobie i zdobyć odpowiednią rangę. Jak do tej pory udało się to jedynie Mizowi i być może Tahariemu się uda jako następnemu bo mi się nie chce robić misji na wymagania bo są nudne.
Obrazek

Awatar użytkownika
Enji Nakahara
Wioska: brak
Ranga: Tokubetsu Chunin
Wiek Postaci: 64
Siła: Ni Kaishi
Szybkość: Ni Kaishi
Zręczność: Go Kaishi +
Kontrola Chakry: Ni Kaishi
Zasoby Chakry: Ni Kaishi
Potencjał Genjutsu: Ni Kaishi
Kontrola KG: Ni Kaishi
Kontrola Katon: Ichi Kaishi
Walka Wręcz: Ni Kaishi
KP: viewtopic.php?p=295725#p295725

Post autor: Enji Nakahara » ndz, 6 mar 2016, 15:24

Heh.
Specka do żywiołów jest spoko. O wiele bardziej grywalna jak dla mnie, niż wcześniej :v Mówcie co chcecie, ale ograniczenie atrybutów fizycznych do San i niemożność posiadania żadnego talentu na S były zbyt bolesne. A teraz... jest fajne! Przyjemne plusy (absolutnie nie zgadzam się, żeby zmniejszać ilość natur dla użytkowników) i jednocześnie pewne ograniczenia (ja osobiście nie chciałbym mieć wymuszonego nin na S, czy niemożności używania genjutsu ponad C. Taijutsu mnie nie interesuje, więc nic nie mówię). Nie mieszajcie w to wszystko Mizuseishi, bo to głupota... to jest coś kompletnie innego, co dotyczy tylko suitonu, inne żywioły nie mają żadnych ograniczeń, typowych dla jutsu korzystających z wody.

Nie rozumiem psioczenia na speckę z KKG O_O
Jak dla mnie jest więcej niż spoko, tak jak jest teraz. Pierwsze przeszczepione KKG zamiast na A, jest na S, w zamian mamy tylko 2 natury, z czego żadnej na S... Plusy i minusy dotyczą TYLKO poziomu Sannina... (no, ewentualnie S.Jonina, zważywszy na fakt, że mamy możliwość nauki jutsu wyższej rangi i mocno ogranicza to możliwość korzystania z SM)

Cała reszta na plus.
Jak co, to w Nin S wciąż widnieje stara wersja Edo Tensei, z kosztem nauki 40 PR.
Słowa/Myśli

Styl walki

Umiejętności:
Pokaż/Ukryj:

Awatar użytkownika
Garasu-ya Sekiei
Kontakt:

Post autor: Garasu-ya Sekiei » pn, 7 mar 2016, 07:18

To inaczej: Po co dawac kolejna rzecz boostujaca najsilniejszych skoro i tak sa juz najsilniejsi? ;p To jest zbedne jak cholera!
"Wymaksowalem sie juz w sumie we wszystkim... mam przeszczepy, udane eksperymenty, bijuu, staty na maks, elitke, ogrom technik i w ogole nikt mnie nie tknie... a dojebie jeszcze 2kg na s!"

Rozumiem, że tym opisem pijesz do mnie? To takie niskie... Oczywiście ta specjalizacja jest tylko dla osób wymaksowanych. Nie może jej wziąć ktoś z klan Hagane no Jinteki, kto chciał mieć geny Rakuraia na S prawda? Po tym komentarzu jasno widzę, że cały ten bul i rzal są skierowane tylko przez potencjalne zastosowanie tej specki przez moją skromną osobę.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mizuno Uchiha
Kontakt:

Post autor: Mizuno Uchiha » pn, 7 mar 2016, 09:22

Nie jest to boostowanie najsilniejszych tylko dawanie nowej możliwości kosztem innych...
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Nowości”