Ninja Gaiden
http://ninjagaiden.pl/

Shin'ainaru buki
http://ninjagaiden.pl/viewtopic.php?f=351&t=11621
Strona 1 z 1

Autor:  Thaelin [ So, 12 maja 2018, 02:29 ]
Tytuł:  Shin'ainaru buki

Shin'ainaru buki
Droga broni(w domyśle artefaktu)

Opis: Tak jak w przypadku ewolucji broni z dalekiej krain zwanej przez nich włócznią ludzie Ci stworzyli całkowicie nową broń: halabardę. Dodając do włóczni z jednej strony ostrze topora, a z drugiej hak, broń stała się bardziej uniwersalna dając użytkownikowi w boju o wiele więcej sposobów walki. Halabarda stała się znacznie potężniejsza, niż bronie dzięki którym powstała. Niestety ten zabieg miał swój minus, z racji swej natury korzystało się z niej całkowicie inaczej niż z poprzedników. Dlatego też ludzie musieli oswoić się tworząc nowy sposób używania tejże broni pobierając po trochu od każdego stylu i kierując się nimi przy tworzeniu nowego, własnego dedykowanego tylko tej jednej broni.
Tak też droga broni właśnie na tym skupia swoje wysiłki. Zaczynając od utworzenia nowej, często nawet innowacyjnej broni, czego dokonanie nieczęsto jest łatwym zadaniem. Kończąc skupiając się na najtrudniejszej i najbardziej czasochłonnej pracy – stworzeniu pasującego stylu walki do określonej broni przez co jest to końcem całego procesu, ale i samym początkiem. Wojownik, a tym bardziej twórca nigdy nie może skończyć, gdyż należy nieustannie dopracowywać styl, aż do osiągnięcia perfekcji.

Soutenkyuu
Styl można najlepiej opisać poprzez słowo różnorodność. Dla użytkownika nie ma większej różnicy między dalekim, średnim, czy też bliskim dystansem walki. Kamiru szukając równowagi między dwoma jakże skrajnymi aspektami swej broni będącymi łukiem i mieczami skierował swe wysiłki pomijając dopracowywanie stylu, na treningach poświęconych zwiększeniu zręczności, by z każdym kolejnym treningiem stawać się coraz zręczniejszym. Cecha ta wzięła się z potrzeby lepszego celowania „łukiem” by zwiększyć swój potencjał na dalekim i średnim zasięgu, zręcznie przejść z walki łukiem na miecze i odwrotnie, ale także dla celniejszych cięć, czy też efektywniejszych(bardziej skomplikowanych jak podany później przykład) blokadach wykonywanych pod pewnym kątem by broń przeciwnika zjechała po ostrzu i uderzyła w podłoże.
Cechy stylu:
• Atrybut dominujący podczas walki - zręczność(+)

Zalety:
+ W czasie używania naszego artefaktu zdobywamy + do statystyki, określoną w stylu walki.
+ Możliwość tworzenia własnych technik pod swój styl walki.

Wady:
- Specjalizacja działa tylko z jedną bronią/artefaktem zamieszczonym tutaj.
- Specjalizacja wyklucza inne style walki.
- Nie jesteśmy w stanie nauczyć się żadnych technik z innych ścieżek broni(tych podstawowych)
- Aby iść tą ścieżką trzeba mieć odpowiedni artefakt.
- Twórca specjalizacji musi zgodzić się na dołączenie owej broni do specjalizacji.


Wcześniejsze odpowiedzi na możliwe pytania.
Odpowiedź nr 1: Specjalizacja powstaje z powodu niemożliwości w pełni opanowania mojego artefaktu bez wykorzystania 2ch miejsc.
Odpowiedź nr 2: Jeśli nie korzystamy z owej broni nie dostajemy bonusów, a w walce podobną bronią nr. w moim przypadku łukiem zyskujemy i tak negatywne efekty. Mało logiczne, ale wątpię, byście zezwolili na uzyskanie walki bez bonusów i negatywów.

Specjalizacja ma na celu nadania równej wagi obu stronom owej broni, jeśli jest coś, co Was razi prosiłbym o wypisanie tego.

Autor:  Mizuno Uchiha [ N, 20 maja 2018, 10:37 ]
Tytuł:  Re: Shin'ainaru buki

Hmm...po przemyśleniach akceptuje ze swojej strony.

Autor:  Vaynard [ N, 20 maja 2018, 12:40 ]
Tytuł:  Re: Shin'ainaru buki

W zasadzie to nie widzę w tym momencie nic bardzo rażącego.

Autor:  Murasaki [ N, 20 maja 2018, 15:59 ]
Tytuł:  Re: Shin'ainaru buki

Opis mi się w sumie podoba, zarówno wstepny jak i samego stylu.Zwięzły i zrozumiały to mi się podoba. Ponadto "balans" + i - jest zachowany w mądry sposób. Jedyne czego bym wymagał dodatkowo to wklejenia linku do tego swojego artefaktu. (no i potem ewentualne kolejne bronie które ty byś zaakceptował do tego stylu jeśli się coś takiego przytrafi). Masz mój akcept Panie Ortalion :D

Autor:  Thaelin [ N, 20 maja 2018, 19:07 ]
Tytuł:  Re: Shin'ainaru buki

Dzięki.
Pomysł z linkiem do artefaktów dobry i będę pamiętał na przyszłość.
Aczkolwiek w tej chwili mój artefakt nie jest skończony, bo zrzędzono mi, że nie posiadam specjalizacji do artefaktu. Zawsze mnie to bawiło.

3 akcepty w tym admina. Wydaje mi się, że to oznacza iż jest całkowity akcept.

Autor:  Akarai Tazaru [ Pn, 21 maja 2018, 17:25 ]
Tytuł:  Re: Shin'ainaru buki

Hm, po dłuższym zastanowieniu myślę, że chyba jest w porządku. + do zręczności przy strzelaniu z łukowej wersji i + do sztyletowej. Czyli tak jakby rozdzielenie po jednym do dwóch specjalności. I ograniczenie co do niwelowania minusów tylko do twojej kombinowanej broni.

Myślę, że spoko.
Akcept

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/