[X] Podróż do Suny, cz. 2

Wielkie morze rozgrzanego słońcem piasku pokrywającego niemalże cały Kraj Wiatru, jest jedną z naturalnych przeszkód, jakie trzeba przejść, aby dostać się do Sunagakure no Sato. Cechami charakterystycznymi klimatu tych okolic, są przede wszystkim niebezpieczne ruchome wydmy, które nieraz zaprowadziły podróżników pod powierzchnię ziemi, oraz liczne burze piaskowe, których gniew potrafią przetrwać jedynie prawdziwi nomadzi. Życie na pustyni może wydawać się dla wielu niewykonalne, lecz na rozległych piaskowych równinach możemy natrafić na miejsca, dzięki którym w tak surowych warunkach rozwija się cywilizacja. Mowa tutaj o oazach - jedynych pierwotnych źródłach wody pitnej na tych terenach. Większość z nich zamieszkują prości ludzie, a część opanowana jest przez pospolite ganki rzezimieszków, które tylko wyczekują okazji do napadnięcia na przemierzające pustynie karawany nomadzkie.
Awatar użytkownika
Thaelin
Wioska: Kumogakure no Sato
Ranga: Chuunin
Wiek Postaci: 24
KP: viewtopic.php?f=36&t=8914
Konto Główne: Raven towarzysz - viewtopic.php?f=329&t=10433

Re: [X] Podróż do Suny, cz. 2

Post autor: Thaelin » śr, 12 lut 2020, 01:46

Przed ruszeniem w którąś drogę zabrałeś się za sprawdzenie przedmiotów, a także wyłapanie jakichś aspektów, które to wcześniej mogłeś pominąć. Szybko wyciągałeś przeróżne rzeczy typu: sierp, latarka na głowę, trzy szczotki, dwie szpatułki, łopata, zeszyty, duży zapas pojemników różnej wielkości, różne miarki, tyczki, mapa, różne proszki. Same zeszyty były wypełnione hieroglifami, albo bardzo strasznym stylem pisma i nie byłeś w stanie rozczytać tego.
Zbliżając się do ściany, dostrzegłeś również dziwne hieroglify na niej połączone z jakimś nieznanym pismem. Wszystko było wykonane niezwykle starannie i wciąż było czytelne, o ile tylko ktoś wiedział jak to czytać.
Co do dźwięków było słychać w lewym korytarzu bardzo ciche dźwięki, niekiedy udawało Ci się usłyszeć coś w stylu „aha” lub „rozumiem” i inne podobne tego rzeczy, jednak były one bardzo rzadkie.
Ostatnio zmieniony pn, 17 lut 2020, 20:17 przez Thaelin, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

|| Matematyk || Hultaj || Yōso no Tensai || Shin'ainaru buki(klik)
| Odbijanie pocisków II | Szybkie wiązanie pieczęci I | Kowal II | Kamuflaż I | Sztuka pieczętowania I | Wytrzymałość psychiczna I |

Myśli Wypowiedzi Wypowiedzi kota Demon

Awatar użytkownika
Baku
Ranga: Genin
Wiek Postaci: 25
Siła: Ichi Kaishi
Wytrzymałość: Ichi Kaishi
Szybkość: Ichi Kaishi
Zręczność: Ichi Kaishi
Kontrola Chakry: Ichi Kaishi
Zasoby Chakry: Ichi Kaishi
Potencjał Genjutsu: Ichi Kaishi
Kontrola KG: Ichi Kaishi
Kontrola Raiton: Ichi Kaishi
Walka Wręcz: Ichi Kaishi
KP: viewtopic.php?p=267427

Post autor: Baku » sob, 15 lut 2020, 16:29

Same pierdoły - pomyślałem, przyglądając się przedmiotom, których obecność mnie zainteresowała. Zastanawiające było to, czemu były one porozwalane w takim miejscu .. no i do kogo należały? Żadnych śladów walki widać nie było, a może ktoś zostawił je w pośpiechu, uciekając przed czymś? .. Możliwości było wiele, ale na chwilę teraźniejszą usiłowałem skupić się na tym, co widziałem i przede wszystkim słyszałem, bowiem wydawać by mi się mogło, że dotarł do mnie szmer, przypominający słowa. Oznaczać by to mogło tylko jedno. Nie jestem sam .. albo w innym przypadku na mózg mi padło przez ten stres, co spowodowało, że zacząłem słyszeć głosy w głowie. Postanowiłem to sprawdzić. Chwyciłem za łopatę i ostrożnie ruszyłem w kierunku źródła dźwięku.
Słowa / Myśli i działania / Autor i czwarta ściana

Awatar użytkownika
Thaelin

Post autor: Thaelin » pn, 17 lut 2020, 20:28

Postanowiłeś zignorować wszystkie rzeczy za wyjątkiem łopaty i ruszyć w stronę dźwięków. Zbliżając się, coraz lepiej słyszałeś szmery i co ważniejsze byłeś w stanie je rozpoznać. Słyszałeś jakiegoś mężczyznę gadającego co jakiś czas „ciekawe” tak, jakby się zaciął na tym jednym słowie, jednak przerywane były jakimiś szmerami, jakby coś notował.
W końcu spotkałeś osobę mającą w dłoniach jakiś pisak i notatnik, a na głowie opaskę z latarką. Najwidoczniej jeszcze Cię nie dostrzegł, będąc całkowicie pochłonięty patrzeniem na ścianę.
W pewnym momencie kierując się do niego, osunęła się spod niego podłoga i chyba cudem złapał się krawędzi.
- Aaaaaaaaaaaaaaa ratunku! Pomocy! Nie chcę umierać! Mamusiuuu!! - darł się jakby to miało mu w czymś pomóc.
Obrazek

| Odbijanie pocisków II | Szybkie wiązanie pieczęci I | Kowal II | Kamuflaż I | Sztuka pieczętowania I | Wytrzymałość psychiczna I |

Awatar użytkownika
Baku

Post autor: Baku » śr, 19 lut 2020, 13:45

Zbliżając się do źródła dźwięku, te wydawało się co raz bardziej wyraźniejsze, aż w końcu zacząłem słyszeć bardzo wyraźnie słowa, wypowiedziane z jak się później okazało, jakiegoś archeologia, który najwyraźniej badał tutejsze kondygnacje. Nie wyglądał na niebezpiecznego, toteż postanowiłem odłożyć łopatę, by nie spostrzegł we mnie zagrożenia, następnie chciałem się udać w jego kierunku .. lecz przeszkodziła mi w tym podłoga, która się osunęła, a koleś po prostu się zapadł. Moje zmysły nie były jeszcze wyćwiczone, dlatego nie ruszyłem reakcyjnie do przodu, by go ocalić, a zrobiłem to dopiero po krótkiej chwili oszołomienia. W takich chwilach subtelność nie jest nadto wskazana, a więc usiłowałem go złapać mocno za rękę, po czym wydostać z potrzasku, uprzednio kumulując chakrę do stóp, by samemu przez przypadek nie stać się ofiarą.
Pokaż/Ukryj:

Awatar użytkownika
Thaelin

Post autor: Thaelin » czw, 20 lut 2020, 19:43

Oszołomienie, czy też może samo w sobie zaskoczenie uniemożliwiło zbyt szybką reakcję i ruszenie wspomóc nieznajomemu, który co ważniejsze na kogoś groźnego nie wyglądał.
W końcu jednak się opamiętałeś i ruszyłeś przed siebie przygotowując przed samą pomocą chakrę w podeszwach butów przed wpadnięciem. Było to niezwykle przydatne, gdyż po złapaniu się ciężar dość mocno Cię gibną i zapewne skończyłoby się upadkiem.
- Na głowę Ci padło? Chciałeś mnie zabić?!! - krzyknął zbulwersowany mimo pomocy.
- Cóż... pomogłeś mi, więc raczej nie zrobiłeś tego specjalnie... ale jak można nie było dostrzec tej pułapki! To miejsce jest nafaszerowane nimi, a skoro dotarłeś dotąd, to tą łatwiznę z całą pewnością też zauważyłeś. - mimo wszystko po chwili napadu złości uspokoił się nabierając nieco trzeźwego rozumu.
- Jestem Hiki, a jak Ty się zowiesz i co robisz w tym grobowcu?
Obrazek

Awatar użytkownika
Baku

Post autor: Baku » sob, 22 lut 2020, 15:10

Koleś był cholernie ciężki, stąd domyśliłem się, że pomysł z Dekatą nie był wcale taki zły. Gdy już wyciągnąłem mężczyznę spodziewałem się, że ten wytłumaczy mi, co tu się do cholery wyprawia i dlaczego to miejsce było tak nafaszerowane pułapkami .. jednak rzeczywistość była całkowicie inna. Koleś zaczął z jakiegoś powodu na mnie najeżdżać, czego całkowicie nie rozumiałem. Jakim cudem mogłem aktywować jakąś pułapkę? Do tej pory odczuwałem wszystkie zapadki .. Chyba, że to wymówka. W końcu koleś jest ciężki, a więc sam mógł naruszyć delikatną strukturę podłoża. Co by to nie było, nie chciałem szukać problemów, dlatego nie wdałem się z nim w dyskusję na ten temat.

- Wybacz, jestem ślepy. Nazywam się Baku. Chciałem zrobić tutaj postój i wypocząć przed dalszą wędrówką. Martwiłem się jednak, że miejsce może być już przez kogoś zajęte, więc poszedłem wgłąb, by się przywitać z potencjalnymi właścicielami .. A więc mówi Pan, że to grobowiec? Jak się Pan tutaj dostał? Bez urazy, ale nie wygląda Pan na shinobi ..

.. chociaż jakby nie patrzeć sam nim tak do końca nie jestem, ale nie musi o tym wiedzieć.

Awatar użytkownika
Thaelin

Post autor: Thaelin » ndz, 23 lut 2020, 13:31

Mężczyzna spoglądał na Ciebie tak z powątpiewaniem nie mogąc uwierzyć w Twoją obecność w tym miejscu i jednocześnie brak dostrzegania tych wszystkich pułapek. Jednak nic nie komentował już więcej jakby myślał, że możesz posiadać jakieś umiejętności lub też samą umiejętność zwane szczęściem.
- Zapewne tak jak i Ty poprzez tamto wejście. Były to niezwykle prosty system pułapek, a dokładniej miejsca aktywacji ich. Ogólnie nie są one jakoś specjalnie trudne, dlatego też obstawia...łem że aktywowałeś ją specjalnie. Jestem Shinobi Suny, nawet jeśli tego nie widać, ponieważ jestem lepszym archeologiem - zaśmiał się na koniec. Cóż był to ktoś, kogo raczej poszukiwałeś w chęci znalezienia jakiejś możliwości wejścia do ukrytej wioski.
Obrazek

Awatar użytkownika
Baku

Post autor: Baku » wt, 3 mar 2020, 23:44

Po tym, jak już się wypowiedziałem, słuchałem odpowiedzi ze strony archeologa. Wyglądało na to, że w przeciwieństwie do mnie, posiadał wiedzę dotyczącą pułapek. Rozsądnym pomysłem byłoby go później podpytać, a nuż może ta wiedza kiedyś mi się przyda. Na chwilę teraźniejszą jednak najważniejszy był fakt, że mężczyzna pochodził z Suny. Gdy to usłyszałem, wręcz iskierka mi w oku zapłonęła. Nie ukryłem zdziwienia, lecz od razu zrozumiałem swój nietakt i przeprosiłem za błędne spostrzeżenie.

- Przepraszam, jeżeli uraziłem. Ma Pan całkiem niezłą wiedzę o tych cholerstwach, w które miałem wątpliwą przyjemność wpaść. Mowa oczywiście o pułapkach. Czy jeżeli postaram się Panu pomóc w badaniach, nauczy mnie pan czegoś przydatnego? Ewidentnie wolę je omijać, niżeliby wpadać.

Ważnym było zapytać go o lokalizację Suny, jednak nie chciałem tego robić zbyt natarczywie, by nie pomyślał, że jestem jakimś szpiegiem. Ostrożności nigdy nie za wiele. Jak mnie już dobrze pozna, wtedy zaryzykuję, ale do tego czasu postaram się nauczyć czegoś nowego. Oczywiście, jeżeli mój potencjalny towarzysz da mi na to zielone światło.

Awatar użytkownika
Thaelin

Post autor: Thaelin » śr, 4 mar 2020, 19:23

Poprawiłeś swoje zachowanie względem mężczyzny, zauważając o dużej ilości wiedzy, jaką to posiadał. Już był szczęśliwszy, gdy dopowiedziałeś, że chodziło o same pułapki, co jednak lekko go załamało, zapewne licząc na jakąś wspólną pasję. Jednak na wieści o przekazaniu wiedzy na temat pułapek chwilę się po zastanawiał co i jak.
- Cóż szczerze moja wiedza na temat pułapek jest raczej przeciętna, ale zdradzę trochę tej wiedzy byś nie wpadł w kolejną pułapkę. Ten grobowiec jest bardzo trudny do dostrzeżenia samych pułapek, bo zostały idealnie wyrównane, a same zapadnie aktywują się praktycznie bez szczególnej różnicy wysokości. Pod tym względem jest to istne mistrzostwo i sam nie mam z nimi szans. Jednak już sam schemat pułapek jest bardzo prosty, bo przykładowo w tamtym tunelu pułapki aktywowały się poprzez nadepnięcie kafelka, a te były ułożone w tak zwanej liczbie pi. W tym na krzyż jeden dobry i dwa złe, dwa dobre i jeden zły. W tamtym jeszcze nie byłem. W takich przypadkach warto przed przejściem sprawdzać każdy kafelek, kostkę czy cokolwiek to jest i szukać zapadni, a znając kilka starać się odkryć schemat.
Gadał Ci dość sporo na ten temat, nawet jeśli nie był jakimś specem jak to określił.
- No nic, przydałoby się ruszać dalej, powinien ten kompleks ciągnąć się jeszcze dość długi czas, zważając, że nic szczególnego jeszcze nie znalazłem. Idziesz ze mną? Tylko uważaj gdzie stawiasz kroki.
Obrazek

Awatar użytkownika
Baku

Post autor: Baku » śr, 4 mar 2020, 23:33

Nie znałem za dobrze gościa, więc ciężko było tu mówić o jakichś wspólnych pasjach, ale przypuszczałem, że jego wiedza mogła mi się w przyszłości przydać. Nie przerywałem mu i pozwoliłem mówić do samego końca, co raz przytakując. Może i wspomniał, że o pułapkach wiedział niewiele, ale i tak dostatecznie, bym sam wydedukował co niektóre rzeczy na swój sposób .. Co tu dużo mówić, te (Pi)ERDOLENIE o jakichś tam (Pi)ERDOŁACH nie było już takie ciekawe. Sprawdzanie kafelka z osobna może i było czasochłonne, ale to jedyny sposób, jak nie chciałem skończyć z kunaiem w tyłku. Gdy już skończył mówić, zapytawszy o dalszą wędrówkę po kompleksie, uśmiechnąłem się pod nosem i przytaknąłem głową w geście zgody. Jak już ruszymy, postaram się wykorzystać wiedzę, jaką mi mężczyzna przekazał.

Awatar użytkownika
Thaelin

Post autor: Thaelin » czw, 5 mar 2020, 13:09

Postanowiłeś trzymać się faceta czym dłużej, przy okazji korzystając z wiedzy, jaką to zdobyłeś, a jednocześnie coś, na co wpadłeś już dawno temu, jednak nie miałeś zamiaru stosować.
Spoglądając na podłogę można było dostrzec, że każdy pasek był podzielony na pięć kafelków, to samo z sufitem. Ściany miały ich jednak dwa(2) razy więcej.
- Trzymaj zapewne przyda Ci się - powiedział i wręczył Ci długą rurkę - machnij mocno - powiedział i w momencie wykonania tego rurka się znacznie wydłużyła. Dzięki temu mogłeś uderzać w podłoże na większym dystansie.
Pierwszy kafelek i aktywowała się pułapka. Drugi kafelek to samo tak jak z trzecim i nawet piątym. Cały pasek był wypełniony pułapkami, sprawdzając kolejny było identycznie, w każdym miejscu pułapka. Nie ważne gdzie sprawdzałeś, w tej samej chwili wylatywały igiełki. Jedyną różnicą był sposób ich wylatywania w każdej z płaszczyzn, jak i kafelków.
Obrazek

Awatar użytkownika
Baku

Post autor: Baku » czw, 5 mar 2020, 15:46

Opcja z wydłużoną rurką była genialna. Już wcześniej usiłowałem aktywować pułapki w sposób bardziej kontrolowany, jednak nie miałem po prostu dostępu do odpowiednich narzędzi. Rzeczywiście dostrzegałem teraz więcej szczegółów - chociażby dlatego, że wiedziałem na co zwracać uwagę. Niemal każde stuknięcie równało się wystrzałem igieł pod różnymi kątami. Teraz to wydawało się łatwe, gdzie jeszcze chwilę temu dosłownie walczyłem o życie. Nieźle się wpakowałem .. ale nie mogłem być na to przygotowany. Dobrze, że poznałem tego mężczyznę. Postanowiłem trochę rozluźnić atmosferę.

- A więc pochodzi Pan z Suny .. Nigdy tam nie byłem. Jak tam jest?

Zrobiłem przerwę w mowie i patrząc przed siebie dodałem po chwili.

- Czy ludzie są tam dla siebie mili? Gościnni? Uśmiechnięci?

Zabrzmiałem tak, jakbym miał nadzieję usłyszeć potwierdzającą odpowiedź. Nie chciałem trafić do drugiego tak ponurego miejsca, jak Kiri .. Potrzebowałem pozytywnej energii. Siły, która ułatwi mi rozwój zdolności, którymi zostałem obdarzony.

Awatar użytkownika
Thaelin

Post autor: Thaelin » sob, 7 mar 2020, 17:34

Kijek niezwykle ułatwił całą sprawę ze sprawdzaniem pułapek, jednak po dostrzeżeniu, że wszystko aktywuje pułapki, postanowiłeś skupić się bardziej na samym towarzyszu, aniżeli szukaniu sensu owych pułapek.
- W samej sunie podobnie jak w większości kraju... bardzo ciepło, niezbyt przyjazny klimat do życia. Sami ludzie cóż... są zaprawdę różni, znajdziesz wielu przyjaznych ludzi, jednak mogą również znaleźć się i tacy, z którymi lepiej nie mieć do czynienia.
Według słów sama lokalizacja była znacznie gorsza niż nawet Kiri, jednak ludzie mogli być lepsi niż tam.
- I jak? Udało Ci się coś znaleźć? Zawsze warto próbować różne rzeczy z takimi pułapkami, a może akurat podziała - zaproponował po jakimś czasie jakby naprowadzając na myśleniu o samej pułapce.
Obrazek

Awatar użytkownika
Baku

Post autor: Baku » sob, 7 mar 2020, 17:47

- Rozumiem.

Przytaknąłem, gdy skończył mówić, po czym uśmiechnąłem się odpowiadając.

- Czyli w zasadzie tak jak wszędzie.

Miejmy nadzieję, że w Sunie będzie mi lepiej, niż w Kiri. O ile .. w ogóle mnie tam zaakceptują. Zastanawiam się, co powiedzieć tamtejszemu Kazekage? Ponownie przedstawić się jako outsider i skończyć temat, a może dopowiedzieć prawdę o mojej przygodzie w Kiri? .. Druga opcja byłaby w porządku zwłaszcza, że chcę znaleźć azyl dla tamtych ludzi z wyspy, ale wpierw muszę się przekonać, co Suna będzie miała mi do zaoferowania, no i jaki będzie ich stosunek do mnie.

- Znaleźć? Jakie rzeczy do wypróbowania ma Pan na myśli?

Na chwilę przerwałem, by zaraz dodać.

- Czy tu nie chodzi tylko o to, by rozbroić cholerstwo i utorować sobie drogę?

Spojrzałem na niego, na chwilę przerywając pracę, by przez tą utratę czujności, nie dostać igłą.

Awatar użytkownika
Thaelin

Post autor: Thaelin » ndz, 8 mar 2020, 21:29

- Hehe zgadza się, jak wszędzie można rzec - odpowiedział pogodnie.
Nie miałeś pojęcia, o co chodziło z próbowaniem innych rzeczy, a także myślałeś raczej o samym rozbrojeniu mechanizmu.
- Chodzi mi o znalezienie jakichś słabości systemu, bo każdy jakiś ma. Przykładowo mocniejsze uderzenie w to miejsce by zniszczyć mechanizm, albo też uderzyć po chwili w to samo miejsce, czy też zwyczajnie przytrzymać podłoże przed podniesieniem się. Co do rozbrajania to w normalnych sytuacjach jest to skuteczniejsze, jednak rozbrajanie jest niezwykle niebezpieczne i jeden błąd może kosztować życie. Niekiedy łatwiej jest znaleźć schemat bezpiecznego przejścia niż starać się rozbroić to wszystko.
Przekazał Ci kolejną partię wiedzy, albo przynajmniej kilka pomysłów i własnych przemyśleń na temat pułapek. Jakby nie patrzeć coś trzeba było robić, by iść przed siebie.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pustynia Nara”