[C] Drewniany interes.

Awatar użytkownika
Chimei Shinji
Wytrzymałość: Ichi Kaishi
Szybkość: Ni Kaishi
Zręczność: Ni Kaishi ++
Kontrola Chakry: Ichi Kaishi
Zasoby Chakry: Ichi Kaishi
Kontrola Fūton: Ichi Kaishi
KP: viewtopic.php?f=36&t=11428&p=262484#p262484
Konto Główne: Izuro Douhito

[C] Drewniany interes.

Post autor: Chimei Shinji » pt, 6 kwie 2018, 11:13

Czekałem na swoją kolej, a gdy ona nadeszła dostrzegłem uśmiechniętego Czcigodnego. Najwidoczniej wszystko po Jego myśli i wioska zaczynała pomału stawać na nogi. Faktycznie sporo się zmieniło. Ludzie zaczęli być nieco bardziej zbliżeni, powstawały nowe budynki, umocnienia. Byłem z tego naprawdę zadowolony, ponieważ i ja w jakiś sposób przyczyniłem się do tego. Wziąłem głęboki wdech i przedstawiłem się, a staruszek od razu zaczął szukać misji specjalnej dla mnie. Wcześniej ulepszenie palisady, czy strzeżenie karawany, a tym razem? Wsparcie drwali i nie tylko. Ciekaw byłem co mnie na tej misji. Ukłoniłem się.
- Tak jest! Myślę, że dam sobie radę! - odwróciłem się na pięcie po czym ruszyłem przed siebie w stronę południowo-wschodnia. Byłem skoncentrowany na ewentualne zagrożenia. Miałem nadzieję, że nie będzie ich zbyt dużo.
  • Tworzenie trucizn lvl. 1
    Pirotechnik lvl. 1
    Tworzenie pigułek wzmacniających lvl. 1
    Cieśla lvl. 1
    Wytrzymałość psychiczna lvl. 1
    Odbijanie pocisków lvl. 1
    Sztuka pieczętowania lvl. 1
    Szybkie składanie pieczęci lvl. 1
    Czytanie śladów lvl. 1

Awatar użytkownika
Michiyuuki
Ranga: Chunin
Wiek Postaci: 17
Siła: Ni Kaishi
Wytrzymałość: Ni Kaishi
Zręczność: Ni Kaishi
Kontrola Chakry: Ni Kaishi ++
Zasoby Chakry: Ni Kaishi +
Potencjał Genjutsu: Ni Kaishi
Kontrola KG: Ni Kaishi
Kontrola Doton: Ni Kaishi
kontrola_suiton: Ni Kaishi
Walka Wręcz: Ni Kaishi
KP: viewtopic.php?f=36&p=252514#p252514

Re: [C] Drewniany interes.

Post autor: Michiyuuki » pt, 6 kwie 2018, 14:31

// gubisz słowa czasem jak piszesz xD

Chimei wychodząc z ciepłej posiadłości niestety naraził się na niemały szok, bowiem na zewnątrz śnieg targany był przez niemiłosiernie przez wiatr. Nie trzeba chyba z resztą wspominać, że temu wszystkiemu towarzyszyło potworne zimno. Niestety mus to mus - trzeba wyruszyć, aby móc pomóc temu obozowi po raz kolejny. Tym razem genin musiał się udać do pobliskiej wioski, oddalonej o dobre kilkanaście minut drogi stąd. Dosyć szybko dotarł do bramy, a następnie przekraczając jej próg, udał się w podanym kierunku. Podczas podróży nie działo się zbytnio nic wielkiego, ot zobaczyć można było piękne krajobrazy, ewentualnie zrugać się za niedocenienie do tej pory ciepłej temperatury, panującej w ojczystym kraju. Zimno na pewno doskwierać mu będzie w dużym stopniu jeszcze przez długi czas, bowiem zaczynało wiać coraz mocniej. Na razie śladów celu podróży ni widu, ni słychu.
° Wytrzymałość psychiczna poziom 2 ° Szybkie pieczęci poziom 1 ° Sztuka pieczętowania poziom 1 °
° Notki poziom 1 ° Tworzenie trucizn poziom 1 ° Czytanie śladów poziom 1 °
° Tworzenie pułapek poziom 1 ° Perswazja poziom 1 ° Odbijanie pocisków poziom 1 °

Obrazek

Awatar użytkownika
Chimei Shinji

Post autor: Chimei Shinji » ndz, 8 kwie 2018, 14:34

//Pisałem na telefonie w pracy, więc średnio było na wszystko czas. No, ale masz rację. :D

Na dworze było strasznie zimno, nie mogłem się do tego przyzwyczaić, wciąż chodziło mi po głowie ciepło panujące w mojej ojczystej wiosce. Tam jako pajączek mogłem szaleć w koszulce, a tutaj? Ciepła kurtka i nie tylko. Nie podobało mi się to, ale dostałem takie polecenie od Czcigodnego aby wyruszyć wraz z nim i pomóc tejże wiosce. Wziąłem głęboki wdech, wyszedłem z Tetsu, ruszyłem w wyznaczonym przez siebie kierunku. Dookoła tylko ten biały cholerny puch, nigdzie ni widu, ni słychu żywej duszy. Nie przejmowałem się tym, może to i dobrze? Ostatnimi czasy miałem dość ludzi, ostatnio omal co nie zginąłem na misji, ale dałem radę! Chciałem się wprawić w cięższych misjach więc ukradkiem o takiej marzyłem. Przemierzałem śnieżną krainę modląc się w duchu o odnalezienie niezwłocznie swojego celu. Musiałem spotkać się z jakimś tam cieślą który powie mi co dalej. Byłem skoncentrowany na otoczeniu, nie koniecznie na jego podziwianiu bo nie byłem w zbyt bezpiecznym miejscu, a po prostu wypatrywaniu zagrożeń. Miałem nadzieję, że nic mi się nie stanie.
    Pirotechnik lvl. 1
    Cieśla lvl. 1
    Czytanie śladów lvl. 1

Awatar użytkownika
Michiyuuki

Post autor: Michiyuuki » ndz, 8 kwie 2018, 15:58

Ciepłolubny ninja to w końcu też ninja - powiedział tak kiedyś... ktoś ważny. Chyba. Jedno jest pewne - shinobi powinien radzić sobie w każdych warunkach i być twardy. Taki właśnie był też i młody Shinji, co zapewne się mu chwaliło. Pomagało to mu również przetrwać w obecnie panującym zimnie. Na szczęście dla niego, cel wyprawy oddalony był o nie tak duży kawałek drogi. Wystarczyło poczłapać z godzinkę i było się na miejscu. Tak też było i tym razem. Śnieg jednak utrudniał w skuteczny sposób widoczność, dlatego dopiero kilka metrów od poszukiwanego miejsca, pajęczak zauważył, iż jest u celu wyprawy. Jego oczom ukazało się dosłownie kilka domów na nierównym podłożu. Ich styl oraz precyzja z jaką były wykonane, pozwalały jednak na to, aby swoim podłożem idealnie dopasowały się do terenu. Niestety żaden budynek nie wyglądał jakoś konkretnie, wszystkie miały raczej taką samą strukturę oraz ułożenie. Z tym, że jedne były dwupiętrowe, a niektóre posiadały tylko parter.
° Wytrzymałość psychiczna poziom 2 ° Szybkie pieczęci poziom 1 ° Sztuka pieczętowania poziom 1 °
° Tworzenie pułapek poziom 1 ° Perswazja poziom 1 ° Odbijanie pocisków poziom 1 °

Obrazek

Awatar użytkownika
Chimei Shinji

Post autor: Chimei Shinji » pn, 9 kwie 2018, 08:37

Było strasznie zimno, trochę odmarzałem, ale mimo to nie poddawałem się. Miałem do wykonania misję, widząc budynki które miały własną specyfikę bo jedne były dwupiętrowe, drugie zwykłe piętrowe i praktycznie pod tym samym kontem ustawione. Widząc to zacząłem przypominać sobie cel misji. Wpierw musiałem odebrać drewno, a następnie odnaleźć cieślę o imieniu Fuko który znajdował się gdzieś w zagrodzie dla zwierząt. Zapewne tam był, w końcu tam pracowała jego żona, ciekawe czym on się zajmował? Był cieślą, ale nie pracował? Czyżby nie miał zleceń? Przyspieszyłem kroku aby dojść czym prędzej do wioski. Staram się doszukać kogoś rozeznanego w wiosce, czy to strażnika, czy jakąś starszą osobę, a następnie zadaję jej pytanie.
- Przysłał mnie Czcigodny Noriaki z Tetsu no Kuni, chciałbym odebrać drewno, a także spotkać się z cieślą o imieniu Fuko. Gdzie więc powinienem się udać? - oczekiwałem odpowiedzi, jeżeli ją otrzymam to w tym kierunku się udaję. Chciałbym po prostu czym prędzej załatwić dostawę drewna do wioski aby móc usprawniać ją jeszcze bardziej.
    Pirotechnik lvl. 1
    Cieśla lvl. 1
    Czytanie śladów lvl. 1

Awatar użytkownika
Michiyuuki

Post autor: Michiyuuki » pn, 9 kwie 2018, 13:46

Młody Shinji ze swoim zleceniem gnał jak burza. Ledwo co dotarł do celu, a już brał się za konkrety. Chociaż zimno dawało mu ostro w kość, nie poddawał się i starał skupić na celu podróży. Po krótkim obeznaniu w malutkiej wioseczce, postanowił odnaleźć kogoś i zapytać o ewentualne wskazówki znalezienia odpowiednich ludzi do rozmowy. Pierwszym celem był przywódca wioski, albo coś w tym stylu. Ktoś, do kogo mógłby się udać po dokładne informacje. Spotkał kobietę, która właśnie niosła coś w dosyć sporym koszyku. Chyba była to żywność. Przedmiot swoim wyglądem przypominał o połowę mniejszą gurdę na piasek. Spojrzała się na niego, lustrując go wzrokiem.
- Noraki tak? Jesteś z obozu... shinobi - dopytała się, a potem od razu stwierdziła. Jej stosunek od razu się zmienił. Wzrok stał się jakby bardziej nienawistny, a początkowy ton zmienił się na mniej przyjemny do rozmowy.
- Nasz przywódca mieszka w tamtym domu, powodzenia - stwierdziła sucho i bez słowa, ani oczekiwania na jakiekolwiek odpowiedzi ruszyła dalej. Cóż, ludzie nie byli zbytnio przychylni do tego, aby pomagać takich jak Chimei, dlatego musiał się liczyć z możliwością niemiłego przywitania.

Obrazek

Awatar użytkownika
Chimei Shinji

Post autor: Chimei Shinji » pn, 9 kwie 2018, 15:41

Wszedłem do wioski i tak napotkałem kobietę która niosła jedzenie w nieco mniejszej gurdzie. Rozejrzałem się dookoła, nikogo lepszego nie było więc podszedłem do niej, zadałem pytanie ta na początku była dość miła, ale później analizując fakty zmieniła swój ton. No cóż, już to wiedziałem, że ludzie tutaj nie są zbyt przychylni dla shinobi, mimo to nie zrażałem się do niej. Jej głos stał się bardziej oschły, robiła się mniej grzeczna. Często by takim ludziom dopiec wystarczyło być cholernie miłym i tak też postanowiłem zrobić, uśmiechnąłem się w jej kierunku, ukłoniłem się po czym dopowiedziałem.
- Bardzo dziękuję Pani, jestem z Iwy i chciałbym pomóc wiosce najlepiej jak mogę... Dziękuję jeszcze raz za pomoc. - powiedziałem do idącej w swoim kierunku kobiecie, szczerze to nie specjalnie mnie ona interesowała, nie chciałem jej też dogryźć. Po prostu czasem taki byłem, reagowałem instynktownie. Dzięki niej wiedziałem gdzie mam się udać, bardzo szybko ruszyłem w tymże kierunku aby dojść do przywódcy ów wioski, kiedy już tam się znajdę wpierw pukam do drzwi, czekam aż ktoś mi otworzy. Kiedy już ktoś taki to zrobi od razu nie czekając na pytania rozpoczynam rozmowę.
- Dzień dobry, jestem Shinji Chimei i przysłał mnie Czcigodny Noriaki, jestem cieślą i pomagam w odbudowie Tetsu no Kuni. Poszukuję przywódcy wioski, dostałem informacje by odebrać drewno.... - miałem cichą nadzieję, że będzie to przywódca wioski i nieco szybciej wyjdę z tego miejsca, raczej nikt tutaj mnie nie lubił mimo, iż nic im nie zrobiłem. Miałem się na baczności.
    Pirotechnik lvl. 1
    Cieśla lvl. 1
    Czytanie śladów lvl. 1

Awatar użytkownika
Michiyuuki

Post autor: Michiyuuki » wt, 10 kwie 2018, 15:13

Chimei napotkał na swojej drodze dosyć niemiłą kobietę. Chociaż na początku jej ton należał do milszych, z czasem, kiedy się dowiedziała kto i w jakim celu go przysłał, zaczęła pluć w niego jadem. Może nie tak dosłownie, ale jej barwa głosu oraz nastawienie widocznie uległy zmianie. Mimo to, Shinji się nie zamierzam tym przejmować, ani tym bardziej zniechęcać do powierzonego mu zadania. Ochoczo oraz z uśmiechem podziękował kobiecie za informacje. Ta jedynie zmierzyła go wzrokiem, patrząc przy tym niemiło i odeszła w dalszą drogę. W tym czasie ninja postanowił działać dalej. Poszedł w stronę, w którą pokierowała go niewiasta. Zmierzał do domu przywódcy wioski i właśnie tam trafił. Zapukał kilka razy do drzwi, lecz te otworzyła mu kobieta usłyszawszy co chłopak ma do powiedzenia, zrobiła nieco zdziwioną minę.
- Ten Noraki to nie próżnuje... - stwierdziła dosyć zdziwiona. Brunetka w kręconych włosach jednak wyglądała na bardzo sympatyczną. Wpuściła cieśle do środka, a następnie obejrzała się za siebie.
- To mój mąż zarządza wioską. Zaraz go zawołam - poinformowała po czym ruszyła korytarzem do końca. Dało się usłyszeć, iż schodzi po kamiennych schodach w dół, do piwnicy. Jeżeli Chimei się rozglądał, mógł dostrzec skromnie, ale ładnie urządzone wnętrze w większości z drewna sosnowego. Wypadałoby również nie ominąć faktu, iż wchodząc do ciepła, nasz bohater odczuł znaczną ulgę. Na dworze na prawdę było zimno, a tutaj przygrzewał kominek.

Obrazek

Awatar użytkownika
Chimei Shinji

Post autor: Chimei Shinji » wt, 10 kwie 2018, 20:14

Zapukałem do drzwi, otworzyła mi jakaś kobieta w kręconych włosach. Wyglądała na taką w średnim wieku, ale czy była głową tej wioski? Trochę w to powątpiewałem, raczej mało kobiet zostaje kimś tak ważnym nie mając większych zdolności. Powiedziała tylko parę słów, faktycznie Czcigodny działał dość szybko i rozważnie. Bardzo skrupulatnie zbroił swój obóz. Można było stwierdzić, że należał do bardzo doświadczonych samurajów i jego doświadczenie napewno by mi się przydało. Byłem niestety jeszcze świeżakiem w tym co robię. Wszedłem do środka otrzymując zaproszenie, zamknąłem drzwi i od razu zrobiło mi się cieplej, wnętrze było takie przytulne, kobieta poszła po swojego męża który po chwili zaczął już schodzić po kamiennych schodach. Jeszcze go nie widziałem, ale to nic, obserwowałem jego domostwo, było pięknie wykończone, można rzec, że bogato. Najbardziej przyciągał mnie kominek który dawał tyle ciepła.... Chciałem nawet się do niego przytulić, ale wstrzymywałem się. Czekałem na głowę wioski, gdy ten się zjawi od razu postanowiłem się przedstawić.
- Witam Zarządcę, Shinji Chimei z IwaGakure no Sato, przybyłem aby wspomóc Tetsu no Kuni, póki co zrealizowałem już dwie misje od Czcigodnego, to jest moja trzecia. Mam nadzieję pomóc ze wszystkich sił, jak więc mogę się przydać...? - oczekiwałem na jego odpowiedź, udawałem, że bardzo się z tego cieszę. Jestem przecież młody, a więc można powiedzieć, że mało rozumny. Mimo to starałem się jak najwięcej wyciągnąć informacji.
    Pirotechnik lvl. 1
    Cieśla lvl. 1
    Czytanie śladów lvl. 1

Awatar użytkownika
Michiyuuki

Post autor: Michiyuuki » śr, 11 kwie 2018, 15:35

Trzeba przyznać, że Shinji nie patyczkował się z robotą. Kiedy tylko prawie dwumetrowy mężczyzna przeszedł przez drzwi i skierował się w jego kierunku, ten zaczął swoją przemowę. Trzeba również wspomnieć, iż szef całej tej bandy drwali wyglądał na prawdę dobrze. Posiadał wyrobione mięśnie klatki piersiowej oraz rąk, niczym kowal z Metina.
- Żona mi powiedziała, że przysłał Cię Noraki w sprawie drewna - burknął coś pod nosem, mierząc tym samym swojego rozmówcę wzrokiem. Mężczyzna nie wyglądał na zbytnio chętnego do rozmowy. Właściwie jego chęć do współpracy ze wszystkimi ludźmi, których przysyłał przywódca obozu shinobi była znikoma. Mimo to nie miał wyboru i musiał swoje sprawy powierzać w ich ręce.
- Pale drewna znajdują się na obrzeżach wioski. Pokażę Ci je i będziesz musiał je jakoś przetransportować do obozu. Po tym trzeba je naostrzyć - poinstruował we wszystkim chłopaka, a potem przywdział kurtkę. Nawet nie zapytał czy chce coś do picia. Taki z niego niedobry gospodarz.
Po opuszczeniu domu, ta dwójka skierowała się w stronę, o której wcześniej wspominał mężczyzna. W końcu dotarli do pni, które ułożone były jeden na drugim w kształcie piramidy. Było ich całkiem sporo.

Obrazek

Awatar użytkownika
Chimei Shinji

Post autor: Chimei Shinji » czw, 12 kwie 2018, 08:36

//,,Noriaki,,

Kiedy w końcu pojawił się zarządca mogłem go poznać. Szybko oceniłem go od góry do dołu, cholernie wysoki, był dużo lepiej zbudowany niż ja, ale nie przejmowałem się tym. Nie był zbyt zadowolony z mojej wizyty, wręcz olewał mnie. Już przywyknąłem tutaj do takiego traktowania. Zauważyłem, że Acer zakłada kurtkę, a więc będziemy wychodzili. Ja też dopiąłem się by było mi cieplej po czym ruszyłem za nim. Jak zwykle śnieg i zimno na dworze. Uśmiechnąłem się, zacząłem się do tego przyzwyczajać. Kiedy znaleźliśmy się przed stosem bel od razu oceniłem i to. Wiedziałem, że nie zaniosę tego sam. Musiałem poprosić o pomoc. Od razu skierowałem swe spojrzenie na staruszka.
- Proszę mi powiedzieć jeszcze czy mogę liczyć na wsparcie wioski w przeniesieniu tego i przetransportowaniu? - miałem nadzieję, że mi wioska pomoże. Podstawi wóz i z kimś to zaladuję. Rozejrzałem się dookoła co jeszcze mogłem innego wykombinować. Sam napewno nie dałbym rady.
    Pirotechnik lvl. 1
    Cieśla lvl. 1
    Czytanie śladów lvl. 1

Awatar użytkownika
Michiyuuki

Post autor: Michiyuuki » pt, 13 kwie 2018, 17:24

// dzięki, ważne, że każdy wie o co chodzi XD

Dosyć szybko tej dwójce udało się dotrzeć na miejsce z drewnianymi palisadami. Niestety był na tyle wielkie, iż Shinji nie mógł sam ich w żaden sposób przenieść. Postanowił poprosić o pomoc przywódcę wioski. Odważnie na niego spojrzał, a potem zapytał, czy nikt z wioski nie mógłby mu go wesprzeć w transporcie. Wtem Noriaki spojrzał się na niego krzywo.
- Chcesz pomocy? Nie umiesz poradzić sobie sam? - zapytał mężczyzna z nie do wierzeniem. Myślał bowiem, że jeżeli ktoś się wybiera na taką misję, będzie samowystarczalny. Zobaczył dosyć szybko jednak jak bardzo mógł się mylić.
- Mój znajomy mógłby Ci pomóc, ale nie za darmo - stwierdził dosyć szybko po czym przybrał na twarz szelmowski uśmieszek. Wygląda na to, że chyba to nie będzie takie proste zadanie jakby się mogło wydawać.

Obrazek

Awatar użytkownika
Chimei Shinji

Post autor: Chimei Shinji » pt, 13 kwie 2018, 20:18

Nie było to dla mnie łatwe zadanie, nie byłem przecież wstanie podnieść czegoś takiego. Nie ważne jak ktoś byłby silny, godzina drogi do wioski i mając na uwadze ciężkie, śnieżne warunki, bez wozu by się nie obyło. Miałem nadzieję, że jakoś mi pomoże przywódca wioski, niby pomógł, ale coś chciał w zamian, nie spodobało mi się to, ale chętnie bym pertraktował. Spojrzałem na niego lekko zdziwiony.
- Jak dokładnie ów znajomy się zwie? Na jaką pomoc mógłbym liczyć i oczywiście co byście chcieli w zamian...? - trochę byłem przybity do muru bo to oni tu "rządzili" mimo to miałem asa w rękawie, w końcu z każdej misji zdawało się raport, w chwili zdawania napewno raczę wspomnieć o tej "pomocy". Nie można było przecież zyskiwać na prostych zadaniach które były jeszcze wyznaczone przez Czcigodnego. Musiałem więc rozeznać się w tym co tu się działo.
    Pirotechnik lvl. 1
    Cieśla lvl. 1
    Czytanie śladów lvl. 1

Awatar użytkownika
Michiyuuki

Post autor: Michiyuuki » sob, 14 kwie 2018, 17:14

Chimei był nieco zdziwiony, aby nie rzec, że oburzony postawą mężczyzny. Ten z cynicznym uśmieszkiem wyraźnie pokazywał swoją niechęć do jego osoby. Prócz tego stwierdził, że za darmo mu z tymi kłodami nie pomoże. Pech chciał, że rzeczywiście były wielkie i trudno byłoby je przenieść ręcznie w pojedynkę. Niestety tym razem ninja z Kraju Ziemi musiał być skazany na łaskę tych, którzy średnio chcą mu pomóc.
- A co masz do zaoferowania? Jakieś kosztowności może? Musiałbym pogadać z kolegą czego dokładnie chce - stwierdził po czym rozejrzał się. Szczęście chciało, że wilk, o którym była mowa, właśnie całkiem niedaleko tej dwójki miał już wchodzić do domu. Wtem gospodarz zawołał go, drąc się tym samym na całe gardło. Po chwili niebezinteresowny przyjaciel z podobnym nastawieniem, co jego szef, stawił się u jego boku. Dosyć szybko wszystko zostało mu przedstawione.
- Stoi, pomogę. Ale co mi zaoferujesz? Właściwie potrzebowałbym małej naprawy dachu, bo ten cholerny śnieg jest za ciężki. Jesteś podobno cieślą, znasz się na tym? - dopytał, zachowując nieco większą powagę oraz szacunek, aniżeli odpowiedzialny na wioskę człowiek.

Obrazek

Awatar użytkownika
Chimei Shinji

Post autor: Chimei Shinji » ndz, 15 kwie 2018, 07:19

Głowa wioski zapragnęła jakichś kosztowności, tak naprawdę prócz gotówki nie miałem nic, a więc nie miałem co mu zaproponować, już chciałem odpowiedzieć lekko oburzonym tonem gdy podszedł gospodarz, a więc to była ta osoba która mogła mi pomóc. Od razu usłyszałem co mogę dla niego zrobić, ucieszyłem się, ponieważ nie musiałem płacić, a zrobić coś w zamian. Dla mnie taki układ był do przyjęcia. Od razu skierowałem spojrzenie na Jegomościa.
- Jeżeli oczywiście zagwarantujesz mi pomoc w przetransportowaniu do Tetsu no Kuni tych bel to jak najbardziej zrobię dach. Jestem cieślą i myślę, że nie będzie problemu zrobić coś takiego. - czekałem na akceptację tamtej osoby, w końcu musiałem mieć pewność, że się na to zgadza. W końcu za frajera nie chciałem robić, potrzebowałem te cholerne bele przetransportować, a niestety sam bym nie dał rady, jeszcze bez sprzętu. Miałem sporo szczęścia, że tylko to pragnął gospodarz.
    Pirotechnik lvl. 1
    Cieśla lvl. 1
    Czytanie śladów lvl. 1

ODPOWIEDZ

Wróć do „Misje”