Szklarnia Kirigakure no Sato

Moderator: Kenjimon

Awatar użytkownika
Kenjimon
Administrator
Organizacja: 7MM, Sekuto Chi
Wioska: Kirigakure no Sato
Ranga: Mizukage
Wiek Postaci: 25
Siła: Yon Kaishi
Wytrzymałość: Yon Kaishi
Szybkość: Roku Kaishi
Zręczność: Yon Kaishi ++
Kontrola Chakry: San Kaishi ++
Zasoby Chakry: Go Kaishi
Potencjał Genjutsu: San Kaishi
Kontrola KG: Go Kaishi
Kontrola Fūton: Roku Kaishi
Kontrola Raiton: Yon Kaishi
Kontrola Doton: Yon Kaishi
Walka Wręcz: Yon Kaishi
KP: viewtopic.php?p=206069#p206069

Szklarnia Kirigakure no Sato

Post autor: Kenjimon » wt, 17 wrz 2019, 07:50

Obrazek

Inwestycja
Na samym początku naszym oczom ukazuje się nieduży budynek z kamienia, o wymiarach 5x5 i wysokości 3 metrów. Tylko przez ten budynek można dostać się do pomieszczać szklarni. Na frontowej ścianie na środku znajdują się masywne drewniane drzwi z czterema zamkami a po obu stronach duże okna z podwójnego szkła, by rozmazać to co znajduje się w środku. Po wejściu do budynku na wprost znajdują się kolejne drzwi, ale do nich wrócimy później. Po prawej stronie znajduje się biurko a tuz za nim regały na dokumenty. Natomiast po lewej stronie znajduje się mała metalowa szafeczka z instalacją wodną i elektryczną, zamknięta oczywiście na klucz. W pomieszczeniu również znajduje się szafa na ciuchy które trzeba założyć na siebie by wejść do jednego z pomieszczeń szklarni gdzie znajdują się trujące rośliny, lub leczniczo trujące. Całe pomieszczenie jest dobrze oświetlone czterema żyrandolami przy każdym rogu. Przy drzwiach do szklarni znajdują się również wieszaki jak i po prawej stronie można zauważyć mały zagajniczek z roślinami które nie są trujące ani lecznicze. To zwykłe kwiaty i krzewy by wzbogacić to wnętrze. Dach pomieszczenia jest spadzisty po obu stronach bocznych ścian. Teraz pora wejść do korytarza szklarni. Wchodzimy do nich przez drzwi o których wspomniałem wcześniej z pierwszego pomieszczenia. One również posiadają masywne trzy zamki. Korytarz ten jest na szerokość 2 m i długością 12 m. Z możliwością oczywiście wydłużenia korytarza. Na końcu korytarza znajdują się drzwi po obu stronach, te są bez zamków. Szyby w całej szklarni są grubości ok. 5 cm co powoduje słabą widoczność z zewnątrz do środka. Przechodząc do pomieszczenia który znajduje się po lewej stronie (2), znajduje się tam duży stół z doniczkami na środku. Pod nim znajdują się puste donice bez ziemi jak i sama ziemia w workach i także nawozy. Na krawędziach sufitu szklarni są zamocowane rury z wodą i słuchawki do jej rozprowadzania jak i nad samym stołem znajduje się duża rura z osobnymi słuchawkami po każdej stronie. Po prawej stronie od wejścia na wieszaku znajdują się małe grabki, rękawice, łopatka. Pomieszczenie jest też dobrze oświetlone, ale nie ma to wpływu na rury z wodą, wszystko jest zabezpieczone. Po lewej stronie od wejścia znajdują się duże zbiorniki ze słodką i słoną wodą. Na samym dnie zbiorników znajdują się kamienie i piasek. Te zbiorniki służą do hodowania roślin podwodnych. Są one 2 x 2 i 1,5 m wysokości, obok nich stoi mała drabinka do wyciągania dojrzałych roślin z wody. To pomieszczanie służy do hodowania roślin leczniczych przebywających na podmokłych terenach i takich które potrzebują dużą ilość wody. Po wyjściu z tego pomieszczenia i znalezieniu się na korytarzu na wprost widzimy kolejne drzwi do kolejnego pomieszczenia szklarni. Tam warunki są nieco inne. Mimo że wygląda podobnie to tutaj nie ma rur z wodą, a dość dużo lamp które oświetlają cały teren. W doniczkach nie ma ziemi a jest złotawy piach, a na rogach znajdują się skały stworzone za pomocą technik Dotonu. W tej szklarni znajdować się będę wszystkie rośliny lecznicze które nie potrzebują wody a słońca i ciepła. Temperatura w pomieszczeniu dochodzi do 40 stopni. Dzięki cały czas odpalonym lampom nawet w nocy umożliwiają rośliną szybszy wzrost. Każda z pomieszczeń szklarni jest w stanie przechować po 100 gatunków różnych roślin. Wszystkie rośliny są staranie dobierane jakościowo by nawet same nasiona nie były uszkodzone.
Koszt budowy: 250.000 rou
Ceny roślin: 50-100 rou/szt. - Pospolite | 500 rou/szt. rzadkie
Czas budowy: 30 dni
Nieprzekraczalne ceny w handlu z innym krajem (na misji): 200 rou/szt. - Pospolite | 1000 rou/szt.

Im większa karawana tym większa trudność misji. Wartość ładunku do 100.000 rou to misja C. Do 100.000-500.000 misja B, 500.000-1.500.000 misja A. 1.500.000 misja S.

Utrzymanie szklarni będzie kosztować 5.000 per miesiąc.
W budowie od 17.09.2019 - 30 dni
SZKLARNIA ZBUDOWANA!
- Saru no Kaido -
Pokaż/Ukryj:
Mistrzostwo technik klonowania [1 lvl], Szybkie Wiązanie Pieczęci [2 lvl], Wytrzymałość Psychiczna [2 lvl], Fūinjutsu [2 lvl], Aktorstwo[1 lvl], Tropienie [1 lvl]

Kenji|Shiroyasha|Myśl

Obrazek

Awatar użytkownika
Yamado Koori
Ranga: Jounin
Wiek Postaci: 16
Siła: San Kaishi
Szybkość: San Kaishi
Zręczność: Ni Kaishi
Kontrola Chakry: Yon Kaishi +
Zasoby Chakry: Ni Kaishi +
Potencjał Genjutsu: Ni Kaishi
Kontrola Doton: Ni Kaishi
kontrola_suiton: San Kaishi +
KP: http://ninjagaiden.xaa.pl/viewtopic.php?f=36&t=7479

Re: Szklarnia Kirigakure no Sato

Post autor: Yamado Koori » czw, 17 paź 2019, 08:51

Rośliny znajdujące się w szklarni
(Zdobyte i zakupione prze zemnie)

(Przyrost roślin jest zgodny z wcześniejszym wpisem czyli z pospolitych jest x4 a z rzadkich x2 co miesiąc. Nowe rośliny można dostarczać tylko raz w miesiącu, w dniu kiedy zostały pierwszy raz zasadzone czyli w tym wypadku 17 każdego miesiąca)

[Spoiler]Zbiory:
17.11.2019 - zebrane i podliczone
17.12.2019 - zebrane i podliczone
17.01.2020 - zebrane i podliczone
17.02.2020[/Spoiler]

Lecznicze:

Pospolite:
- Rutwica - 100 sztuk
- Ipekakuana - 100 sztuk
- Sekurinega - 100 sztuk
- Hyzop - 100 sztuk
- Leuzea - 100 sztuk
- Kassia - 100 sztuk
- Amarant - 100 sztuk
- Krwawiec - 100 sztuk
- Zelmur Piaskowy - 100 sztuk
- Gruczolnik Bagienny - 100 sztuk
- Prądnik - 100 sztuk
- Żółciak Korowy - 100 sztuk
- Włośnica Zielona - 100 sztuk
- Płaziniec - 100 sztuk
- Wulvyr - 100 sztuk
- Imb Czerwony - 100 sztuk
- Kwakr - 100 sztuk
- Alpinia Galgant - 100 sztuk
- Bluszczyk Kurdybanek - 100 sztuk
- Kados - 100 sztuk

Trujące:

Pospolite:
- Mandragora - 100 sztuk
- Kwiat Dwugrotu - 100 sztuk
- Belix - 100 sztuk
- Jaskier ostry - 100 sztuk
- Katapis - 100 sztuk
- Kłończówka - 100 sztuk
- Nimfa - 100 sztuk
- Rendragon - 100 sztuk
- Ruama - 100 sztuk
- Śliwa Tarnina - 80 sztuk
- Arnika Górska - 80 sztuk
- Asafetyda - 100 sztuk
- Chinowiec - 100 sztuk
- Vilcacora - 100 sztuk
- Grindelia - 100 sztuk
- Glorioza Wspaniała - 80 sztuk
- Bligia Pospolita - 80 sztuk
- Blekot Pospolity - 80 sztuk
- Łopian - 80 sztuk

Leczniczo/Trujące:

Pospolite:
- Barwinek - 80 sztuk
- Pinderynda - 80 sztuk
- Ciemiężyca - 80 sztuk
- Royle - 80 sztuk
- Cieciorka Pstra - 100 sztuk

Rzadkie:
- Aktinidia Błękitna - 80 sztuk
- Variada Mglista - 80 sztuk
- Uvaria - 80 sztuk
- Dziewięćsił Bezłodygowy - 80 sztuk

Rośliny w magazynie:

Wartość: 1.032.000 Rou
Pospolite - 75 Rou sztuka
Rzadkie - 500 Rou sztuka
Pokaż/Ukryj:
Rośliny z poprzedniego miesiąca
17.12.2019

Pokaż/Ukryj:
Ostatnio zmieniony pt, 17 sty 2020, 09:27 przez Yamado Koori, łącznie zmieniany 13 razy.
Lvl 2 Wytrzymałości Psychicznej,
Lvl 3 Tworzenie Trucizn,
Lvl 1 Tworzenie Pigułek Wzmacniających,
Lvl 1 Sztuka Pieczętowania

Awatar użytkownika
Yamado Koori

Post autor: Yamado Koori » czw, 17 paź 2019, 09:17

Po wykupieniu wszystkich roślin z kartki postanowiłem niezwłocznie udać się do szklarni. Droga minęła mi dość szybko i od razu znalazłem się przed wejściem do budynku. Wszystko wygląda tak jak chciałem, tak jak zaplanowałem. Wszedłem do środka po czym powiedziałem dzień dobry osobie tam siedzącej. Zacząłem rozglądać się po pomieszczeniu by sprawdzić czy wszystko jest tak jak powinno. Nawet w ściany lekko pukałem czy aby na pewno wszystko gra, mimo ze się na tym nie znam to chciałem uchodzić za znawcę. Przecież dzięki takiej inwestycji całe Kiri będzie znane. Podszedłem do biurka pytając sie osoby tam siedzącej - czy jest już założona księga z rejestrem ludzi którzy tu wchodzą? Musze się wpisać by posadzić rośliny które przyniosłem ze sobą - powiedziałem po czym mam zamiar się wpisać i wejść dalej do korytarza szklarni. Po zakończeniu wszystkich formalności mam zamiar udać się do pomieszczenia z roślinami leczniczymi i trującymi na rożnych obszarach. By tam spędzić kilka godzin na zasadzeniu roślin które ze sobą przyniosłem. Wszystkiego muszę sam dopilnować, tyle lat miałem do czynienia z tymi roślinami ze nawet wiem jak je zasadzić, jak pielęgnować i wspomagać ich rozwój. Które lepiej zasadzić głębiej w ziemi, które płycej, które wolą nieco cienia a inne wręcz palące światło. Wszystko to wymaga nieco czasu i nauki, a w moim przypadku to dużo praktyki nabrałem podczas zbierania ich.

(Rośliny które zostały prze zemnie oddane są wypisane w poście powyżej)
Pokaż/Ukryj:
Ostatnio zmieniony ndz, 17 lis 2019, 21:05 przez Yamado Koori, łącznie zmieniany 1 raz.
Lvl 3 Tworzenie Trucizn,

Awatar użytkownika
Yamado Koori

Post autor: Yamado Koori » ndz, 17 lis 2019, 09:51

Minęło już sporo czasu od mojej ostatniej wizyty w szklarni, z tego co się orientuje to właśnie jakoś na dniach powinny być zbiory pierwszych roślin. Postanowiłem więc niezwłocznie się tam udać by zebrać rośliny które już są dojrzałe, zasadzić nowe i usprawnić całą szklarnie pod tym kontem by mogła w końcu funkcjonować na wysokich obrotach. Ostatnio nie miałem zbyt dużo czasu, ale jakimś cudem udało mi się wyruszyć na małą wyprawę po rośliny. Wchodząc do pierwszego pomieszczenia od razu przywitałem się z osobą siedzącą za biurkiem. Zdjąłem swój fartuch i wpisałem się do księgi kontrolując ją od razu, najwidoczniej oprócz pracowników nikogo tam nie było. Odłożyłem długopis i wszedłem do korytarza samej szklarni. Udałem się od razu do pomieszczeń w których znajdują się rośliny lecznicze, zacząłem je wszystkie przesadzać i sadzić nowe szczepki. Następnie udałem się do pomieszczenia z roślinami trującymi, przed wejściem założyłem okulary i maseczkę, by opary niedostały się do moich nozdrzy. Tam również udzieliłem szczepki roślin i zasadziłem nowe które zebrałem z ostatniej wyprawy. Teraz szklarnia jest nieco bogatsza o nowe rośliny.

Dostarczone rośliny do szklarni:

- Mandragory ~ 70
- Kłańczówka ~ 40
Lvl 3 Tworzenie Trucizn,

Awatar użytkownika
Kenjimon
Administrator
Organizacja: 7MM, Sekuto Chi
Ranga: Mizukage
Wiek Postaci: 25
Siła: Yon Kaishi
Szybkość: Roku Kaishi
Zręczność: Yon Kaishi ++
Kontrola Chakry: San Kaishi ++
Zasoby Chakry: Go Kaishi
Potencjał Genjutsu: San Kaishi
Kontrola KG: Go Kaishi
Kontrola Fūton: Roku Kaishi
Kontrola Raiton: Yon Kaishi
Kontrola Doton: Yon Kaishi
Walka Wręcz: Yon Kaishi
KP: viewtopic.php?p=206069#p206069

Post autor: Kenjimon » ndz, 17 lis 2019, 11:37

Yamado 30 PF
- Saru no Kaido -
Pokaż/Ukryj:
Mistrzostwo technik klonowania [1 lvl], Szybkie Wiązanie Pieczęci [2 lvl], Wytrzymałość Psychiczna [2 lvl], Fūinjutsu [2 lvl], Aktorstwo[1 lvl], Tropienie [1 lvl]

Kenji|Shiroyasha|Myśl

Obrazek

Awatar użytkownika
Yamado Koori

Post autor: Yamado Koori » ndz, 17 lis 2019, 21:02

Po dokładnym przeliczeniu własnych funduszy doszedłem do winsoku ze stać mnie jeszcze na kupno kilku roślin u handlarza. Wiec bez wahania udałem się do głównej bramy i po kilku minutach kupiłem brakujące rośliny do szklarni. Następnie poszedłem do niej by zasadzić zakupione rośliny. Teraz już jestem jeszcze bardziej dumny z siebie, bo przecież szklarnia będzie generowała już wszystkie rośliny. Trzeba jak najszybciej wszystko usprawnić by też mogło to wszystko jakoś funkcjonować. Wchodząc do pomieszczenia od razu ponownie się wpisałem do książki i zdjąłem fartuch zakładając strój ochronny. Mam przy sobie rośliny trujące jak i leczniczo trujące, więc od razu udaje się do pomieszczeń w których znajdują się owe rośliny. Zakładam również maskę na twarz by się chronić i przystępuję do sadzenia zakupionych roślin. W duchu ciesze się ze będę jednym z tych co usprawnia gospodarkę kiri.

- Śliwa Tarnina - 5 Sztuk
- Arnika Górska - 5 sztuk
- Glorioza Wspaniała - 5 sztuk
- Bligia Pospolita - 5 sztuk
- Blekot Pospolity - 5 sztuk
- Łopian - 5 sztuk
- Barwinek - 5 sztuk
- Pinderynda - 5 sztuk
- Ciemiężyca - 5 sztuk
- Royle - 5 sztuk
Lvl 3 Tworzenie Trucizn,