Sklep Buk

Moderator: Kenjimon

Awatar użytkownika
Haze
Wioska: Kiri
Ranga: Genin
Wiek Postaci: 15
KP: viewtopic.php?f=36&p=248420#p248420

Re: Sklep Buk

Post autor: Haze » pn, 6 mar 2017, 20:23

Pierwsza wizyta w tym sklepie zrobiła na mnie wrażenie, wydawało mi się, że całkiem spory oddział shinobi mógłby się odpowiednio tutaj uzbroić. Przez dłuższą chwilę chodziłem między półkami po prostu oglądając dostępne sprzęty, po krótkiej chwili zacząłem pakować wybrane przez siebie przedmioty do koszyka. Po odznaczeniu wszystkich punktów na liście sporządzonej w głowie wolnym krokiem udałem się do kasy wykładając zakupy. Odliczyłem zarządaną sumę w myślach narzekając na wysokie ceny, podałem ją sprzedawcy i zapakowawszy się, udałem się w kierunku wyjścia.
- Dzięki, cześć! - rzuciłem nim drzwi zamknęły się za mną.

Z/t

15 senbon 200
2 bomby świetlne 100
2 bomby dymne 70
5 kunai pierwszego typu 50
2 notki wybuchowe 120

670-540=130
Szybciej odpowiem na PW niż GG.

Awatar użytkownika
Vaynard
Organizacja: ANBU
Wioska: Kumo
Ranga: Tokubetsu Chuunin
Wiek Postaci: 17
Siła: Ni Kaishi
Wytrzymałość: Ni Kaishi
Szybkość: Ni Kaishi
Zręczność: San Kaishi
Kontrola Chakry: Ichi Kaishi
Zasoby Chakry: San Kaishi
Potencjał Genjutsu: Ichi Kaishi
Kontrola KG: San Kaishi
Kontrola Raiton: Ni Kaishi ++
Walka Wręcz: Ni Kaishi
KP: viewtopic.php?f=36&p=262597#p262597

Post autor: Vaynard » czw, 19 paź 2017, 01:28

Po owocnym treningu udałem się do miasta na małe zakupy. Między innymi stwierdziłem, że warto by zajrzeć do sklepu Buka. Zajrzałem do kieszeni sumując ile mam gotówki. Troszkę grosza ostatnio wpadło. -Dzień dobry, potrzebowałbym parę rzeczy. - podałem listę zakupów, a odebrawszy rzeczy zapłaciłem i udałem się w swoją stronę.

2x bomba dymna - 140
20 metrów linki -100
9x mała bombka -135
3x wybuchowa notka -180
= 555

600-555 = 45
"Stand and fight live by your heart
Always one more try I'm not afraid to die
Stand and fight say what you feel
Born with a heart of steel"

Umiejętności:

Perswazja lv 2, Czytanie śladów lv 1, Wytrzymałość psychiczna lv 2, Odbijanie pocisków lv 1,
Szybkie wiązanie pieczęci lv 1

Chcesz misję/wyprawę? Ocenić trening? Pisz na GG.

Awatar użytkownika
Michiyuuki
Ranga: Chunin
Zręczność: Ni Kaishi
Kontrola Chakry: Ni Kaishi ++
Zasoby Chakry: Ni Kaishi +
Potencjał Genjutsu: Ni Kaishi
Kontrola KG: Ni Kaishi
Kontrola Doton: Ni Kaishi
kontrola_suiton: Ni Kaishi
KP: viewtopic.php?f=36&p=252514#p252514

Post autor: Michiyuuki » pt, 17 lis 2017, 16:56

Mijał ciągle ten sam tydzień, a ja już po raz kolejny wychodziłam ze szpitala. Byłam na siebie za to cholernie zła. Jak można być na tyle wielką ciamajdą, aby tak często potrzebować czyjejś pomocy? Byłam w końcu medykiem i to ja miałam służyć pomocom innym. Ten fakt sprawiał, iż mogłam pozostać nieco w tyle pod względem innych umiejętności. Mimo wszystko zawsze starałam się być lepsza od innych w walce.
Sama podróż do dziwnego kraju, gdzie Czerwony Smok postanowił urządzić wymyślone przez siebie Igrzyska, wiele mnie nauczyła. Wiedziałam już, aby nie pchać się następnym razem z motyką na słońce, a co więcej, bardziej na siebie uważać. Świat był bezwzględny, a co za tym idzie, nikt nie będzie miał dla mnie litości w ostatnich godzinach mojego życia. Przez pamięć przemyło mi się wiele wspomnień, w których to moje życie wisiało na włosku. Nie byłam przeciętnym geninem i zdawałam sobie świetnie z tego sprawę. Jak na tak niską rangę byłam zbyt porywista z czynów oraz charakteru. Miałam tendencje do łapania się w kłopoty i to takie wyższej wagi. Na szczęści kolejne z nich miała już za sobą, więc nie musiałam się niczym przejmować.
Moje rozmyślenia skończyły się tuż obok sklepu z bronią. Automatycznie zatrzymałam się i spojrzałam na jego futrynę. Przypomniało mi się, jak kiedyś siedziałam tu z Kenjim i piłam wódkę. Na samo wspomnienie o tym fakcie uśmiechnęłam się sama do siebie.
- Czy nie przyda mi się nic?... Myślę, że większe zabezpieczenie nikomu nie zaszkodzi... - stwierdziłam sama do siebie, a potem ruszyłam w stronę sklepu. Po wejściu do środka, dokonałam szybkich oględzin półek. Asortyment, który tu sprzedawano wcale nie był taki zły. Stwierdziłam bez dwóch zdań, że z pewnością przynajmniej część z nich może przydać mi się w przyszłości. Właśnie dlatego dobyłam kilka kunai oraz shurikenów. Paczka makabishi, teleskop oraz wybuchowe notki również mi się przydadzą. W sumie nigdy nie robiłam jeszcze nic ze swoją umiejętnością tworzenia swoich notek.
- Nic mi nie przychodzi do głowy... - stwierdziłam z niezadowoloną miną, a potem wzruszyłam ramionami. Lepiej w końcu mieć, niż nie mieć, dlatego zdecydowałam się również na zakup pustych notek. Zaraz za nimi poszły race, kompas, żyłka oraz dwa rodzaje bomb: świetliste i wybuchowe. Czułam się, jakbym robiła zakupy na co najmniej trzy lata, ale wiedziałam również, że w końcu każda z tych rzecz mi się przyda. Po tym udałam się do kasy, zapłaciłam i ruszyłam w dalszą drogę.
Pokaż/Ukryj:
z/t
° Wytrzymałość psychiczna poziom 2 ° Szybkie pieczęci poziom 1 ° Sztuka pieczętowania poziom 1 °
° Notki poziom 1 ° Tworzenie trucizn poziom 1 ° Czytanie śladów poziom 1 °
° Tworzenie pułapek poziom 1 ° Perswazja poziom 1 ° Odbijanie pocisków poziom 1 °

Obrazek

Awatar użytkownika
Vaynard

Post autor: Vaynard » wt, 28 lis 2017, 16:07

Młody genin po kilkudniowym pobycie w domu stwierdził, że pora udać się do wioski na zakupy w celu uzupełnienia najpotrzebniejszych rzeczy. Przechodząc obok sklepu Buka zatrzymał się na chwilę i zanurzył dłoń w kaburze by ocenić swoje zapasy. Zrobił skwaszoną minę i stał tak chwilę, by w końcu złapać za klamkę i przekroczyć próg sklepu.
-Dzień dobry! - krzyknął i ze swoim zwyczajem lekko trzasną drzwiami zamykając je za sobą. Nie do końca wiedział co kupić, więc rozpoczął od oszacowania jaką kwotą mniej więcej dysponuje by za bardzo się nie rozpędzić w wydatkach. Następnie zabrał się za oglądanie towarów i ich cen. Na pewno podjęcie decyzji co wziąć tym razem a czego nie chwilę mu zajmie.

Umiejętności:

Perswazja lv 2, Czytanie śladów lv 1, Wytrzymałość psychiczna lv 2, Odbijanie pocisków lv 1,

Awatar użytkownika
Michiyuuki

Post autor: Michiyuuki » wt, 28 lis 2017, 16:23

Nie minęło zbyt dużo czasu od mojej ostatniej wizyty w sklepie. Mimo to, czułam, że muszę wrócić, by kupić jeszcze parę drobiazgów. Właściwie mój obecny płaszcz był cały do wywalenia. Wiele misji oraz potyczek sprawiło, że był już brudny, a nawet podarty. Sakkat również doznał pewnych urazów przez co zakup nowego okazał się nader konieczny. W końcu w Kirigakure często pada deszcz, zaś chodzenie ciągle z mokrymi włosami bywa bardzo uciążliwe.
W końcu dotarłam do sklepu i zamknęłam za sobą drzwi. Rozejrzałam się po tutejszych ludziach po czym ruszyłam w swoim kierunku - czyli pułki z interesującymi mnie rzeczami.
- Dzień dobry - odrzekłam do sprzedawcy po drodze. Przyglądałam się ludziom, których mijam, lecz nie wpatrywałam się w nich jakoś ochoczo. Moje rozmyślenia przerwał zupełnie nowy pomysł, kłębiący się w głowie.
- Właściwie kilka wybuchowych notek, albo i takich czystych również mogłoby mi się przydać - pomyślałam, przyglądając się towarom. Nie miałam pewności czy podnieść je z półki, czy może sobie odpuścić. Właściwie miałam ich na chwilę obecną tyle, iż więcej mi się raczej nie przyda. Powinnam skupić się na płaszczu, zaś swoje pomysły o asortymencie zbrojeniowym odłożyć na później.
° Wytrzymałość psychiczna poziom 2 ° Szybkie pieczęci poziom 1 ° Sztuka pieczętowania poziom 1 °
° Tworzenie pułapek poziom 1 ° Perswazja poziom 1 ° Odbijanie pocisków poziom 1 °

Obrazek

Awatar użytkownika
Vaynard

Post autor: Vaynard » wt, 28 lis 2017, 16:38

Vaynard wciąż nie mogąc się zdecydować spojrzał w stronę lady. Wyglądał na trochę zrezygnowanego. Słysząc, że wchodzi kolejny klient spojrzał krótko w stronę drzwi żeby zachować jako taką orientacje co się dzieje dookoła niego. Tu wyraźnie było widać, że klientka wie czego jej potrzeba, bo od razu ruszyła w stronę konkretnych regałów. Ja w tym czasie sięgnąłem po bomby dymne. Te mi się na pewno przydadzą Ruszyłem dalej przez sklep. Po drodze zabrałem kilka shurikenów i kunai na końcu zatrzymując się przy notkach. Złapałem za pojedyńczą pustą notkę i obróciłem ją w palcach. -A to ustrojstwo to nie wiem na co komu. Zrób sobie sam, czy jak? - rzuciłem jakby do siebie. Następnie chwyciłem za wybuchową. -Te są całkiem użyteczne z tego co kojarzę. Żeby tylko dało się na odległość podpalić.

Umiejętności:

Awatar użytkownika
Michiyuuki

Post autor: Michiyuuki » wt, 28 lis 2017, 16:51

Westchnęłam cicho i pokiwałam zrezygnowanie głową. Wzrokiem ciągle wertowałam to samo miejsce na półce, zaś dłonią złapałam koniec kołnierza płaszcza. Następnie zjechałam nią po granicy zapięcia, aż dotarłam do sakkaty. Nerwowo ułożyłam na niej dłoń, by potem zacząć wybijać jakiś niespójny rytm. Zabieg ten miał mi pomóc w szybszym rozmyślaniu.
W pewnym momencie się wyłączyłam, nawet nie wiem kiedy. Chyba po prostu stałam w tej samej pozycji i dumałam nad nie wiadomo czym. Ostatnio byłam też zbytnio wymęczona. To wina treningów oraz zadań. Kiedyś byłam bardziej wytrzymalsza, a tempo w jakim się uczyłam przyjmowane było przez ciało z należytą doskonałością. Gdzie się podziały te czasy?
Ocknęłam się, nabierając dużo powietrza do płuc. Zupełnie jakbym byłam zdziwiona. Do rzeczywistości przywrócił mnie jakiś nieznajomy. Stał obok mnie i gadał coś o notkach. Najwyraźniej nie wiedział do czego one służą.
- Coś w tym stylu właśnie - stwierdziłam niespodziewanie na jego raczej retoryczne pytanie. Przy tym spojrzałam się na niego z lekkim uśmiechem. Cóż za dziwny zabieg jak na moją osobę. Chyba spotkania z Koorim nauczyły mnie nieco otwartości na ludzi.

Obrazek

Awatar użytkownika
Vaynard

Post autor: Vaynard » wt, 28 lis 2017, 16:59

Z moich rozmyślań wyrwała mnie nie spodziewana odpowiedź. Obejrzałem się nieco zdziwiony, wszak nie sądziłem, że ktoś w ogóle słucha moich wywodów. Odwróciłem się cały w jej stronę, bo nie ładnie w końcu rozmawiać do kogoś bokiem czy tyłem. Wciąż trzymając po jednej z notek.
-Nie mam pojęcia za bardzo jak to ma dobrze działać. Myślałem, że te wybuchające notki to jedyne, a i te są dość kłopotliwe, bo ciężko je wysadzić na odległość. A innego praktycznego zastosowania dla nich nie widzę. Znasz się na tym ustrojstwie co zrobić żeby działało lepiej? - odwzajemniłem uśmiech lekkim uśmiechem i podrapałem się w tył głowy lekko zakłopotany tym jak nie wiele jeszcze wiem.

Umiejętności:

Awatar użytkownika
Michiyuuki

Post autor: Michiyuuki » wt, 28 lis 2017, 17:28

Wypowiedź nieznajomego nieco mnie zdziwiła. Kiedy zmierzyłam go od stóp, aż po głowę, by zweryfikować nieco jego osobę, wywnioskowałam, iż jest shinobi. Na szyi posiadał symbol naszej wioski, co znaczyło, iż do niej przynależy. Tutejsi wojownicy zwykle bardzo szybko chcieli rozwijać swoje umiejętności i byli na tyle ambitni, iż w młodym wieku znali większość podstaw bycia ninja. Ten tutaj zaś nie wiedział nic o notkach wybuchowych?
- To wcale nie jest trudne, wystarczy po prostu złożyć pieczęć - wzruszyłam ramionami, zastanawiając się nad resztą jego kwestii, by ją również jakoś skomentować.
- Właściwie to specjalizuje się w tworzeniu własnych notek. A co chcesz w nich umieścić? To całkowicie dowolna i indywidualna sprawa - dodałam po chwili. Wiedziałam tyle na ten temat, lecz jeszcze nigdy notki żadnej sama nie zrobiłam. Jak dotąd nie było mi to potrzebne, gdyż potyczki szły mi całkiem nieźle i bez takowych.

Obrazek

Awatar użytkownika
Vaynard

Post autor: Vaynard » wt, 28 lis 2017, 21:40

Na chwilę zamilkłem wyobrażając sobie te wszystkie cuda, które można by umieścić w notce. Po chwili jednak potrząsnąłem głową wracając spojrzeniem do dziewczyny. Średnio mi się podobało jak mierzy mnie wzorkiem, bo nie ocenia się książki po okładce, ale darowałem sobie komentarz na ten temat.
-Vaynard jestem! - wyciągnąłem rękę w jej stronę z lekkim uśmiechem. Jeśli nie odwzajemni gestu to trudno, rękę cofam wzruszając ramionami. Daje jej chwilę czasu by miała możliwość odpowiedzieć i po tym dodaje.
-Jestem trochę noga jeśli chodzi o ninjutsu i nie specjalnie sobie radzę z jej tajnikami. I z tymi całymi iluzjami też tak sobie. Twierdzisz, że jedna pieczęć wystarczy i bum? Tylko tyle? Wydaje mi się, że to nie wszystko, ale nie znam się. - wzruszyłem ramionami. -Może gdybyś mi to pokazała to szybciej bym zrozumiał jak to działa.

Umiejętności:

Awatar użytkownika
Michiyuuki

Post autor: Michiyuuki » wt, 28 lis 2017, 23:14

Po tym jak wytłumaczyłam działanie pustych notek, miałam nadzieję na poszukanie płaszcza oraz słomianego kapelusza. Stwierdziłam, iż sprawę oręża na razie mogę olać. I tak mam wszystkiego na tyle, że nie muszę się przejmować na najbliższy czas. W przypadku, kiedy rzeczywiście zaczynałoby mi czegoś brakować, udam się tu po prostu po raz kolejny. Na chwilę obecną interesowało mnie co innego. Nagle chłopak znowu do mnie zagaił. Wyciągnął rękę, więc chyba się przedstawił.
- Vaynard, miło mi Cię poznać. Ja jestem Lilaine - stwierdziłam z delikatnym uśmiechem po czym odwzajemniłam odcisk dłoni. Chłopak zaczął tłumaczyć dlaczego nie zbyt dobrze rozumie działania notek. Dowiedziałam się, iż ma problemy ogólnie z ninjutsu oraz genjutsu, co oznacza prawdopodobnie, że specjalizuje się w taijutsu. Zamrugałam kilka razy zdziwiona jego propozycją. Właściwie mogłabym mu pomóc tak samo, jak Koori pomógł mi.
- Jasne, chodźmy do parku - dodałam na koniec i puściłam jego dłoń. W sumie nieco głupie, że trzymałam ją tak długo. Rozejrzałam się po sklepie, czy przypadkiem mi czegoś nie potrzeba. Po tym dostrzegłam, iż mój rozmówca chce coś zakupić. Poinformowałam go więc, że będę czekać na zewnątrz i tak też zrobiłam. Kiedy już do mnie dołączył, ruszyliśmy do parku.

z/t

Obrazek

Awatar użytkownika
Vaynard

Post autor: Vaynard » wt, 28 lis 2017, 23:52

Przed opuszczeniem sklepu położyłem na ladzie towar, który mnie interesował, a następnie za niego zapłaciłem. Skinąłem właścicielowi na do widzenia i ruszyłem powoli w stronę wyjścia upewniając się, że niczego nie zapomniałem. Hm... ta wyprawa na zakupy do wioski to nie był chyba taki zły pomysł, wygląda na to, że skorzystam na tym nieco bardziej niż planowałem.

//zakupy:
1x bomba dymna (2szt) 100 rou
5x mały shuriken 125 rou
1x raca 40 rou

Całość 265 rou
625-265=360 rou

z/t

Umiejętności:

Awatar użytkownika
Yamado Koori
Wioska: Kirigakure no Sato
Ranga: Jounin
Wiek Postaci: 16
Siła: San Kaishi
Wytrzymałość: Yon Kaishi
Szybkość: San Kaishi
Kontrola Chakry: Yon Kaishi +
kontrola_suiton: San Kaishi +
KP: http://ninjagaiden.xaa.pl/viewtopic.php ... 1a9aca23d9

Post autor: Yamado Koori » sob, 23 cze 2018, 08:38

Następnego dnia wyszedłem dość wcześnie z domu. Szybkim krokiem przechodząc pomiędzy uliczkami udałem się do sklepu z bronią. Nie chcę korzystać z sali treningowej, by wszyscy patrzyli na mnie jak trenuję i co trenuję. Dlatego mam zamiar kupić swojego manekina do ćwiczeń. Będę odchodził z nim z dala od osady i tam na swojej polanie będę mógł w spokoju trenować. Wszedłem do sklepu i od razu udałem sie na stanowisko z takimi rzeczami. Moim oczom ukazało się kilka różnych postaci z różnymi właściwościami. Jednak mnie zainteresował tylko jeden model. Podszedłem do kasy i powiedziałem - Dzień dobry, chciałbym nabyć tego manekin - pokazałem palcem na kukłę która mnie interesowała. Następnie dodałem - mam nadzieję że taka należność wystarczy - wyjąłem portfel a z niego 500 rou. Jeśli wszystko się zgadza podchodzę do manekina i pieczętuje go w zwoju.

Kupno Manekina - 500Rou

6275 - 500 = 5775Rou
Lvl 2 Wytrzymałości Psychicznej,
Lvl 3 Tworzenie Trucizn,
Lvl 1 Tworzenie Pigułek Wzmacniających,
Lvl 1 Sztuka Pieczętowania

Awatar użytkownika
Akio Tenrai
Organizacja: -
Wioska: Kirigakure no Sato
Ranga: Chuunin
Wytrzymałość: Ichi Kaishi
Szybkość: Ichi Kaishi
Zręczność: Ichi Kaishi
Kontrola Chakry: Ichi Kaishi +
Zasoby Chakry: Ichi Kaishi
Potencjał Genjutsu: Ni Kaishi ++
Kontrola KG: Ichi Kaishi
Walka Wręcz: Ichi Kaishi
KP: viewtopic.php?f=292&p=268219#p268219

Post autor: Akio Tenrai » pt, 6 lip 2018, 08:51

Wchodząc do sklepu miałem w głowie listę rzeczy, które muszę zakupić. Mizukage wezwał mnie na misję, więc warto by było dobrze się uzbroić. Wszelka broń odpadała, no bo na co mi ona. Mam swoje kości. Ale wybuchowe notki i bomby dymne to było coś, co warto mieć przy sobie.
Chodząc po sklepie pakowałem wszystko staranie, by przypadkiem nie uaktywnić efektów zabawek. Skinięciem głowy pozdrawiam sprzedawcę i kładę na ladę odliczone pieniądze. Dobrze, że misje D pomimo strasznej nudy dają jakiekolwiek pieniądze.

Wybuchowe notki - 7 sztuk - 700 rou
Bomba dymna - 4 sztuki - 200 rou

1140 - 900 = 240 rou
Shun Słowa|Myśli
Dziobak Daisuke Słowa

Chcesz misję? Pisz śmiało na GG, a postaram się stworzyć coś typowo pod Twoją postać!

Tworzenie Notek lvl. 1 | Wytrzymałość Psychiczna lvl. 1 | Szybkie składanie pieczęci lv.1

Awatar użytkownika
Kuroi Wanizame
Wioska: Kiri
Ranga: T. Chuunin
Wiek Postaci: 20
KP: viewtopic.php?f=36&t=8647&p=193893#p193893

Post autor: Kuroi Wanizame » sob, 7 lip 2018, 22:06

Gdy tylko skończyłem zakupy w aptece od razu skierowałem się do zbrojowni... miejsca w którym od dawien dawna nie miałem okazji być a na samą myśl poczułem zadowolenie. Mimo wojen, mimo zniszczeń Kirigakure i mimo wszystkiego co się działo - ten jeden sklep wyglądał zupełnie tak jak przed laty. Nawet tak samo pozdzierana farba miejscami przypominała o dawnych czasach i ludziach z którymi mieszkałem w tej wiosce, a z których część z nich już opuściła ten świat. Przejechałem lekko ręką po starym drewnie i nie pozwalając sobie na więcej sentymentów powoli wszedłem do środka, rozglądając się po okazałym wnętrzu.
Poproszę...- zacząłem, od razu pokazując czego chcę i tłumacząc w jakich ilościach.

Kunai Pierwszego Typu - 10 - 200 rou
Bomba Świetlna - 10 - 800 rou
Małe Bombki - 3 szt. - 55 rou x 10 = 550 rou - 30 szt.
teleskop - 1 - 100 rou
2 metry łańcucha - 360 rou

Razem: 2010 rou - 5670 = 3660 r.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ulica Targowa”