Kumo - kopalnia metali

Znajdują się tutaj wszystkie budynki gospodarcze i produkcyjne, które budują siłę ekonomiczną wioski. Miejsce to znajduje się w północnej części wioski i charakteryzuje się dość luźną zabudową. Można tu odnaleźć między innymi kuźnie, warsztaty ciesielskie, odlewnie, a nawet kopalnie.

Moderator: Akarai Tazaru

Awatar użytkownika
Akarai Tazaru
Posty: 3953
Rejestracja: ndz, 22 lis 2015, 16:50
Płeć: Mężczyzna
Wioska: Kumogakure no Sato
Ranga: Jōnin, Raikage
Wiek Postaci: 28
Siła: Yon Kaishi
Wytrzymałość: San Kaishi
Szybkość: San Kaishi
Zręczność: San Kaishi
Kontrola Chakry: San Kaishi
Zasoby Chakry: San Kaishi
Potencjał Genjutsu: Ni Kaishi
Kontrola KG: San Kaishi
Kontrola Raiton: San Kaishi
kontrola_suiton: San Kaishi
Walka Wręcz: San Kaishi
KP: viewtopic.php?f=36&p=259381#p259381

Kumo - kopalnia metali

Post autor: Akarai Tazaru » pn, 23 wrz 2019, 11:14

Obrazek

Kopalnia metali
Na tą placówkę składają się cztery elementy - szyby kopalniane, odlewnia sztab, spory skład surowców oraz strzeżony kompleks więzienny. Wraz z długoletnim rozwojem kopalni stare tunele stały się bardzo głębokie dając dostęp do wyjątkowo rzadkich, ukrytych pod ziemią surowców posiadających właściwości reagowania z chakrą. Dzięki temu odkryciu pozyskiwane surowce z najstarszych szybów zyskały na jakości, jednak wydobywa się je znacznie wolniej niż inne. Poza starymi dolnymi tunelami otworzono również dwa nowe, w których pozyskuje się ten sam metal, co był wydobywany dotychczas w pierwszych szybach kopalni. Wszystkie pozyskane surowce gromadzone są w magazynie znajdującym się przed starymi tunelami za pomocą wózków poruszających się po przygotowywanych na bieżąco szynach, a potem kierowane do odlewni sztab znajdującej się tuż obok niego. Wykonane sztaby magazynowane są wraz w tym samym składzie co ruda, jednak mają wydzieloną dla siebie inną sekcje. W pobliżu kopalni znajduje się strzeżone więzienie, w którym stacjonuje oddział około dwudziestu jouninów oraz dwóch ANBU mających piecze nad całym terenem. Więzienie otoczone jest drutem kolczastym i wałami ziemnymi, które zostały zabezpieczone sznurami oklejonymi notkami wybuchowymi, aby uniemożliwić więźniom ucieczkę. Każdy strażnik może aktywować poszczególne segmenty wału, tak aby nie zdetonować całości lub mogą się one aktywować same w zetknięciu z polem którejś z ustawionych barier. Shinobi rozstawieni są po całym terenie kopalni, przy czym wartę zawsze pełni połowa z nich, aby cały czas mogli się zmieniać.
Część gromadzonych surowców jest sprzedawana kupcom z wioski, stąd też kopalnia sama na siebie zarabia. W związku z tym nie pobiera ona kosztów utrzymania ze skarbca wioski. Jedyne za co płaci wioska, to za ninja - są to po prostu shinobi z wioski przydzieleni do jej ochrony, opłacani całkiem oddzielnie. Pracujący w kopalni to więźniowie.

Wydobycie i obróbka:
  • Sztaby wyjątkowego metalu przewodzącego chakrę* (wytrzymałość rangi „A”) - 1/miesiąc
  • Sztaby dobrego metalu przewodzącego chakrę* (wytrzymałość rangi „B”) - 3/miesiąc
  • Sztaby zwykłego metalu przewodzącego chakrę* (wytrzymałość rangi „C”) - 10/miesiąc
*materiały te nie mogą pokryć całości potrzebnych elementów do stworzenia artefaktu. Można z nich tworzyć jedynie zwykłe miecze lub zbroje przewodzące chakrę o podanej wytrzymałości. Poziomy wytrzymałości metali odzwierciedlają również wymagane rangi do obróbki takiego materiału za pomocą profesji kowalstwa.

Zasoby magazynu:
  • 194 sztaby zwykłego metalu przewodzącego chakrę

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dzielnica przemysłowa”