[X] Podróż do Suny

Wielkie morze rozgrzanego słońcem piasku pokrywającego niemalże cały Kraj Wiatru, jest jedną z naturalnych przeszkód, jakie trzeba przejść, aby dostać się do Sunagakure no Sato. Cechami charakterystycznymi klimatu tych okolic, są przede wszystkim niebezpieczne ruchome wydmy, które nieraz zaprowadziły podróżników pod powierzchnię ziemi, oraz liczne burze piaskowe, których gniew potrafią przetrwać jedynie prawdziwi nomadzi. Życie na pustyni może wydawać się dla wielu niewykonalne, lecz na rozległych piaskowych równinach możemy natrafić na miejsca, dzięki którym w tak surowych warunkach rozwija się cywilizacja. Mowa tutaj o oazach - jedynych pierwotnych źródłach wody pitnej na tych terenach. Większość z nich zamieszkują prości ludzie, a część opanowana jest przez pospolite ganki rzezimieszków, które tylko wyczekują okazji do napadnięcia na przemierzające pustynie karawany nomadzkie.
Awatar użytkownika
Baku
Ranga: Genin
Wiek Postaci: 24
Siła: Ichi Kaishi
Wytrzymałość: Ichi Kaishi
Szybkość: Ichi Kaishi
Zręczność: Ichi Kaishi
Kontrola Chakry: Ichi Kaishi
Zasoby Chakry: Ichi Kaishi
Potencjał Genjutsu: Ichi Kaishi
Kontrola KG: Ichi Kaishi
Kontrola Raiton: Ichi Kaishi
Walka Wręcz: Ichi Kaishi
KP: viewtopic.php?p=267427

[X] Podróż do Suny

Post autor: Baku » ndz, 29 gru 2019, 17:46

Thaelin pisze:Po przygotowaniach się do odwiedzin pustyni i zbliżaniu się do samego kraju mogłeś wyczuć różnicę temperatur panujących tutaj, a w swoim kraju pochodzenia, czy też nawet i samej Kiri. Mimo posiadania znacznie wyższej temperatury bryza morska niesamowicie poprawiała odczucie i nie było czuć tego palącego żaru.
Dobijając do portu, dostrzegłeś trochę ludzi. Było to stosunkowo niewielkie miasteczko prawdopodobnie dość dobrze prosperujące z powodu swego położenia. Czas wyruszyć w podróż lub też może nieco lepiej się przygotować na nią w postaci prowiantu i wody. Szczególnie wody. Mogłeś również szybko wyruszyć przed siebie, będąc pewien swych przygotowań.
W tych fatałaszkach wyglądałem naprawdę jak miejscowy, tylko jeszcze turbanu mi brakowało. Tutejsza ludność była niezwykle gościnna - choć to małe, przybrzeżne miasteczko, polubiłem je .. jednak mój cel znajdował się gdzieś tam na pustyni. Temperatura była znośna, ale przeczuwałem, że po jakimś czasie może stać się naprawdę upierdliwa, dlatego zaopatrzyłem się w wodę, suchy prowiant i wspominaną mapę, która przedstawiała mi .. hm .. piasek. Dużo piasku. Uśmiechnąłem się pod nosem. Zrozumiałem, dlaczego dziadek tak bardzo zachwalał ten kraj. Ma on gigantyczny potencjał militarny. Wróg przez samo dotarcie do wioski powinien być wyczerpany, nie mówiąc już o łatwym zlokalizowaniu go na otwartej przestrzeni. Mam tylko nadzieję, że wnętrze jest tak samo gościnne, jak ta wioska, w której się zaopatrzyłem. Przed wyruszeniem w drogę, rzuciłem okiem po raz ostatni na swój ekwipunek, a gdy zdałem sobie sprawę, że wszystko co potrzebowałem, znajdowało się już w moim posiadaniu, wyruszyłem w wędrówkę.
Słowa / Myśli i działania / Autor i czwarta ściana

Awatar użytkownika
Thaelin
Wioska: Kumogakure no Sato
Ranga: Chuunin
KP: viewtopic.php?f=36&t=8914
Konto Główne: Raven towarzysz - viewtopic.php?f=329&t=10433

Re: [X] Podróż do Suny

Post autor: Thaelin » wt, 31 gru 2019, 00:08

//Później Cię podliczę za to wszystko, co wymieniłeś w tym i poprzednim poście :D
Zabezpieczając się na różne możliwości wyruszyłeś w drogę. Nie było szczególnie lekko, zważając na posiadane obciążenie, z jakim to musiałeś się mierzyć. Całe szczęście nie było również tak ciężko, abyś specjalnie męczył się z obciążenia. Ciężko określić ile już szedłeś, jednak z każdym kolejnym krokiem temperatura i żar zaczęły dobierać Ci się do... nieszczęścia. Z każdym kolejnym krokiem w przód miałeś uczucie, jakby temperatura jedynie rosła coraz bardziej, a sam dystans niewiele się zmieniał. Oglądając się za siebie, mogłeś w oddali dostrzec wioskę, z której to szedłeś. Nie była tak daleko, jakbyś tego oczekiwał i dość szybko mógłbyś wrócić, szczególnie widząc cel.
Przed sobą miałeś jednak coś znacznie gorszego... jak do tej pory szedłeś płaskim podłożem, tak dalej zaczęły pojawiać się wysokie wydmy wyglądające nieco jak jakieś góry! To z całą pewnością nie będzie przyjemne, bo gdy stawiałeś na takiej stopę, to piasek uciekał spod powierzchni buta i zamiast robić krok, robiłeś połowę.
Obrazek

|| Matematyk || Hultaj || Yōso no Tensai || Shin'ainaru buki(klik)
| Odbijanie pocisków II | Szybkie wiązanie pieczęci I | Kowal II | Kamuflaż I | Sztuka pieczętowania I | Wytrzymałość psychiczna I |

Myśli Wypowiedzi Wypowiedzi kota Demon

Awatar użytkownika
Baku

Post autor: Baku » wt, 31 gru 2019, 08:07

//Tylko jak zedrzesz ze mnie forsę, to w podzięce zedrę z ciebie skórę. Wiem gdzie mieszkasz.

Wyruszając na pustynię uwzględniłem fakt, że po jakimś czasie mogę poczuć się zmęczony, dlatego wbrew pozorom masa całkowita wszystkich zabranych przeze mnie rzeczy w podróż nie była aż tak znacząca, jakby się to mogło zdawać. Miałem tylko nadzieję, że starczy mi wody. Wolałbym nie paść z wycieńczenia na pustyni, wieńcząc w ten sposób swoją przygodę, która zakończyłaby się równie prędko, jak się zaczęła.
Było odczuwalnie gorąco, lecz nie dąsałem się i szedłem dalej przed siebie, skrywając emocje pod okryciem maski. Nie zwykłem oglądać się za siebie, lecz tym razem ukradkiem spojrzałem, by mniej więcej sprecyzować dystans, jaki przeszedłem. Ciężko mi było powiedzieć, czy był zadowalający, ale wiedziałem na co się piszę. Widok ogromnych wydm mnie nie złamał. To tylko kolejny cel do pokonania. Początkowo chciałem spróbować, czy byłbym w stanie dostać się na szczyt idąc po prostu przed siebie, lecz było to dość trudne, dlatego szedłem bokiem, powoli wspinając się na górę. Gdy już tam dotrę, zamierzałem iść tylko szczytem, by nie musieć ponownie tracić sił, które na chwilę teraźniejszą były na wagę złota.

Awatar użytkownika
Thaelin

Post autor: Thaelin » sob, 4 sty 2020, 02:09

// Uczciwie ją zedrę!!

Szedłeś tak przez pustynię i szedłeś, nie widząc szczerze powiedziawszy żadnych różnic do chwili, jaką to wcześniej pokonałeś. Same wydmy również się gdzieś kończyły, aby później pojawić się znowu, przez co musiałeś tracić siły na wejście, jak i na samo zejście, które mimo tego, co można było sobie myśleć, było równie męczące.
Po jakimś czasie czułeś, jak powoli bolały Cię nogi, usta były kompletnie suche jak całe usta i przełyk, zaś kiszki marsza grały. Słońce wznosiło się coraz wyżej i wyżej, osiągając chyba punkt kulminacyjny, przez co otoczenie stawało się coraz gorsze. Samo ciepło spływające z nieba było niczym deszcz ognia, jednak nagrzane piaski odbijały ciepło do góry, powodując coś okropnego.
Samo ciało było przemoknięte potem, i wydawało Ci się, jakoby zwiększyły nienaturalnie swój ciężar.
Obrazek

| Odbijanie pocisków II | Szybkie wiązanie pieczęci I | Kowal II | Kamuflaż I | Sztuka pieczętowania I | Wytrzymałość psychiczna I |

Awatar użytkownika
Baku

Post autor: Baku » sob, 4 sty 2020, 03:17

Spodziewałem się, że ta podróż będzie długa, ale nie sądziłem, że moje ciało tak prędko zacznie odczuwać efekty tak wysokiej temperatury. W końcu nigdy nie byłem na pustyni. Choć starałem się jak najrzadziej schodzić z wydm, czasem nie miałem wyboru i zaraz znów musiałem tracić dodatkowe zasoby sił, by się na nie wdrapać. Mogłem jednak się nie śpieszyć z tą wyprawą i wybrać się na nią, gdy słońce już zaczęłoby zachodzić, ale nie należy płakać nad rozlanym mlekiem. Co raz zerkałem na kompas, który w dalszym ciągu wskazywał mi kierunek wędrówki. Choć ostatecznym celem była Suna, słuszną opcją byłoby robić punkty kontrolne w okolicznych wioskach zwłaszcza, że jeszcze nie do końca przywykłem do tak nieprzychylnie sprzyjających warunków klimatycznych.

Awatar użytkownika
Thaelin

Post autor: Thaelin » czw, 9 sty 2020, 01:58

Co jakiś czas spoglądałeś na kompas, starając się dotrzeć do Suny, której też całkowicie nie mogłeś być pewien położenia. W końcu nigdy nie byłeś w samej wiosce, a także nie wiedziałeś, w którym to miejscu kraju trafiłeś*. Co gorsza, również nie spodziewałeś się potrzeby dowiedzenia się o jakimś bliższym punkcie, do którego warto było pójść. Ogólnie byłeś w czarnej dupie.
Podróżując tak, w końcu padłeś na przyjemnie gorący piasek. Czułeś się całkowicie wymęczony i na dodatek głowa bolała Cię tak bardzo. Chyba właśnie pierwszy raz doświadczałeś odwodnienia, było to ciut głupie, jednak będąc zbyt skupiony na celu dotarcia do Suny, zignorowałeś swe pragnienia, głównie te związane z wodą**.

* Przyjmijmy, że wiesz o tym, że Suna jest położona na północ, jednak będąc w innym punkcie kompas będzie kierował w ten sam punkt i możesz ominąć ją. Chyba że strasznie owaliłem ten dział.

** Wspominałem, że byłeś spragniony i głodny. Nie dostrzegam żadnych przeciwdziałań, dlatego tak skończyłeś.
Obrazek

Awatar użytkownika
Baku

Post autor: Baku » czw, 9 sty 2020, 02:28

Choć moje drogi nigdy mnie nie przywiodły do tutejszych okolic, a tym bardziej do samej Suny, wszedłem przecież w posiadanie mapy pustyni, która przedstawiała mi azymuty. Charakterystyczne punkty otoczenia, ułatwiające mi poruszanie się w konkretnym kierunku. Do owych punktów zaliczały się obiekty takie jak wydmy, sucha roślinność, inny kolor piasku, czy samotne drzewo, które miały specyficzne ukształtowanie, albo wyróżniały się w jakiś inny sposób .. więc może aż tak bardzo w czarnej dupie się nie znajdowałem. Musiałem jednak przyznać, że trochę się zapomniałem i chcąc zaoszczędzić na konsumpcji prowiantu oraz wody, starałem się zwlekać do momentu, aż któraś z potrzeb nie będzie mi doskwierała. Ból głowy zrobił się dość nieznośny, więc pomyślałem, że to był własnie dobry moment, by napić się wody, co też zrobiłem. Wolałem nie robić sobie zbyt długiego postoju zwłaszcza, że pozostawanie w bezruchu na tym upalonym przez słońce piasku do przyjemnych nie należało, no i niedaleko znajdować się miała niewielka oaza, gdzie zamierzałem chwilę odpocząć.

Awatar użytkownika
Thaelin

Post autor: Thaelin » czw, 9 sty 2020, 02:47

Po załatwieniu najważniejszych potrzeb wyruszyłeś czym prędzej przed siebie, nie chcąc dłużej znajdować się dłużej na tym piasku, a przynajmniej w tym jednym, konkretnym miejscu. Idąc tak dalej do miejsca, gdzie jak się wydawało, powinna znajdować się niewielka oaza, dostrzegłeś z daleka nadciągającą burzę piaskową. Z deszczu pod rynnę można by powiedzieć, jednak jak wielka to ironia pośrodku tej wielkiej patelni.
Nie byłeś jednak tak wielkim pechowcem, ponieważ dostrzegłeś nic innego jak oazę daleko. Pytaniem było tylko czy dotrzesz do niej szybciej, niż natrafisz na burzę, która to kierowała się w podobną stronę.
Obrazek

Awatar użytkownika
Baku

Post autor: Baku » czw, 9 sty 2020, 03:02

Ból głowy tak, jak się spodziewałem, był efektem swoistego odwodnienia. Co prawda nigdy mi się to nie przytrafiło, ale czasem tak miałem z głodu, a że owego głodu nie odczuwałem na chwilę teraźniejszą, stąd długo nad diagnozą zastanawiać się nie musiałem. Przed wyruszeniem w drogę raz jeszcze rzuciłem okiem na mapę, przedstawiającą mi mój najbliższy punkt postojowy. Wszystko wskazywało na to, że idę w dobrym kierunku. Po pokonaniu wydmy, ujrzałem mój cel .. a prócz niego ogromny masyw czegoś, co ciężko mi było nawet opisać. Choć z reguły staram się zachować zimną krew, musiałem przyznać, że trochę spanikowałem, widząc coś tak przeogromnego i to w dodatku SUNĄcego (hehe) w moją stronę. Zamknąłem oczy, wziąłem głęboki wdech, a następnie wydech .. skupiając chakrę do butów, w celu zneutralizowania efektu zapadania się w piasek. Już po pierwszych krokach zauważyłem, że to nie było takie łatwe, jak myślałem. Miałem wrażenie, jakbym poruszał się jednocześnie po stałym, jak i ciekłym lądzie, dlatego zapotrzebowanie w energię mogło kosztować mnie nieco więcej wysiłku, ale mogłem sobie na to pozwolić, w celu zmaksymalizowania szansy dotarcia na miejsce.

W przypadku pomyślności, zamierzałem usiąść tyłem do burzy piaskowej, opierając się o drzewko i przeczekać w tej postawie, aż burza minie.
W przypadku niepowodzenia, zamierzałem paść na ziemię, schować się w kłębek i przeczekać w tej postawie, aż burza minie.

Pokaż/Ukryj:

Awatar użytkownika
Thaelin

Post autor: Thaelin » czw, 9 sty 2020, 19:12

Widząc cel będący kilkunastoma budynkami otaczające jeziorko, skupiłeś energię w nogach, starając się przeciwstawić zapadaniu w piasek dla zwiększenia prędkości podróży, a także zmniejszeniu zmęczenia fizycznego. Jak szybko dostrzegłeś, nie było to takie łatwe i korzystne, jednak coś tam mimo wszystko pomagało.
Docierając do oazy, będącej swoistą osadą wszedłeś do pierwszego lepszego budynku, który mimo kiepskiej jakości wciąż pozostawał lepszą opcją aniżeli podpieranie drzewka.
Będąc wewnątrz spostrzegłeś grupkę ludzi w podartych ubraniach. Nie widziałeś ich twarzy z racji skrycia ich za ubraniami, a jedyne co mogłeś dostrzec to oczy.
Mogłeś pozostać w budynku lub spróbować dostać się do innego licząc na to, że tam nie będzie nikogo. Nie mniej jednak samo wyjście będzie wiązać się z walką z naturą, ponieważ właśnie byliście w środku burzy piaskowej.

//Jeśli chodzi o budynek nie ma on dachu, ani też sufitu. Jest na jakieś 15m2
Ilość ludzi to 7.
Obrazek

Awatar użytkownika
Baku

Post autor: Baku » pt, 10 sty 2020, 22:39

Eureka! Poruszanie się po piasku nie było już takim utrapieniem. Nie jestem do końca pewny, czy przez przypadek nie stworzyłem nowej techniki .. Popracuję nad nią w przyszłości, by zabierała nieco mniej energii, ale póki co, musiało mi wystarczyć to, co mam. Początkowo plan zakładał schować się za drzewem i przeczekać pustynną wrzawę, jednak czym ta była bliżej, tym moje lęki narastały. Postanowiłem prędko wpaść bez namysłu do budynku. Dostrzegając ludzi, nie ukryłem zdziwienia, ale z drugiej strony mogłem się przecież domyślić, że takie wyróżniające się miejsce może być schronieniem również dla innych ludzi. Uniosłem obie dłonie do góry w geście pokoju pokazując w ten sposób, że nie jestem uzbrojony .. a przynajmniej nie mam złych chęci. Normalnie najprawdopodobniej bym wyszedł, nie chcąc się narzucać, ale teraz już było za późno. Ryzyko było zbyt duże. Wierząc, że ci ludzie zrozumieją, dlaczego postąpiłem taką, a nie inną decyzję, w milczeniu postanowiłem prędko przygotować się najlepiej, jak mogłem, usiłując podbiec do ściany od strony burzy i kuląc się. Budynek nie miał sufitu, a więc zaraz tutaj będzie niezły sajgon ..

Awatar użytkownika
Thaelin

Post autor: Thaelin » ndz, 12 sty 2020, 04:04

Będąc w tej, a nie w innej sytuacji postanowiłeś pozostać w tym miejscu, nie chcąc wychodzić na zewnątrz w celu dotarcia do kolejnego budynku. Czy to był dobry pomysł, czy też zły tego nie mogłeś być pewien i zapewne w przyszłości będziesz wiedzieć.
Ukazałeś dobre intencje ludziom i czym prędzej ruszyłeś do jednej ze ścian kuląc się. Ludzie nic nie mówili i w pewnym stopniu można by uznać, że zostałeś zignorowany. Wszyscy byli przygotowani na swój sposób do burzy.
Długo nie musieliście czekać na piekło. Drobinki piasku z dużą prędkością wpadały przez przejście zasypując Was i jednocześnie raniąc. Nie było to nic szczególnie niebezpiecznego, jednak coś tam było czuć. Brak dachu nie był tak bardzo problematyczny, a bardziej brak drzwi, ponieważ większość przylatywała właśnie od wejścia, a Ty byłeś najbliżej go, przez co też miałeś najgorzej.
Wszystko trwało kilkadziesiąt minut, jednak czas odczuwalny był znacznie dłuższy i ciągnęło się to niczym godziny. Nie ważne ile to trwało, to jednak się skończyło i wszyscy byli przykryci sporą ilością piachu, który to powlatywał gdzieniegdzie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Baku

Post autor: Baku » ndz, 12 sty 2020, 04:29

Gdy tylko dostrzegłem, że ludzie mnie zignorowali, ulżyło mi w duchu. Ostatnie, czego mi brakowało, to problemów z lokalną ludnością. Wtem tak jak planowałem, podbiegłem do ściany i tyłem do niej usiadłem, kuląc się. Początkowo próbowałem powstrzymać ten stres, a dopiero po chwili kątem oka zacząłem spoglądać na otoczenie. Dostrzegłem, że drzwi nie do końca radziły sobie z pustynną wrzawą, dlatego też postanowiłem zmienić stanowisko spod ściany do przejścia. Jakby one puściły, chaos byłby niemiłosierny, dlatego wierzyłem, że uda mi się choć minimalnie zmniejszyć szansę na ich zawód.
Minął jakiś czas, a na zewnątrz zaczynało się powoli uspokajać. Czekałem do samego końca, aż się doczekałem. W pierwszej chwili podniosłem się, otrzepałem z piasku, podszedłem do ludzi pewnym krokiem, a następnie zapytałem, czy wszystko z nimi w porządku i czy nic się nikomu nie stało, ofiarując swoją pomoc w przypadku jakichś problemów, które oczywiście zamierzałem rozwiązać. Gdyby mnie zignorowali, nic by się nie stało. Sam bym przyjrzał się każdemu z osobna i ocenił sytuację. Nie zamierzałem odchodzić od razu, a zrobić sobie trochę przerwy. Wypocząć, posilić się, napić, a być może nawet przełamać pierwsze lody z nowymi, potencjalnymi znajomymi i pozbierać trochę informacji o pobliskim terenie. Uznając, że nadszedł odpowiedni czas, zamierzałem ruszyć dalej.

Awatar użytkownika
Thaelin

Post autor: Thaelin » czw, 16 sty 2020, 01:55

Koniec.

Widząc zaistniałą sytuację i stan drzwi, ruszyłeś starając się chociaż trochę wspomóc je i ochronić innych ludzi. Iście heroiczny pomysł nie myśląc nawet, czy reszta w jakikolwiek sposób Ci się odwdzięczy, czy też chociażby nie zaatakuje po tym wszystkim, skoro będziesz pewnie w jakikolwiek sposób bardziej zmęczony od nich.
Po końcu chciałeś się dowiedzieć, czy nic im się nie stało i czy byli cali, na co usłyszałeś proste „wszystko w porządku”, jednak większą rozmową nie uraczyli.
Czas dalej ruszać w drogę, której to miałeś jeszcze niezwykle dużo i raczej zbyt szybkie dotarcie do celu nie wchodziło w grę. Nikt nie wie, co się stanie później!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

+1 fab. D
+ 100+70+30=200PF
- 500 za drogę w tę stronę - 100rou za ubrania, -50 za kompas, - 50 mapa, - 50 za wodę i żywność. = -750Rou
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pustynia Nara”