[Wyprawa C+] Trucicielka z Kirigakure

Awatar użytkownika
Arui
Organizacja: Sekuto Chi
Wioska: Kiri
Ranga: Chuunin
Wiek Postaci: 18
Siła: Ni Kaishi
Wytrzymałość: San Kaishi
Szybkość: San Kaishi
Zręczność: San Kaishi
Kontrola Chakry: San Kaishi +
Zasoby Chakry: San Kaishi
Potencjał Genjutsu: Go Kaishi
Kontrola KG: Yon Kaishi
Kontrola Fūton: Ni Kaishi
Kontrola Katon: Ichi Kaishi
Walka Wręcz: Ni Kaishi
KP: viewtopic.php?f=36&t=10096

[Wyprawa C+] Trucicielka z Kirigakure

Post autor: Arui » czw, 27 lip 2017, 13:25

Musiałam w końcu zrobić coś ze swoim życiem. Nie byłam jednak jeszcze pewno co miało by to być. Czułam, że w aspektach fizycznych jak i kontroli chakry jestem teraz bardzo blisko mojego limitu. Postanowiłam więc dać sobie przerwę z takimi treningami i zrobić coś innego. Jedyną rzeczą jaka wpadła mi do głowy była nauka wykonywania lepszych trucizn, ale czy w Kiri ktoś się czymś takim zajmuje? *Cholera wie, a nie dowiem się jeśli nie poszukam.*- pomyślałam ruszając w stronę wioski. Tam szukałam jakiegoś sklepu z ziółkami licząc, że dowiem się tam czegoś przydatnego. By jednak nie marnować czasu w trakcje marszu w głowie przypominałam sobie wszystko co wiem o tych morderczo wspaniałych substancjach i doszłam do wniosku, że nie za dużo.
Obrazek

Awatar użytkownika
Michiyuuki
Ranga: Chunin
Wiek Postaci: 17
Wytrzymałość: Ni Kaishi
Szybkość: Ni Kaishi
Zręczność: Ni Kaishi
Kontrola Chakry: Ni Kaishi ++
Zasoby Chakry: Ni Kaishi +
Potencjał Genjutsu: Ni Kaishi
Kontrola KG: Ni Kaishi
Kontrola Doton: Ni Kaishi
kontrola_suiton: Ni Kaishi
KP: viewtopic.php?f=36&p=252514#p252514

Re: [Wyprawa C+] Trucicielka z Kirigakure

Post autor: Michiyuuki » czw, 27 lip 2017, 13:45

[quote]Wyprawa C+ dla Azami Oroshi
2/36+
[/quote]

Czując potrzebę oderwania się od treningów, postanowiłaś zająć się czymś innym. Było tyle możliwości spędzania czasu wolnego - spacery, poznawanie nowych osób, pomoc innym, lecz Ty jak zawsze stawiałaś na samorozwój. W życiu każdego ninja było to na prawdę ważne, ale czy nie warto czasem znaleźć chwili spokoju, by poświęcić czas na co innego? Nie ma co marnować czasu na takie błahostki! W końcu ludzie nie uciekną, a nauka zapewnia bezpieczeństwo, bez którego dzisiaj nie można się obyć. Trucizny były świetnym sposobem na obronę, ale również i na atak. Stanowiły swojego rodzaju źródło zarobków, kiedy posiadało się odpowiedni poziom umiejętności w wytwarzaniu ich. Tobie tego jednak brakowało, dlatego właśnie to tym postanowiłaś zająć swój wolny czas.
Dzisiejszego dnia pogoda była wyjątkowo paskudna. Niebo przykrywały grube, ciemne chmury, z których lały się litry wody. Kilka sekund bez kaptura owocowały mokrymi włosami oraz ubraniem, dlatego lepiej gdzieś szybko się schować. Zachęcona dalszymi poszukiwaniami, postanowiłam udać się do jednego z zielarskich sklepów, ulokowanych niedaleko centrum stolicy. Po kilkunastu minutach marszu w końcu zaszłaś na miejsce.
Cel podróży wyglądał doprawdy ubogo, jakby ledwo co dawał zarobić na własne utrzymanie. Obdrapane futryny nie prezentowały niczego ciekawego, zaś brudne szyby utrudniały zobaczenie czegokolwiek na wystawie. Drzwi wyglądały całkowicie podobnie i nawet się nie domykały. Wiatr trzaskał nimi co kilka sekund, tworząc tym samym przeciąg. Środek ciemnego sklepiku przypominał rodem te z horroru. Na wejściu witały wysokie regały, zasłaniające praktycznie całe pomieszczenie. Ich niefortunne ulokowanie sprawiało, że pomieszczenie wydawało się dużo mniejsze, niż w rezultacie było. Między pułkami dało się znaleźć różnego rodzaju ciekawe zioła, ale ich cena była kosmiczna. Za ciemną ladą siedziała młoda, znudzona nastolatka, nie mająca chyba żadnego pojęcia o tym, co tu sprzedaje.
Ostatnio zmieniony czw, 27 lip 2017, 14:12 przez Michiyuuki, łącznie zmieniany 1 raz.
° Wytrzymałość psychiczna poziom 2 ° Szybkie pieczęci poziom 1 ° Sztuka pieczętowania poziom 1 °
° Notki poziom 1 ° Tworzenie trucizn poziom 1 ° Czytanie śladów poziom 1 °
° Tworzenie pułapek poziom 1 ° Perswazja poziom 1 ° Odbijanie pocisków poziom 1 °

Obrazek

Awatar użytkownika
Arui

Post autor: Arui » czw, 27 lip 2017, 13:58

-Jak zwykle musi padać...- narzekałam sobie pod nosem idąc spokojnie w deszczu. Wiedziałam, że nie mogę z tym za dużo zrobić więc po prostu pogodziłam się z faktem, że zaraz będę cała mokra. Każda kropla na mojej czuprynie przypominała mi coraz bardziej o cieple pustyni i o tym jak chętnie czasem bym tam wróciła. No, ale cóż teraz byłam tutaj i wszystko zapowiadało się tak jak bym miała zostać tutaj na dłuższy okres czasu. Przerwałam jednak uciekać myślami gdzieś daleko w przyszłość czy przeszłość kiedy zobaczyłam szyld sklepu który poszukiwałam. Jednak stan w jakim się znajdował nie napawał mnie zbytnio optymizmem. Wyglądał jak by właśnie brał jeden z ostatnich oddechów przed śmiercią. Postanowiłam jednak wejść do środka. Wystrój niestety nie poprawił mojej opinii o nim. *Proszę, żebym chociaż się tutaj czegoś dowiedziała.*- powiedziałam sobie w myślach podchodząc do lady za którą to siedziała nastolatka.
-Hej, chciałam się dowiedzieć czegoś o truciznach i liczyłam, że znajdę pomoc w tym sklepie. Powiesz mi może czy dobrze trafiłam?- zapytałam i z lekkim problemem, ale na mojej twarzy pojawił się uśmiech. Nie dlatego, że byłam szczęśliwa, Zrobiłam to bardziej w celu udania miłej i przekonanie kasjerki do swojej osoby.
Obrazek

Awatar użytkownika
Michiyuuki

Post autor: Michiyuuki » czw, 27 lip 2017, 14:24

4/36+
[/quote]

Fatalna pogoda, towarzysząca dzisiejszego dnia każdemu kiryjczykowi wcale nie napawała optymizmem. Wśród deszczów oraz szarych klimatów doszukiwano się największej ilości samobójstw oraz depresji wśród mieszkańców. Zupełnie inaczej na ludzi działało słońce oraz skwar, panujący na pustyni. Ciepło zachęcało ludzi do ruchu oraz sprawiało, że uśmiech od razu sam pojawiał się na twarzy. Długo by można dumać nad tym tematem, ale nie było za bardzo co. Trzeba pogodzić się z losem oraz przeznaczeniem. Obecnie Twoje spoczywało tutaj, dlatego warto dostrzec kilka uroków panującego tu klimatu.
Narzekanie oraz rozmyślenia przerwał Ci widok sklepu. Obskurna nora nie dawała wielkich szans na powodzenie misji. Cel był trudny do spełnienia i zapewne wymagać będzie mnóstwo cierpliwości. Nie czekając chwili dłużej, postanowiłaś wejść do sklepu. Jego wnętrze również nie poprawiało zbytnio humoru. Czające się między regałami pająki mówiły wszystko na temat tego miejsca.
W końcu zdecydowałaś podejść się do nastolatki, siedzącej za ladą. Ta wyraźnie znudzona swoją pracą, siedziała i zajmowała się czymś totalnie innym. Zauważyła Cię dopiero, kiedy podeszłaś. Wstała na baczność, jakby wejść miał zaraz jej szef.
- Dzień dobry, w czym mogę służyć?! - zapytała wybudzona z rytmu swoich spraw. Potem usłyszała o co pytasz i przybrała pytającą minę.
- Emmm... trucizny? Haloo... to jest sklep z ziołami, a nie dla zabójców... - stwierdziła przemądrzałym głosem, totalnie zmieniając podejście z uczynnej oraz pilnej pracownicy.
- Możesz porozglądać się między regałami, mamy parę książek, które wypożyczamy. Może znajdziesz coś dla siebie - machnęła ręką, posyłając Cię w stronę zakurzonych zapasów, ulokowanych przy wejściu. Potem sobie usiadła i wróciła do przeglądania gazetki dla nastolatek. W środku znajdywało się zdjęcie sławnego aktora oraz jakiś artykuł mu poświęcony.
° Wytrzymałość psychiczna poziom 2 ° Szybkie pieczęci poziom 1 ° Sztuka pieczętowania poziom 1 °
° Tworzenie pułapek poziom 1 ° Perswazja poziom 1 ° Odbijanie pocisków poziom 1 °

Obrazek

Awatar użytkownika
Arui

Post autor: Arui » czw, 27 lip 2017, 15:10

Jak to idzie? Biednemu wiatr w oczy i "kij" w dupę? Tak właśnie się teraz czułam. Byłam cała przemoknięta, a w dodatku ta małolata nie wiedziała kompletnie nic co mogło by mi pomóc. Wskazała mi jedynie jakieś regały z zakurzonymi książkami w których to tkwiła moja ostatnia nadzieja.
-Eh no dobra, dzięki.- rzuciłam do dziewczyny i ruszyłam między regały. Na większości z nich znajdowały się jakieś wyschnięte ziółka no i olbrzymie ilości kurzu który niestety musiałam sypnąć w powietrze przejeżdżając palcem po regale. Następnie wciągnęłam powietrze nosem i kichnięcie musiało nastąpić.
-Aa-psik!- wydałam z siebie odgłos zasłaniając usta dłońmi. Następnie odczekałam jeszcze chwilę by upewnić się, że nie nadejdzie druga fala i ruszyłam w poszukiwaniu jednej z książek o której mówiła sprzedawczyni.
-Były wypożyczane więc pewnie są już dosyć stare i zniszczone.- mówiłam sobie pod nosem wyobrażając sobie jak będzie wyglądał egzemplarz którego szukam. Oczywiście patrzyłam też na tytuł z boku szukając wyrazów pokrewnych do trucizna, jadowity i takich tam.
Obrazek

Awatar użytkownika
Michiyuuki

Post autor: Michiyuuki » czw, 27 lip 2017, 15:35

6/36+
[/quote]

Uzyskanie informacji od ekspedientki nie było zbyt trudne i czasochłonne. Minusem za to było to, iż nic nie wiedziała. Wskazała półkę z książkami, a potem odesłała z kwitkiem. Właściwie mogła chociaż się podnieść, pomóc czegoś poszukać, a przede wszystkim tu posprzątać. Nic dziwnego, że sklep zszedł na psy i nikt nie chce tu kupować. Obsługa pozostawia wiele do życzenia.
Nie reagując jednak na nieuprzejmość nastolatki, ruszyłaś w pokierowane przez nią miejsce. Zdobycie jakichkolwiek przydatnych informacji było dosyć istotne, bo to zawsze dobry początek. Wchodząc w regały, dostrzegłaś wiele zasuszonych ziół. Niektóre z nich były po podpisywane, inne pozostawały bezimienne. W każdym bądź razie ich stał nie był najlepszy, a wręcz odpychał. Nadawały się już chyba tylko do spalenia. W pewnym momencie kurz dał Ci się we znaki i kichnęłaś. Dosłownie ułamek sekundy później jedna z książek spadła Ci na głowę, dzieląc Cię po niej mocno. Potem upadła na podłogę, tworząc kurzowy podmuch. Jakby tego było mało, lektura nie miała nic wspólnego z celem Twoich poszukiwań. Teraz przynajmniej wiedziałaś, że książki znajdują się na lewo, tuż nad czubkiem Twojego nosa.

Obrazek

Awatar użytkownika
Arui

Post autor: Arui » czw, 27 lip 2017, 15:51

-Ała!- krzyknęłam obrywając w głowę książką. Pomasowałam miejsce uderzenia dłonią. *Oby tylko nie było guza bo rozniosę ten gówno sklep...*- pomyślałam lekko poddenerwowana po czym spojrzałam na książkę która to leżała na ziemi. Niestety nie miała w sobie żadnej przydatnej mi informacji. Podniosło mi to ciśnienie i kopnęłam książkę pod jeden z regałów tak by odreagować jej atak. Teraz chociaż wiedziałam gdzie są książki. Odwróciłam się więc w lewo i spojrzałam do góry. To miejsce obok mojego nosa było ostatnią nadzieją na przydatność tego sklepu. Sięgnęłam więc ręką ku książek i zaczęłam czytać każdy z tytułów. Ciągle wierzyłam, że jedna z nich mi się przyda. *Hmm, z czego ten sklep tak w sumie się utrzymuje? Przecież ta dziewczyna musi dostawać jakąś wypłatę, a nie wyglądali jak by cokolwiek sprzedawali. Dziwne to.*- zaczęłam rozmyślać. Jeśli znajdę jakaś książkę która mnie interesuję wyciągam ją i otwieram szukając informacji o jakimś miejscu lub osobie która mogła by mnie czegoś nauczyć. Jeśli jednak książka zawiera jedynie jakieś nieprzydatne informacje odkładam ją na półkę starając się oberwać kurzem jak najmniej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Michiyuuki

Post autor: Michiyuuki » czw, 27 lip 2017, 16:57

8/36+
[/quote]

Niefortunny wypadek sprawil, iz jedna z ksiazek spadla Ci na glowe. W przyplywie zlosci kopnelas ja w grzbiet, co spowodowalo, ze posunela po ziemi pod jeden z regalow. Nagle dalo uslyszec sie dzwiek uderzenia o puste szklo, zupelnie jakby pod najnizsza polka skrywane byly jakies tajemnice. Zajeta jednak poszukiwaniami, postanowilas zajac sie reszta biblioteki. Litery skladajace tytuly w spojna calosc wydawaly sie byc na wpol widoczne i trudne do rozczytania. Mimo to szlo sie zorientowac, ze zadna z ksiazek nie na nic wspopnego z tym, czego szukasz.
Nagle nie wiadomo skad jak duch, pojawila sie obok Ciebie ekspedientka. Wpatrywala sie chwile w Twoje poszukiwania i odezwala sie po kilku sekundach.
- Przejrzalam spis ksiazek jakie posiadamy. Jedyny egzemplarz po truciznach posiada jakas starsza kobieta. Powinna zwrocic ja juz jakies pol roku temu. Moge podam Ci jej adres, jesli to pilne - stwierdzila po czym wrocila na swoje stanowisko, zupelnie jakby balagan na polkach byl czyms normalny. Kurz rowniez nie robil na niej specjalnego wrazenia.
Zaraz po skonczeniu kwestii obrocila sie plecami i wrocila do lady. Nabyla jakas mala karteczke wraz z dlugopisem i zapisala na niej adres. Zapisek wyciagnela w Twoim kierunku.
- Dalej, bo zaraz zamykam, a musze jeszcze posprzatac - pogonila Cie z grymasem niezadowolenia, zupelnie jakby Twoja obecnosc bylaby jej nie na reke.
- Ulica Czcigodnego Mizukage 7, tam mieszka - przeczytala adres z kartki, w razie gdybys miala problem sie rozczytac. Podarunek dla Ciebie pozostawila na blacie po czym wrocila po raz kolejny do swoich sprawunkow.

Obrazek

Awatar użytkownika
Arui

Post autor: Arui » czw, 27 lip 2017, 18:05

Im dłużej przyglądałam się książka tym coraz bardziej traciłam nadzieję na cokolwiek. Żadna książka z półki nie posiadała chociaż ułamka informacji jakich poszukuję. Już chciałam rzucić to wszystko w cholerę i iść się napić, ale nagle niczym duch pojawiła się przy mnie sprzedawczyni.
-Naprawdę?!- zapytałam zdziwiona nieco podniesionym głosem, ale szybko się uspokoiłam.
-Tak było by super, bo naprawdę potrzebuję dowiedzieć się kilku rzeczy.- dopowiedziałam po chwili już normalnym tonem głosu. Po tym dziewczyna wróciła do lady i nabazgrała coś na karteczce.
-Dzięki wielkie i powodzenie w sprzątaniu..- rzuciłam wychodząc z karteczką w ręce i adresem w głowie. *Zaraz, zaraz ona tu sprząta?*- zapytałam się jeszcze w myślach i spojrzałam już z zewnątrz na sklep. Wizyta jednak nie okazała się bezowocna. Teraz musiałam tylko znaleźć ulicę Czcigodnego Mizukage 7 i babcie pod nią mieszkającą. Niestety znajomość Kirigakure nie była moja mocną stroną, ale już jako tako mi to wychodziło. Jednak dla pewności na każdym rozwidleniu dróg które spotykałam sprawdzałam nazwę ulicy. *Babciu, lepiej żebyś jeszcze miała tą książkę...*- rzuciłam w myślach patrząc na kolejną tabliczkę mówiącą mi na gdzie jestem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Michiyuuki

Post autor: Michiyuuki » czw, 27 lip 2017, 21:26

10/36+
[/quote]

Nie dająca wcześniej szans na pomoc ekspedientka, okazała się być niezawodna. Sprawdziła rejestr osób, które ostatni raz wypożyczały interesujące Cię książki. Okazała się nią starsza kobieta. Lecz czy lektura po pół roku przetrzymania zdoła się jeszcze odnaleźć? Nie przekonasz się, jeżeli nie spróbujesz poszukać samej.
Własnie tak opuściłaś mały, kiryjski sklepik. Zaraz po Twoim zamknięciu nastolatka przekluczyła drzwi od środka, znikając następnie gdzieś w częściach sklepu. Regały dawały jej świetne zamaskowanie przed gapiami z zewnątrz. Zasłaniały dosłownie wszystko, czego nie powinno się zobaczyć.
Nie rozmyślając o tym długo, ruszyłaś w dalszą drogę. Tym razem kursem okazała się ulica imienia samego Mizukage. Mimo braku nawigacji oraz słabej orientacji w terenie, zdołałaś udać się w jakimś kierunku. Długie marsze po uliczkach w końcu opłaciły się, gdyż przy którymś z kolei skrzyżowaniu udało Ci się znaleźć odpowiedni adres. Właściwie znajdywałaś się w dzielnicy mieszkalnej. Któryś dom z kolei należał do osoby, której szukałaś. Wszystkie budynki wyglądały tak samo - dosyć małe, w szarawych odcieniach oraz ze spadzistymi dachami. Zbliżał się już wieczór, więc wszystkie domostwa miały pozasłaniane okna oraz pozamykane drzwi. Wystarczyło odszukać te odpowiednie.

Obrazek

Awatar użytkownika
Arui

Post autor: Arui » czw, 27 lip 2017, 21:45

Deszcz nadal padał, a ja włóczyłam się po ulicach Kirigakure. *W sumie to można się do niego przyzwyczaić.*- pomyślałam wystawiając przed siebie dłoń z odrobina chakry suitonu by na chwile uformować wodną kulkę którą to posłałam gdzieś za siebie i o niej zapomniałam. W końcu jednak cel mojej tułaczki był już tak blisko.
-Oto i ulica wielkiego Mizukage, tego który nie przedłużył tradycji krwawej mgły.- powiedziałam i splunęłam pod siebie na i tak mokry już chodnik. Byłam teraz w dzielnicy mieszkalnej więc odnalezienie numerku 7 nie powinno być problemem. Taką przynajmniej miałam nadzieję chodząc od domku do domu sprawdzając ich adresy. Jeśli w końcu uda mi się znaleźć ten z szczęśliwą siódemką na sobie najpierw odpalam moje piękne czerwone oczy małą ilością chakry by sprawdzić czy w środku ktoś jest. Jeśli tak grzecznie pukam w drzwi ciągle tą osobę obserwując. Jeśli jednak dom jest pusty staram się wzrokiem wyszukać jakąś starą księgę która to mogła by być tym czego szukam.
Obrazek

Awatar użytkownika
Michiyuuki

Post autor: Michiyuuki » pt, 28 lip 2017, 07:40

12/36+
[/quote]

Tulaczka po miescie nie zajela jakos duzo czasu. Po kilkunastu minutach bylas juz prawie u celu podrozy i wystarczylo znalezc odpowiedni numer. Pech chcial, ze pogoda, ani troche sie nie poprawila, przez co zaczynalas odczuwas drobne dreszcze. Do tego wszystkiego zanosilo Ci sie co chwile na kichanie, co oznaczalo, ze chyba sie rozchorowalas. Niby zwykle przeziebienie, ktorym nie trzeba sie przejmowac, ale cxy oby na pewno?
W koncu odnalazlas odpowiedni dom i tylko jego drzwi dzielily Cie od rozmowy z kobieta. aktywowalas wiezy krwi, by zobaczyc czy gospodyni jest w domu. Ku Twojemu zdziwieniu dom wygladal normalnie, lecz nie moglas przez sciany nic dostrzec. Zupelnie jakby na dom byla rzucona ochronna technika. Czy to nie dziwne, ze stara, poczciwa kobieta ma wlasnie takie zabezpieczenie przed gapiami? W konvu zdecyfowalas sie zapukac i porozmawiac o zaginionej ksiazce. Juz po chwili dalo sie uslyszec jakies halasy schodzenia na dol. Drzwi uchylily sie nieznacznie, a w domu panowal polmrok. Moglas jednak dostrzec niska, niewyrazna postac.
- Czego? - zapytala krotko i niemilo. Dopiero teraz Twoim oczom udalo sie zobaczyc wyrazniej sylwetke poczciwej babulenki. Siwe, sredniej dlugosci loki okalaly jej twqrz oraz ramiona, zas ubior wygladal jak luzne ciuchy po domu.

Obrazek

Awatar użytkownika
Arui

Post autor: Arui » pt, 28 lip 2017, 11:18

Dreszcze i kichanie? Nie podobało mi się to. Chciałam jak najszybciej schować się w jakimś ciepłym i suchym miejscu bo bycie chorym mi za bardzo nie odpowiadało. Pośpieszyłam się wiec w poszukiwaniach odpowiedniego domku i odpaliłam moje czerwone oczy przesyłając im trochę chakry. Działo się jednak coś dziwnego. Dom z numerem siedem był dla mojego wzroku niedostępny. Pierwszy raz się z czymś takim spotkałam i nie wiedziałam co myśleć. Bardzo mi jednak zależało na książce więc postanowiłam zapukać by dowiedzieć się czy ktoś jest w środku. Po kilkunastu sekundach drzwi otworzyły się, a przede mną stała jakaś staruszka. Nie wydawała się zbyt miła z wyglądu jak i tym jak zaczęła rozmowę. Ja postanowiłam odgrywać jednak osobę dużo przyjemniejszą niż zazwyczaj jestem.
-Dobry wieczór, przepraszam za najście o tej godzinie, ale mam do pani ważną sprawę. Otóż chodzi o książkę o truciznach którą to wypożyczyła pani z pobliskiego sklepu z ziołami. Bardzo mi na niej zależy czy mogła bym ją może pożyczyć?- zapytałam uśmiechając się i powstrzymując kolejne kichnięcie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Michiyuuki

Post autor: Michiyuuki » pt, 28 lip 2017, 12:15

14/36+
[/quote]

Kobieta widać nie pałała sympatią do nowo poznanych osób, które pukały do jej domu. Lekko roztwarte drzwi na dosłownie kilka centymetrów nie dawały dobrego pola do obserwacji. Zabezpieczone były zamkiem, który i tak przy jednej z bardziej wybuchowych techniki nic by nie dał. Łańcuszek został jednak niezdjęty i dalej zabezpieczał wejście do domu.
Starsza kobieta wysłuchała, co miałaś do powiedzenia po czym przymrużyła lekko swoje ślepia. Obserwowała tak kilka sekund spod rzęs i nagle jak gdyby nigdy nic zamknęła drzwi bez żadnego słowa. Właściwie wydawać by się mogło, że po prostu Cię zlała i wróciła do swoich zajęć. Po odczekaniu jednak chwili otworzyła szerzej wrota, uchylając rąbka tajemnic swojego gospodarstwa. Przedpokój ciemny, bez światem i mało przytulny - właśnie tak się prezentował. Zaraz przy wejściu widniały schody prowadzące na górę. Pod nimi znajdywały się drzwi, które zapewne przeznaczone były piwnicy.
- Wejdź tylko szybko, bo światło dostaje się do środka - odrzekła niezadowolona z faktu Twojego towarzystwa. Kiedy już wpełzłaś do środka, drzwi od razu się wręcz zatrzasnęły.
- I bez żadnych umiejętności - wskazała na Twoje oczy swoim kunai'em, którego dzierżyła w ręce. Wycelowany był prosto w więzy krwi, które szkoda byłoby tak szybko stracić.

Obrazek

Awatar użytkownika
Arui

Post autor: Arui » pt, 28 lip 2017, 12:53

Babcia nie była zbyt rozmowna ani miła. Ciągle tylko patrzyła się tymi swoimi starymi ślepiami nie mówiąc ani słowa. Nie miałam pojęcia co zrobi, aż w końcu zamknęła drzwi. Nic nie powiedziała, po prostu trzasnęła nimi przed moja twarzą. Już chciałam sprzedać kopniaka w drzwi i zwyzywać siwowłosą planując włamanie do jej mieszkania kiedy to usłyszałam dźwięk łańcuszka i otworzyły się przede mną drzwi. Od razu zauważyłam, że jest tam strasznie ciemno i niezbyt przytulnie. Liczyłam na to, że szybko dostanę książkę i będę mogła sobie pójść. Ta jednak zaprosiła mnie do środka i do tego pośpieszyła. Zrobiłam więc to i od razu po przekroczeniu progu drzwi zaczęłam rozglądać się po całym mieszkaniu. Babcia jednak wycelowała swój śmieszny kunai w moje piękne oczka i kazała je wyłączyć.
-Już dobrze, przepraszam.- odpowiedziałam dezaktywując je. Wydało mi się to jednak podejrzane więc pozostałam skupiona. Nie chciałam przecież dostać kunaiem pod żebra czy coś takiego.
-W takim razie, mogę prosić o tą książkę?- zapytałam chcąc jak najszybciej opuścić to miejsce.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyprawy”