Piętro VI - Gabinet Kazekage

Moderator: Ayatsuri Joutei

Awatar użytkownika
Moeru
Organizacja: ANBU
Wioska: Kumo-Gakure
Ranga: T. Chūnin
Wiek Postaci: 20
Siła: Ni Kaishi +
Wytrzymałość: Ni Kaishi +
Szybkość: San Kaishi ++
Zręczność: San Kaishi
Kontrola Chakry: Ichi Kaishi
Zasoby Chakry: San Kaishi
Potencjał Genjutsu: Ichi Kaishi
Kontrola KG: Ni Kaishi
Kontrola Raiton: Ni Kaishi
Walka Wręcz: Ni Kaishi
KP: viewtopic.php?p=291918#p291918

Re: Piętro VI - Gabinet Kazekage

Post autor: Moeru » ndz, 5 maja 2019, 18:00

Było oczywiste, że władca wioski zechce zobaczyć na własne oczy jak prezentują się notki chłopaka, więc bez słowa ruszył za Kage na dach. Gdy tylko wyszli na zewnątrz, Moeru wyciągnął jedną z pustych notek, które posiadał. Dopiero dobie uświadomił, że nie miał okazji przygotować większej ilości po opatentowaniu. Złożył kilka pieczęci i po chwili na notce pojawiły się odpowiednie znaki. Gdy ocenił, że ta jest gotowa, podszedł do Kage. Owinął ją wokoło jednego z kunai i zamachnął się, chcąc wyrzucić ją jak najwyżej w niebo. Był to tylko test, więc żaden z mieszkańców nie mógł przy tym ucierpieć. Gdy notka znalazła się wystarczajaco wysoko, chłopak złożył pieczęć do Fubaku Hojin i zdetonował ją, wywołując eksplozję, która powinna być dwukrotnie większa niż od tej zwyczajnej, sklepowej.
-Mniej więcej tak się prezentuje ta notka. - Powiedział i po chwili już tworzył kolejne pięć. Te miały być małym prezentem dla Kage. -Proszę, to dla ciebie, Kazekage-sama. - Powiedział Szkarłatnooki, podając pięć notek o zwiększonej sile rażenia. I wtedy sobie coś uświadomił.
-Ym.. Kazekage-sama.. Tak właściwie.. Mógłbyś przypomnieć mi swoje imię? Zupełnie wypadło mi z łowy od czasu spotkania w Dolinie Końca. - Zapytał, nieco zakłopotany. Co poradzić, wtedy tyle się działo.
-Gdzie chcemy udać się na trening? - Zapytał na koniec, gdy Kage nie miał już pytań co do notki, lub nie chciał przeprowadzać kolejnych testów.
Mowa | Myśli | Narracja | MG | Support
Pokaż/Ukryj:
Wyprawa? Misja? Trening? Jakieś ważniejsze sprawy? Zapraszam na GG bądź PW!

Awatar użytkownika
Ayatsuri Joutei
Wioska: Suna
Ranga: Jounin
Wiek Postaci: 19
Siła: Ni Kaishi
Wytrzymałość: San Kaishi
Szybkość: San Kaishi
Zręczność: San Kaishi +
Kontrola Chakry: Yon Kaishi
Potencjał Genjutsu: San Kaishi
Kontrola KG: San Kaishi ++
Kontrola Fūton: Ni Kaishi
Kontrola Katon: San Kaishi
Kontrola Doton: San Kaishi
Walka Wręcz: San Kaishi
KP: viewtopic.php?f=36&t=865

Post autor: Ayatsuri Joutei » ndz, 5 maja 2019, 18:28

Marionetkarz z uznaniem pokiwał głową. Notka faktycznie była całkiem imponująca.
-Dziękuję. Z pewnością się przyda. - rzucił zaskoczony, kiedy chłopak wręczył mu te kilka notek. Nie chciał być niemiły, dlatego nie wspomniał, że ostatnio w zasadzie w ogóle nie używał żadnych notek. Z drugiej strony wynikało to z tego, że nie były one jakoś wyjątkowo silne, ten prezent mógł trochę wpłynąć na jego upodobania.
-Z przyjemnością poświęcę część funduszy wioski na te notki, by udostępnić je naszym ninja. Na początek chciałbym zamówić sto, później więcej, gdy ludzie przekonają się o ich użyteczności. Ile chciałbyś za nie dostać?
Gdy już zeszli z tematu notek, Moeru wyznał, że nie pamięta jego imienia, co rozbawiło odrobinę kuglarza.
-Jestem Joutei. Co do treningu, jest mi to całkowicie obojętne, jeśli masz jakieś swoje ulubione miejsce to prowadź. - rzucił z uśmiechem, gotów do ruszenia za Moeru tam, gdzie ten go poprowadzi.

jak Moeru da z/t to ja za nim
Pokaż/Ukryj:
Po misje i wyprawy serdecznie zapraszam na gg.

Awatar użytkownika
Moeru

Post autor: Moeru » ndz, 5 maja 2019, 18:52

Moeru ucieszył się, gdy Kage wioski przyjął podarek. Lubił wręczać prezenty, a co dalej się z nimi działo, nie miało to większego znaczenia. Po prostu sam gest był czymś, co uszczęśliwiało chłopaka. Nie dał jednak po sobie tego poznać, pozostając poważnym.
-Nigdy nie myślałem o cenie, jeśli mam być szczery. Jako, że to moje pierwsze, większe zamówienie, może zaproponuję 40 rou za sztukę? Wydaje mi się to uczciwą ceną za dobry towar i robociznę. Zabiorę się za ich robienie zaraz po naszym treningu. - Powiedział Moeru uśmiechając się do marionetkarza. Gdy już dobili targu, Białowłosy w końcu poznał imię swojego rozmówcy. Jakże mu ulżyło. Ciągłe zwracanie się per "Kazekage-sama" miało swoje plusy, ale ile można! Gdy przyszła pora na trening, Moeru zastanowił się przez chwilę. Wszystkie jego treningi odbywały się na pustyni, w zacisznym miejscu, gdzie nikt mu nie przeszkadzał. Tak, to było doskonałe miejsce, gdyż nawet podczas jakichkolwiek "awarii" przy treningu, nie istniało zagrożenie uszkodzenia czegokolwiek, lub kogokolwiek, poza sobą samym.
-Zawsze trenuję na pustyni. Możemy się tam udać. - Odpowiedział chłopak i razem z Jouteiem ruszyli w stronę samotni Moeru.

z/t
Pokaż/Ukryj:

Awatar użytkownika
Ayatsuri Joutei

Post autor: Ayatsuri Joutei » ndz, 5 maja 2019, 19:48

Marionetkarz udawał, że się zastanawia, gdy chłopak podał swoją cenę, jednak tak naprawdę była ona dla niego naprawdę dobra i nie miał co narzekać.
-Umowa stoi. - rzekł z uśmiechem.
-Kiedy wszystko będzie gotowe, zanieś notki do recepcji, będą na Ciebie czekać z zapłatą. A póki co, zahaczmy jeszcze o mój gabinet, muszę załatwić jeszcze jedną rzecz. - dodał i jak zapowiedział, tak uczynił. Gdy byli już w jego gabinecie, szybko zamknął za nimi drzwi za pomocą linki chakry i pstryknął palcami, wywołując członka ANBU, który wręczył Moeru maskę szopa.
-Od dziś należysz do ANBU, będą Cię zwać Arai, to skrót od Araiguma. Spraw, by Suna była dumna. - potem wyciągnął z biurka ulotkę, na której mogłeś przeczytać podstawowe informacje na temat swoich obowiązków od dnia dzisiejszego - Zniszcz to, kiedy skończysz. Aha, byłbym zapomniał. Kiedy byłeś w Kraju Makaronu, usprawniliśmy trochę nasz system komunikacji. Otrzymasz ptaka pocztowego, dzięki któremu w każdej sytuacji będziesz mógł szybko skontaktować się z wioską. Dbaj o niego. Jako że i tak będziesz musiał dostarczyć swoje wyroby, możesz odebrać go w recepcji. - zaraz po tym pozwolił Moeru się poprowadzić na pustynię.

Moeru:
+oficjalnie ranga ANBU, przydomek Arai(guma) wraz z całym sprzętem
+ptak pocztowy

z/t
Pokaż/Ukryj:

Awatar użytkownika
Moeru

Post autor: Moeru » pn, 17 cze 2019, 17:29

Zabierając ze sobą sto wytworzonych, nowiutkich, jeszcze pachnących, notek wybuchowych, ruszył w stronę gabinetu, gdzie miał dostarczyć zamówienie, oraz przy okazji, odebrać swojego ptaka pocztowego. Całkiem ciekawy pomysł na komunikację. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie mi dostarczyć wszelkie informacji z wypraw. Skomentował w myślach Moeru, gdy wchodził już po schodach. Coraz bardziej zaczynał cenić swojego Kage, właśnie taki innowacyjne pomysły mogły wpłynąć na dobro wioski. Gdy tylko znalazł się przed drzwiami do gabinetu, zapukał energicznie. Nie spodziewał się, że zastanie władcę, gdyż tamten powinien odbywać swój trening, z dala od wioski.
-Witam, przyszedłem dostarczyć zamówienie na notki, wszystkie warunki zostały dogadane z Kazekage-sama. Oto sto, nowych, świeżych, notek wybuchowych we wzmocnionej wersji, zgodnie z zaleceniami. Mam nadzieję, że zostana one odpowiednio wykorzystane przez wioskę do jej obrony, bądź przekazane wyspecjalizowanym shinobi. Gdyby okazało się, że zapotrzebowanie rośnie, z chęcią przygotuję większą ilość. - Powiedział Jasnowłosy, podając towar swojemu rozmówcy. Oczywiście zaznaczył też umówioną zapłatę, więc gdy wszystko zostało dogadane, zajął się drugą sprawą.
-Kazekage wspominał, że miałem odebrać ptaka pocztowego, który powinien tutaj na mnie czekać. - Rzekł Szkarłatnooki i grzecznie poczekał na odpowiedź. Nie spodziewał się żadnych kłopotów, liczył, że wszystko zostało ustalone i ptak zostanie mu wydany bez żadnych problemów. Gdy tylko dobił targu, w obydwu sprawach, wyszedł z gabinetu, kierując się z powrotem, w stronę swojego domu.

Pokaż/Ukryj:

Awatar użytkownika
Ayatsuri Joutei

Post autor: Ayatsuri Joutei » wt, 18 cze 2019, 16:04

W gabinecie siedziała kobieta w kwiecie wieku, która szybko zaprosiła Cię do środka.
-Tak oczywiście, Kage o wszystko zadbał, tu jest Twoja zapłata. Twoje twory niesamowicie przysłużą się wiosce, sama tego dopilnuję. Co do ptaka, czeka on na Ciebie na parterze, dostaniesz tam też pieczęć, dzięki której będziemy mogli Cię znaleźć, żeby komunikacja działała w obie strony. - uśmiechnęła się, wręczając ci ciężką sakiewkę z pieniędzmi. Jeśli chciałeś, możesz je przeliczyć.
Po tym szybko udałeś się tam, gdzie odbierzesz towarzysza dalszych przygód, a tym samym ułatwisz sobie komunikację z wioską. Tu również nie zastałeś żadnych problemów i szybko mogłeś opuścić wielką budowlę.
Pokaż/Ukryj:

Awatar użytkownika
Shisetsu Jigoku
Organizacja: Wasure Akuma no Ken
Wioska: Ishi
Ranga: Nukenin C+
Wiek Postaci: 16
Siła: San Kaishi ++
Wytrzymałość: Ni Kaishi
Szybkość: Ni Kaishi
Zręczność: Ni Kaishi +
Kontrola Chakry: San Kaishi
Kontrola KG: Ni Kaishi ++
Kontrola Doton: Ichi Kaishi
KP: viewtopic.php?f=36&t=11818&p=281853#p281853

Post autor: Shisetsu Jigoku » wt, 9 lip 2019, 19:08

Moeru - 54 PF
Joutei - 41 PF
Obrazek
Pokaż/Ukryj:
Ogrom Czakry, Demoniczny Skryba.
Perswazja 2
Sztuka kamuflażu 2
Szybkie pieczęci 2
Wytrzymałość psychiczna 2
Pieczętowanie 2

Awatar użytkownika
Yari
Wioska: Suna Gakure no Sato
Ranga: Chunin
Wiek Postaci: 17
Wytrzymałość: Ni Kaishi
Szybkość: Ni Kaishi
Zręczność: Ni Kaishi
Kontrola Chakry: Ni Kaishi +
Zasoby Chakry: Ni Kaishi
Potencjał Genjutsu: Ni Kaishi
Kontrola KG: Ni Kaishi ++
KP: viewtopic.php?f=36&t=11803&p=271355#p271355

Post autor: Yari » sob, 7 wrz 2019, 21:03

Yari zapukał kulturalnie do gabinetu Kazekage ale nie usłyszał charakterystycznego głosu przywódcy WIoski Ukrytej w Piasku. Spodziewał się, że jednak zastanie kogoś w środku, gdyż jeśli Kazekage nie mógł sam być na miejscu to wysyłał do gabinetu jakąś osobę, która go zastępowała. Z tego też powodu bez większego skrępowania wszedł do środka i podszedł do osoby, która siedziała przy biurku.
-Witam. Wracając z wyprawy zahaczyłem o Wioskę Chmury. Spotkałem tam całkiem przypadkiem Raikage. Dał mi do przekazania dla Kazekage ten zwój z wiadomością. Wiadomość jest poufna i prosił o to, by żadna osoba postronna jej nie otwierała. Prosiłbym o uszanowanie jego woli - wykonał lekki ukłon głową po czym wycofał się do drzwi. Czas wracać do treningów!

z/t

Treść wiadomości:
Pokaż/Ukryj:
Pokaż/Ukryj:
MyśliSłowa

Obecny wygląd postaci

Awatar użytkownika
Ayatsuri Joutei

Post autor: Ayatsuri Joutei » pn, 4 lis 2019, 23:48

Kazekage spokojnie wkroczył do budynku i pierwsze co zrobił, to podszedł do kobiety w okienku w pobliżu wejścia. Nie zwlekając, wziął szybko mały karteluszek do zapisywania krótkich notatek, by naskrobać na nim krótką wiadomość, ustawiwszy się tak, by nikt nie mógł jej podpatrzeć:
Daimyo Hayashi no Kuni uratowany, zniszczone niedobitki Nowego Ładu w tym kraju, zawiązany sojusz. Kazekage
Pisząc wiadomość uśmiechnął się do kobiety promiennie i rzucił:
-Dzięki wielkie! – po czym ruszył dalej. Oczywiście nie będzie tragedii jeśli ktoś dostrzeże wiadomość, lubił po prostu pewną dozę dyskrecji, uważał, że nadaje to większą powagę jego codziennym zajęciom, zwłaszcza z perspektywy obserwatora. Czujnym wzrokiem wychwycił szybko ANBU, którego musiał minąć w drodze do swojego gabinetu. Podał mu więc karteczkę i poważnie powiedział:
-Zadbaj, by dotarło to do rady. – po czym ruszył przeglądać papiery, które na niego czekały. W oczy rzucił mu się list oznaczony jako od Raikage. Ze względu na zażyłe stosunki, jakie łączyły ich dwie wioski, szybko przeczytał treść, która go bardzo ucieszyła. Zanim jednak zaczął zastanawiać się, kogo wybrać jako swoich przybocznych, jak grom z jasnego nieba uderzył go podpis. Roześmiał się gromko, by po chwili zabrać się za odpowiedź.
Pokaż/Ukryj:
Następnie napisał krótsze wiadomości do tych ninja, którzy mogliby z nim udać się do Kumo jako jego przyboczni.
Pokaż/Ukryj:
Po tym szybko gwizdnął, by przywołać ANBU na zewnątrz jego gabinetu.
-Trzeba to dostarczyć Yariemu Sabaku i Reiji Himejimie. Ten zaś list jest do rąk własnych Raikage. - jeśli zaś ten nie miał innych spraw do niego, zagłębi się w czytanie różnych raportów.
Pokaż/Ukryj:

Awatar użytkownika
Moeru

Post autor: Moeru » wt, 5 lis 2019, 20:22

Szybko rozesłałeś wiadomości, które nie mogły czekać ani chwili dłużej, po czym jako że nie miałeś nic więcej do roboty, a trochę czasu nie było cię w domu, papierów nazbierało się całe mnóstwo. Dodatkowo, pech chciał, że nie mogłeś w spokoju popracować. Kilka minut później do gabinetu weszła trójka osób, którą od razu rozpoznałeś. Byli to oczywiście członkowie rady, lecz po ich minach można było wnioskować, że nie są zbytnio zadowoleni, więc nie przychodzili z uściskami.
-Kazekage-sama, wróciłeś. - Stwierdził jeden, jakby to było jakimś niesamowitym zdarzeniem.
-Myśleliśmy, że już nie wrócisz. W każdym razie, rozumiem, że wszystko poszło po twojej myśli? - Zapytał drugi i całą trójka wbiła w ciebie wzrok, czekając na jakąś odpowiedź, jaka by ona nie była.
Pokaż/Ukryj:

Awatar użytkownika
Ayatsuri Joutei

Post autor: Ayatsuri Joutei » wt, 5 lis 2019, 20:52

Marionetkarz podpisywał jeden papier za drugim, czasami odkładał gdzieś na bok, by przedyskutować później poruszone kwestie z odpowiedzialnymi za nie, zdarzało mu się wprowadzać drobne poprawki. Roboty była cała masa, mimo że nie było go przecież tylko przez krótki okres czasu. Westchnął ciężko, sięgając po kolejny papier, gdy nagle otworzyły się drzwi. Niestety musiał podnieść wzrok, ale przy okazji zapamiętał, by na przyszłość przygotować swoją drobną kukiełkę do obserwacji drzwi. W ten sposób będzie mógł zobaczyć z kim ma do czynienia, nie przerywając swojej pracy, a przy okazji wzbudzi wrażenie niezwykłej intuicji. Niestety w tym wypadku i tak musiałby podnieść wzrok, jako że stała przed nim część Rady Starszych Sunagakure. Pojedynczego radnego przewyższał rangą, lecz gdy zjawiali się grupą, sam musiał się ich słuchać. Już miał się odezwać, ale jak zwykle w natarciu miało się pewną przewagę inicjatywy, dlatego też to jednemu z radnych przypadły pierwsze słowa.
-Nie da się ukryć. - rzucił spokojnie, stawiając zamaszysty podpis na dokumencie, który akurat kończył czytać, gdy niespodziewani goście dotarli do jego biura. Dosyć ciekawe było ich pojawienie się tutaj zamiast wezwanie do sali obrad. Wydawało się, że ich szacunek do niego wzrósł, skoro pofatygowali się ten kawałek.
-Czyżby ktoś oczekiwał, że nie wrócę? - rzucił delikatnie nachmurzony, jednak już po chwili mocno się roześmieje.
Zaskakujące było, że prosili go o informacje, skoro przesłanie ich im było pierwszą rzeczą, jaką zrobił po wkroczeniu do budynku.
-Widać nawet na ANBU nie można liczyć. Chciałem przez jednego z nich przekazać skrótowy raport z mojego zadania, ale równie dobrze mogę przedstawić go sam. Mam złe i dobre wiadomości. Zamach na Daimyo odbył się zanim w ogóle dotarłem do Kraju Lasu, jednak został powstrzymany przez Tsuchikage. Nie wytępił on wszystkich członków Nowego Ładu, ja go wyręczyłem później, gdy planowali powtórkę. Jako że uratowałem życie Daimyo, zgodził się zawrzeć z nami sojusz militarny, choć wciąż utrzymuje przyjazne relacje z Iwą. Nowy Ład prawdopodobnie spróbuje uderzyć znowu, więc póki co kilkoro naszych ludzi będzie chroniło ten teren, ponieważ ja muszę udać się na Szczyt Kage organizowany w Kumogakure przez jej przywódcę. Mam nadzieję dojść do jakiegoś konsensusu, jak zlikwidować to zagrożenie.
Pokaż/Ukryj:

Awatar użytkownika
Moeru

Post autor: Moeru » śr, 6 lis 2019, 21:34

-Oczywiście, że wszyscy wiedzieli. - Odpowiedział jeden z radnych, choć w jego głosie nie było słychać szczególnie wielkiego zachwytu, mimo, że cieszył się, że nic ci nie jest.
-Musieliśmy minąć się po drodze. - Odpowiedział drugi na słowa o posłańcu. Ostatni zastanowił się przez chwilę nad twoją dalszą wypowiedzią, lecz szybko zaczął mówić.
-Cieszymy się bardzo, że udało się zawiązać bliższe stosunki z Hayashi no Kuni, naprawdę doskonała to wiadomość. Niestety, przykro nam, że Iwa wciąż trzyma swoje brudne łapska na Daimyo, jednak i na to będziemy musieli coś zaradzić. - Tu zrobił krótką przerwę, by móc znów kontynuować.
-Podczas szczytu musimy zaprezentować się najlepiej jak potrafimy. Rozumiem zagrożenie, jednak pamiętaj też o dobru naszej wioski. - Powiedział ostatni z radnych, ukłonił się lekko, po czym… odwrócił się, chcąc wyjść od tak z gabinetu!
Pokaż/Ukryj:

Awatar użytkownika
Ayatsuri Joutei

Post autor: Ayatsuri Joutei » czw, 7 lis 2019, 12:58

Marionetkarz zignorował początkowe odzywki radnych. Nie byli wobec niego zbyt uprzejmi, co będzie musiało się zmienić w przyszłości. Nie miał nic przeciwko pewnej zażyłości, ale nie w momencie, gdy praktycznie w ogóle się nie znali osobiście. Jako przywódca wioski musiał prezentować pewną wyższość, choć sama konieczność tego, by pełnił tę funkcję była dla niego dosyć irytująca. Uważał, że lepiej sprawdza się w terenie niż walcząc słowem i piórem. Ktoś jednak musiał to robić, a najwidoczniej nie było nikogo lepiej nadającego się do tej roli. Cóż zrobić?
Skrzywił się na wspomnienie tego, że przeciwna strona zaciska swoje pazury na niewinnym państwie, wykorzystując zagrożenie ze strony Nowego Ładu. Na całe szczęście nie było to Kiri, związek Hayashi z nimi musiałby zostać szybko zakończony.
-Nie zostawię wioski bez ochrony, a jeśli będzie taka potrzeba, szybko tu wrócę. - wyjaśnił spokojnie Kazekage, by zobaczyć, jak radni odwracają się, by wyjść z jego gabinetu. Bez zastanowienia podłączył do drzwi linkę chakry i skinięciem palca je zamknął.
-Zgadzam się, że musimy dobrze się prezentować, nie ogranicza się to jednak do szczytu. - rzucił bez emocji i zrobił pauzę na chwilę.
-Mieszkańcy Suny też muszą wiedzieć, że jesteśmy silni, nie tylko inne kraje. W związku z tym funkcji Kazekage nie może pełnić chunin. Pal licho w tym momencie arenę międzynarodową, nie musimy zdradzać rang naszych shinobi w innych krajach, jednak jako mieszkańcy jednej wioski, my shinobi, kojarzymy, jakie poziomy nawzajem prezentujemy. Wciąż nie ogłosiliśmy mnie oficjalnie Kazekage, choć ludzie wiedzą, że ceremonia się zbliża, a ktoś już objął rządy. Jednak ujawnienie tej informacji może wzbudzić gniew czy zazdrość wielu utalentowanych jouninów naszej wioski. - kontynuował spokojnie, argumentując, że przywództwo wioski musi pełnić ktoś o odpowiedniej randze. Tradycja nakazywała, by był to shinobi, i choć w zasadzie w funkcji tej nie była konieczna umiejętność walki, przyjęła się jako jeden z wymogów. W związku z tym shinobi wyżsi od niego rangą mogliby uznać jego panowanie za afront, a co gorsza, ciągle męczyć go o jakieś pojedynki o głupie, wcale nie tak wygodne krzesło.
Pokaż/Ukryj:

Awatar użytkownika
Moeru

Post autor: Moeru » pt, 8 lis 2019, 09:56

Gsy zamknąłeś drzwi szybkim ruchem linek z chakry, radni momentalnie cofnęli się o krok, zaskoczeni rozwojem zdarzeń. Nie spodziewali się żadnej konfrontacji, bardziej przyszli tu wyrazić swoją opinię, jednakże w tym wypadku mogło być inaczej i konfrontacja mogła okazać się być nieunikniona. Odwrócili się oni w twoją stronę, miażdżąc cię wzrokiem. Jednak spojrzenie to nie trwało za długo i bez słowa postanowili cię wysłuchać, a na koniec, dwóch z nich kiwnęło sobie głową, jakby rozumiejąc twoje słowa.
-Nie da się ukryć, że udało ci się udowodnić swoje umiejętności, zarówno w walce, jak i na płaszczyźnie politycznej. - Powiedział jeden, jednakże ostatni z nich, wydający się być najmniej przekonany, tym razem jego zgromił wzrokiem.
-Faktycznie Jouteiowi udało się zawrzeć sojusz z krajem Drewna, ale czy nie sprzyjały temu okoliczności? Czy gdyby nie było zamachu, czy faktycznie by mu się udało? - Wyraził swoje wątpliwości radny, któremu wyraźnie nie przypadłeś do gustu, albo też zupełnie co innego chodziło mu po głowie. Ostatni z nich się nie odezwał, więc aktualnie pozostawało jeden do jednego, jeśli chodzi o wsparcie twojej strony. Wiele może zależeć od twoich następnych słów.
-Uważasz, że jesteś na tyle godzien, czy posiąść oficjalną rangę Jounina? Czy uważasz, że jesteś na to gotowy? I czy uważasz, że po otrzymaniu tej rangi, w dalszym ciągu będziesz godzien nosić zaszczytny tytuł Cienia Wiatru? - Zapytał nagle ostatni z nich i wszyscy trzej ucichli, czekając na twoją odpowiedź.
Pokaż/Ukryj:

Awatar użytkownika
Ayatsuri Joutei

Post autor: Ayatsuri Joutei » pt, 8 lis 2019, 10:34

Marionetkarz odrobinę skruszony uśmiechnął się niepewnie i podrapał po głowie.
-Przepraszam, może powinienem zareagować trochę łagodniej. - rzucił zakłopotany po zamknięciu drzwi. Mogło to faktycznie wyglądać, jakby prowokował radnych do konfrontacji, choć nie było to jego zamiarem. Musieli jednak wiedzieć, że jest silnym przywódcą, nie jedynie ich marionetką, która w praktyce nie ma żadnej władzy.
Z wdzięcznością skinął głową radnemu, który docenił jego umiejętności, wielokrotnie wykorzystywane w służbie wiosce. Cięższym orzechem do zgryzienia będzie jednak drugi radny.
-Bardzo możliwe, że nie. - powiedział spokojnie zdanie, które powinno całkowicie zbić mężczyznę z tropu. Potwierdzając jego słowa przecież ryzykował, że jego żądanie nie zostanie spełnione. Szybko jednak przejdzie do kontrataku:
-Czy jednak nie na tym polega polityka? Na wykorzystywaniu sprzyjających okoliczności i obracaniu na swoją korzyść tych gorszych? Przypomnę jednak, że moim zadaniem nie było zawiązanie sojuszu, a ocalenie daimyo i z tego się wywiązałem. Co nadto było moją własną inicjatywą i staraniem i jestem przekonany, że gdyby inny shinobi naszej wioski został wysłany z tym zadaniem, nie zdołałby tego osiągnąć.
Pozostawał trzeci radny, ten, którego prawdopodobnie będzie łatwiej przekonać niż nieprzychylnego.
-Pytanie nie brzmi, szanowni radni, czy jestem godny tej rangi ani czy jestem na nią gotowy. Może trochę nieskromnie, ale wierzę że jestem i udowodniłem to już wielokrotnie - wspomnijcie chociażby wojnę z Czarnym Piaskiem. Przypomnijcie sobie także liczne umowy międzynarodowe, które zawierałem na przestrzeni lat - już nie wspomnę o Kraju Drewna, ale cieszymy się także paktem handlowym z Krajem Traw, sojuszem z Krajem Czerwonej Fasolki czy też tym z Krajem Warzyw, pod który pomogłem położyć podwaliny. Służę wiosce od młodości i wiele ona dzięki mnie zyskała. To tak nawiasem mówiąc, bo prawdziwe pytanie nie powinno skupiać się na mnie, ale na tym, czego potrzebuje wioska. Czy posłuży jej rozłam, który może wywołać oficjalne ogłoszenie, że Kage jest jedynie Tokubetsu Chuninem? Czy chcemy powtórki wojny domowej z czasów Czarnego Piasku, zwłaszcza teraz, gdy nad całym światem wisi groźba Nowego Ładu? Oczywiście oficjalne ogłoszenie mojego stanowiska będzie musiało się wiązać z ograniczeniem wykonywanych przeze mnie zadań do tych wewnątrzkrajowych i dyplomatycznych, jestem jednak gotów na to poświęcenie. Pomnijcie, że decyzje, które podjąłem do tej pory, działając póki co w cieniu, od kiedy ogłosiliście mnie wyłącznie prywatnie Kazekage, przyniosły wiosce nic innego jak dobrobyt. Suna rozkwita pod moimi, dotąd tajnymi rządami, znikł marazm z czasów Czcigodnej Kiyomi czy wieczny brak nieuporządkowania, który prezentował mój kuzyn, Czcigodny Kyoru. Nie ma już też sytuacji z czasów panowania Czcigodnego Raisu, że Kage jest cały czas poza wioską. Cała ta trójka, którą pamiętam to byli wspaniali Kage, choć każdy w innej dziedzinie. Może nie dorównuję Szóstej pod względem talentu do gospodarki czy Siódmemu jeśli chodzi o umiejętności dyplomatyczne. Pewnie też Ósmy przewyższał mnie zdolnościami organizacji wojska. Teraz jednak potrzebujemy kogoś, kto potrafi połączyć te wszystkie aspekty rządzenia, może nie jest w żadnej z nich mistrzem, ale też nie zaniedbuje niczego, co istotne. Do Was jednak należy decyzja, czcigodni radni. Czy chcecie zaryzykować ogłoszenie, że władzę sprawuje chunin? To może skutkować licznymi wyzwaniami na pojedynki o tytuł ze strony jouninów, które po pierwsze wprowadzą chaos, po drugie uniemożliwią mi wykonywanie moich obowiązków z takim zaangażowaniem jak teraz, a po trzecie mogą zakończyć się obsadzeniem na tym stanowisku osoby utalentowanej wyłącznie w walce. Wiele z tych problemów możemy uniknąć, jeśli nadacie mi tytuł jounina. Ze swojej strony mogę zapewnić Was, choćby najuroczystszą przysięgą, że nie zawiodę tego zaufania i będę ćwiczył jeszcze intensywniej, by okazać się godnym tej rangi.
-Co prawda będę musiał chyba wydłużyć dobę, ale o to będę martwić się później. - wpadło do głowy Kazekage po długiej przemowie, którą wyrzucił z serca przed radnymi.

/perswazja 2
Pokaż/Ukryj:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Siedziba Kazekage”