Inne

Awatar użytkownika
Kowai Terumi
Posty: 4091
Rejestracja: śr, 13 lip 2011, 11:08
Płeć: Mężczyzna
Wioska: Iwa
Ranga: Jounin
Wiek Postaci: 20
Siła: San Kaishi
Wytrzymałość: San Kaishi +
Szybkość: San Kaishi
Zręczność: San Kaishi
Kontrola Chakry: San Kaishi +
Zasoby Chakry: San Kaishi +
Potencjał Genjutsu: San Kaishi
Kontrola KG: San Kaishi +
Kontrola Katon: San Kaishi
Kontrola Doton: San Kaishi
Walka Wręcz: San Kaishi
KP: viewtopic.php?f=36&t=2587

Inne

Post autor: Kowai Terumi » wt, 21 sie 2012, 12:54

Obrazek

Nagato ōi (tron Nagato)
Posiadacz:
Kowai Terumi
Opis: Jest to dość dziwny artefakt. Przydatny jest tylko i wyłącznie dla osób posiadających Rinnegana. Dodatkowo tylko dla tych, którzy wybrali ścieżkę bólu. Tak to jest takie uściślenie, które powoduje, że każdy inny ninja będzie mógł mieć z tego tylko powolny chodzik, który jest zupełnie niepraktyczny. No właśnie zanim opowiem o jego właściwościach to najpierw wygląd. Jest to drewniano metalowe ustrojstwo z sześcioma ruchomymi nogami. Środek urządzenia wykonany jest z drewna i wyłożony miękkimi poduchami. Za plecami siedzącej w nim osoby, są wielkie drewniane belki. , a przerwa miedzy nimi pozwala na siedzenie posiadacza Rinnegana z prętami w plecach. Po obu stronach siedziska jest miejsce na ręce przy pomocy których steruje się tym ustrojstwem. Z owych "sterowników" wychodzą po trzy kable idące do tylnych belek. Dzięki temu przechodzimy do głównego zadania tego siedziska. Jest to swoista antena wzmacniająca sygnał chakry. Dzięki tej antenie posiadacz Rinnegana po aktywacji moze kontrolować swoje ciała na dalszym dystansie.
Bez statuy
Jounin: do 1400 metrów.
Specjal Jounin: do 1800 metrów.
Sannin: do 2500 metrów.

Ze statuą
Jounin: do 1800 metrów
Specjal Jounin: do 2600 metrów
Sannin: do 4000 metrów

(jest to suma fotela z Jutsu, czyli zwiększa kontrolę o 1000m)

Byłbym zapomniał Wyjść z tego siedziska nie jest tak łatwo, bo gdy się w nim siedzi nasze biodra są owinięte twardym materiałem. Więc aby się z tego wyplątać potrzeba aż pięciu minut ciągłego uwalniania się. Tron nie jest szybki i całkowicie wyklucza użycie Taijutsu. Nie przeszkadza w Nin- czy Genjutsu. Uniki też są praktycznie niemożliwe.

Obrazek
Nazwa: Misutikkuburōchi (Mistyczna Broszka)
Właściciel: Hideo Usami
Ranga: C
Opis:
Wygląd:


No cóż, jeżeli chodzi o sam wygląd dzwoneczka nie różni się on za wiele od zwykłych tego rodzaju ozdóbek. Jest niewielki, jego średnica nie przekracza trzech centymetrów. Wykonany jest z niezwykle wytrzymałego gatunku szkła którego praktycznie nie da się zbić. Pod szklaną osłoną ukryty jest dzwoneczek który wydaje swój specyficzny dźwięk przy spełnianiu swoich zadań. W momencie kiedy sam artefakcik działa dzwonek zaczyna jarzyć się różowym kolorem informując swojego właściciela o tym co dzieje się w okół.

Historia:


Niepozorny wygląd nie zawsze musi oznaczać brak ciekawych historii. Sam dzwoneczek jest kopią tego wykorzystywanego do powstrzymywania ogromnego potwora zbudowanego z czystej chakry - Mōryō. Posiadał on w sobie ogromną moc i był przekazywany z pokolenia na pokolenie w rodzie kapłanek Oni no Kuni. Według nich wzmacniał koncentrację i pozwalał zagłębiać się w medytację odizolowywując od świata zewnętrznego. Po incydencie kiedy sam Mistyczny Dzwoneczek zaginął została stworzona jego kopia która zachowała swoje specjalne właściwości, jak na razie jest zaginiona, ale czy ktoś pokusi się o dorwanie tego pięknego artefaktu w czeluściach Kraju Demona ?

Właściwości:


Co do właściwości samego dzwoneczka... Nie posiada on specjalnych udogodnień w ofensywie czy defensywie, jednak jego wartość ciągle jest ogromna... Posiadacz który napełni broszkę chakrą będzie informowany przez nią kiedy znajdzie się w sytuacji zagrożenia życia czy zdrowia. Jego zasada działania będzie bardzo podobna do zwyczajnego sensora, jednak z tym mankamentem iż użytkownik nie będzie wiedział skąd nadchodzi atak. Cóż, lepsze to niż nic, a możliwość uniknięcia zasadzki czy ataku z zaskoczenia podczas misji piechotą nie chodzi i zdaje się całkiem przydatna praktycznie w każdym momencie życia Shinobi.

Obrazek
Nazwa: Shodai Hokage no Kubikazari
Właściciel: -Brak-
Ranga:A

Wygląd:


Naszyjnik jest niezwykle charakterystyczny, mimo wszystko jednak nie ukazuje bogactwa jakie można by za niego dostać. Jest to kryształ koloru bliżej nieokreślonego, coś pomiędzy ciemnym błękitnym a ciemnozielonym wydobyty wieki temu w specjalnych kopalniach na krańcach kontynentu. W tym momencie kryształów nie da się już wydobyć, ich zasoby uległy wyczerpaniu - większość zaginęła lub została zniszczona. Niewielki kryształek zamocowany jest na cienkim rzemyku, po dwóch stronach centralnego elementu naszyjnika znajdują się malutkie srebrne kuleczki które służą tylko upiększeniu owej zabaweczki.

Historia:


Co do historii naszyjnika - jest to skopiowany naszyjnik pierwszego Hokage który został zniszczony podczas przemiany jednego z bohaterów Konohy w Dziewięcioogoniastego Demona. Jeden z złotników Hi no Kuni miał okazję obejrzeć odobę i stworzyć jej kopię wykorzystując ostatni istniejący kryształ tego typu. Wracając - co do podstawowej wersji naszyjnika - był on w posiadaniu Pierwszego Hokage często nazywanego Bogiem Shinobi, owy ninja przekazał go swojej wnuczce która oddawała go najpierw swojemu bratu, a na koniec ukochanemu. Oboje zginęli podczas wojny, wtedy naszyjnik ponownie powrócił w posiadanie wnuczki Pierwszego. Ostatnim właścicielem był Naruto Uzumaki - bohater Konohy który zniszczył naszyjnik podczas wcześniej wspominanej przemiany. Krążą plotki iż wartość kryształu który został użyty do wykonania naszyjnika jest wart ponad trzy pełne, niewyeksploatowane kopalnie złota.

Właściwości:


Naszyjnik Shodaime Hokage miał specjalne właściwości - podobnie jest z jego kopią. Owy kryształ ma moc powstrzymywania przemiany Jinchuuriki w Bijuu (do trzech ogonów), zatrzymuje moce potwora zamkniętego w człowieku tłumiąc je w momencie kiedy jest to potrzebne. Chroni on posiadacza przed wpływem demona, częściowo oddziela jego złe zamiary i podświadomość od Jinchuuriki.
Obrazek
Szybkie składanie pieczęci lvl.2
Ukrywanie się lvl.1
Tworzenie Pieczęci lvl.1
Tropiciel lvl.1
Wytrzymałość psychiczna lvl.1

Zablokowany

Wróć do „Artefakty”