[D] Ratunek kawiarni

Od Genina
Awatar użytkownika
Gorö
Wioska: Konoha
Ranga: Chunnin
Wiek Postaci: 14
Siła: Ni Kaishi
Wytrzymałość: Ni Kaishi
Szybkość: Ni Kaishi
Zręczność: Ni Kaishi
Kontrola Chakry: Ni Kaishi +
Zasoby Chakry: Ni Kaishi +
Potencjał Genjutsu: Ni Kaishi
Kontrola KG: Ni Kaishi
Kontrola Doton: Ni Kaishi
kontrola_suiton: Ni Kaishi ++
Walka Wręcz: Ni Kaishi
KP: viewtopic.php?f=36&p=253990#

[D] Ratunek kawiarni

Post autor: Gorö » pn, 7 sie 2017, 10:47

Pomoc w kawiarence? Zawsze fajnie jest zrobić coś niecodziennego!
Dobrze Fuku-sama. W takim razie ja już będę wyruszać. Postaram się z tym uporać jak najszybciej i jak najdokładniej.
Po wyjściu z gabinetu i zapewnieniu zastępcy Hokage że misję wykona poprawnie, młody Genin udał się w kierunku adresu podanego na karteczce.
Ahhh, jak już fajnie byłoby mieć wszystko za sobą. Igrzyska już są blisko. Przez kilka kolejnych dni muszę mocno nad sobą pracować. To będzie niesamowite wydarzenie, moje pierwsze w życiu i jeszcze najprawdopodobniej wezmę w nim udział! Nie mogę zawieźć mieszkańców naszej wioski. Po ostatnich atakach musi się odnaleźć osoba, której mieszkańcy zaufają na nowo i dadzą jej wolną rękę na odbudowę wioski. Ale najpierw muszę się jeszcze bardziej rozwinąć aby móc stać się taką osobą!
Rozmyślając o przyszłości wioski, dwunastolatek podążał w kierunku kawiarenki.
Wygląd Postaci: KLIK
[spoiler]Pojemnik na broń: 8 kunai I typu, 3 shurikenów.
Umiejętność Dodatkowa:
Naradeha Hone – Człowiek guma
Inochi hou - Żywy kompas
Specjalizacja: Mizushihai Obrazek- "Dominacja Wody"

Inne Umiejętności:
Szybkie Składanie Pieczęci poz.1
Sztuka Pieczętowania poz.1
Sztuka Kamuflażu poz.1
Wytrzymałość Psychiczna poz.1
Odbijanie Pocisków poz.1
Czytanie Śladów poz.1
Tworzenie Notek poz.1
[/spoiler]

Obrazek

Awatar użytkownika
Michiyuuki
Ranga: Chunin
Wiek Postaci: 17
Kontrola Chakry: Ni Kaishi ++
kontrola_suiton: Ni Kaishi
KP: viewtopic.php?f=36&p=252514#p252514

Re: [D] Ratunek kawiarni

Post autor: Michiyuuki » pn, 7 sie 2017, 15:59

Pozegnales sie z mezczyzna w gabinecie by nastepnie wyruszyc w strone kawiarni, ktora miales odratowac. Jak latwo bylo sie domyslic po stanie kobiety, mijajacej Cie w drzwiach - sprawa byla na prawde powazna. Nie codziennie przeciez widzi sie kogos w takim stanie. Mimo to swoje mysli podczas drogi skupiles bardziej na swojej osobie. Po glowie chodzily Ci zblizajace sie igrzyska oraz to, ze wezmiesz w nich udzial. Takie duze wydarzenia zawsze wywolywaly u uczestnikow sporo emocji, ale nie ma co sie dziwic, bo to duza szansa na to, by ktos dostrzegl Twoj talent i calkowicie odmienil dotychczasowe zycie.
Z zamyslen wybudzil Cie widok kawiarni. Byla to mala, polotwarta budka, swoim ulozeniem przypominajaca cos w stylu Ichiraku Ramen. Mimo uroczego wygladu nikogo nie bylo w srodku.

// sorry za bledy, pisze z tel
° Wytrzymałość psychiczna poziom 2 ° Szybkie pieczęci poziom 1 ° Sztuka pieczętowania poziom 1 °
° Notki poziom 1 ° Tworzenie trucizn poziom 1 ° Czytanie śladów poziom 1 °
° Tworzenie pułapek poziom 1 ° Perswazja poziom 1 ° Odbijanie pocisków poziom 1 °

Obrazek

Awatar użytkownika
Gorö

Post autor: Gorö » wt, 8 sie 2017, 02:41

Oj! Tak się zamyśliłem i prawie przegapiłem cel mojej podróży. Co my tutaj mamy? Z zewnątrz wszystko wygląda w porządku czyli raczej nie złe ulokowanie budynku jest tutaj problemem. No cóż dowiem się więcej jak wejdę do środka.
Udając się w stronę wejścia chłopak ujrzał tylko, no własnie nie dojrzał nikogo.. Ani jednej żywej duszy w kawiarence. W momencie gdy tylko spostrzegł że coś tu nie gra, lekki dreszcz przeszedł po skórze dwunastolatka.
No cóż, skoro nikogo nie ma w środku porozglądam się dookoła może coś znajdę lub akurat wpadnę na tę zapłakaną kobietę. Jak to się nie uda, postukam w szybę lub blachę i może ktoś łaskawy mi otworzy, a potem wytłumaczy dlaczego w tym miejscu świeci pustkami.
Drewniany tak też zrobił, pierw rozglądnął się dookoła budki aby dojrzeć coś ciekawego w otoczeniu a następnie starał się nakłonić kogoś aby go wpuścił do środka.
Umiejętność Dodatkowa:
Inochi hou - Żywy kompas

Inne Umiejętności:
Sztuka Kamuflażu poz.1
Odbijanie Pocisków poz.1
Czytanie Śladów poz.1
Tworzenie Notek poz.1
[/spoiler]

Obrazek

Awatar użytkownika
Michiyuuki

Post autor: Michiyuuki » wt, 8 sie 2017, 08:32

Właściwie miejsce to niegdyś tętniło życiem. Była to jedna z lepszych knajpek wioski, w której można było wypić smaczną kawę, zjeść lekkie śniadanie lub po prostu porozmawiać. Warunki pogodowe panujące w wiosce, sprawiały, że półotwarty budynek był strzałem w dziesiątkę, albo jak ktoś woli kluczem do sukcesu. Potem o tej lokacji przestało być głośno, zupełnie jakby przestała istnieć. Twoim zadaniem było dowiedzieć się, o co na prawdę tu chodzi.
Zwiedziony pięknym otoczeniem oraz uroczym wystrojem postanowiłeś wejść do środka. Rozejrzałeś się to na prawo, to na lewo od wejścia, jednak nikogo nie zastałeś. Nie tracąc więcej czasu, odchyliłeś zasłonkę, wiszącą do wysokości ramienia po czym przeszedłeś próg budynku. Mała, drewniana konstrukcja z kolorowymi akcentami sprawiała, że chciało się tu siedzieć. Co tu mogło być nie tak? Choć za barem nikogo nie było, z zaplecza można było usłyszeć ciche szlochanie, które zapewne należało do staruszki.
° Wytrzymałość psychiczna poziom 2 ° Szybkie pieczęci poziom 1 ° Sztuka pieczętowania poziom 1 °
° Tworzenie pułapek poziom 1 ° Perswazja poziom 1 ° Odbijanie pocisków poziom 1 °

Obrazek

Awatar użytkownika
Gorö

Post autor: Gorö » wt, 8 sie 2017, 12:15

Po wejściu do środka, chłopak dalej nie wiedział co może być przyczyną braku klientów. Jedna z najbardziej tętniących życiem kawiarenek w mieście, ot tak z miejsca straciła zainteresowanie? Coś tutaj było nie tak.
Mimo braku osoby za barem, Goro usłyszał jakieś szlochanie na zapleczu.
Generalnie i tak tutaj nikogo nie ma, więc pozwolę sobie zajrzeć.
Młody Senju udał się więc na zaplecze skąd dochodziły odgłosy kobiecego płaczu. Mówiąc donośnym głosem aby nie wystraszyć kobiety, starał się uświadomić ją że wchodzi na zaplecze.
Przepraszam, halo, Przepraszam czy coś się stało i mogę jakoś pomóc? Nazywam się Goro Senju i przysłano mnie od Hokage.
Drewniany ninja dość asekuracyjnie wszedł na zaplecze w którym ujrzał...
Umiejętność Dodatkowa:
Inochi hou - Żywy kompas

Inne Umiejętności:
Sztuka Kamuflażu poz.1
Odbijanie Pocisków poz.1
Czytanie Śladów poz.1
Tworzenie Notek poz.1
[/spoiler]

Obrazek

Awatar użytkownika
Michiyuuki

Post autor: Michiyuuki » wt, 8 sie 2017, 16:56

Musiałeś uważać, bo stąpałeś po bardzo kruchym lodzie. Choć misja miała oficjalnie rangę D mogła być trudniejsza, niż nie jedno zadanie z wyższą rangą. Ty postanowiłeś się jednak nie poddawać i stawić czoła problemowi. Wszedłeś do środka lokalu, jednak tam nikogo nie zastałeś. Zamiast tego z zaplecza dało się usłyszeć szloch jakiejś kobiety. Jak łatwo było się domyślić, należał on do starszej pani, z którą minąłeś się w gabinecie Hokage. Te przypuszczenia potwierdziły się zaraz po tym, jak wszedłeś do pomieszczenia, aby zobaczyć, co się dzieje. Kobieta od razu uspokoiła się i pociągnęła nosem, aby uspokoić cieknący nos.
- Ja... Ty...
- zaczęła, ale nie wiedziała, co powiedzieć. Dopiero kiedy usłyszała, że przysyła Cię sam cień wioski, na jej twarzy pojawiła się radość.
- Hokage odpowiedział na moje wołanie...? Tak szybko? - dopytywała się jakby nie dowierzała. Przy tym wszystkim jakby dostała jakiegoś przypływu adrenaliny oraz endorfin. od razu wstawiła wodę na herbatę i obróciła się w Twoim kierunku.
- My się minęliśmy w gabinecie... prawda? Przepraszam za moje zachowanie, ale mój dorobek życia, czyli ta knajpa podupada. Chciałam, aby Cień porozmawiał z najemcą, ale nie może nic poradzić na tak wysoki czynsz. Muszę odzyskać klientów, by dać sobie radę - wytłumaczyła w czym problem i Twoja była w tym głowa, aby jak najlepiej jej pomóc.

Obrazek

Awatar użytkownika
Gorö

Post autor: Gorö » wt, 8 sie 2017, 19:33

Łooooł, cóż miał znaczyć ten nagły zryw? Ahhhhh Herbatka i wszystko jasne... No to czas się dowiedzieć, co będzie moim zadaniem.
- Niech Pani się uspokoi. Wszytko będzie dobrze. Ja pomogę i wszystkiemu zaradzę, tylko muszę wiedzieć co się stało.
Goro wpatrując się w kobietę, uważnie słuchał co będzie jego zadaniem. Nie minęła chwila, a chłopak niemal już wszystko wiedział. Gdy tylko usłyszał jak kobieta która jeszcze nie tak dawno szlochała na zapleczu opowiada o tym, że nie posiada pieniędzy na czynsz, wszystko stało się jasne. Dwunastolatek grzecznie i w milczeniu wysłuchał do końca tego, co jego zleceniodawczyni miała do powiedzenia i nim ruszył do działania zadał jej jeszcze kilka pytań.
- Mhmm, rozumiem. Dokładnie tak, minęliśmy się w gabinecie. Doskonale rozumiem pani zachowanie. Z pewnością zachowałbym się w ten sam sposób, gdyby wszystko mi się rujnowało nie mając na to większego wpływu.
No dobrze, doszedłem już do tego że właścicielka tej restauracji nie ma klientów. Ale to znaczy, że wcześniej ich miała. W efekcie jakiegoś zjawiska nagle zniknęli, nie wiedzieć czemu. Tak naprawdę dowiedziałem się tylko że mam odzyskać klientów którzy... no właśnie, wyparowali od tak? Z drugiej strony może to przez ten wysoki czynsz? Dania poszły w górę to i klienci wyparowali. W sumie to ma sens. Ale nim pójdę spotkać się z najemcą, wypadałoby zapytać tę kobietę o kilka szczegółów.
- Herbatka już gotowa? - zapytał z uśmiechem Goro. Dobrze, zanim pójdę do najemcy i z nim porozmawiam mam jeszcze bo pani kilka pytań. (Zanim je zadam popiję je łykiem herbaty jeśli już jest gotowa xd)
- Kto jest najemcą i gdzie go/ją znajdę?
- Czy taki wysoki czynsz był od zawsze czy jakiegoś czasu? /
- Dlaczego klienci przestali u pani gościć w Restauracji, podnosiła pani ceny dań?

Gdy chłopak uzyskał na te wszystkie pytania odpowiedzi, odłożył filiżankę po wypiciu herbaty i wyszedł z pustej kawiarenki. Aby pozyskać więcej informacji, Genin udał się w stronę najemcy lokalu. (Zakładam że otrzymałem adres jak nie to bez ostatniego zdania)
Już czuję że ta misja to będzie wrzód na tyłkuuu, mam nadzieję że nie wplącze się w jakieś tarapaty.

ps/// Mam nadzieję że do 10.08 damy radę? :P
Umiejętność Dodatkowa:
Inochi hou - Żywy kompas

Inne Umiejętności:
Sztuka Kamuflażu poz.1
Odbijanie Pocisków poz.1
Czytanie Śladów poz.1
Tworzenie Notek poz.1
[/spoiler]

Obrazek

Awatar użytkownika
Michiyuuki

Post autor: Michiyuuki » śr, 9 sie 2017, 08:02

Byłeś pełen chęci do działania i pomocy. Okazało się, że knajpka stacjonowała w Konoszy już od kilku pokoleń, a kobieta odziedziczyła ją po swojej matce. Interes kwitł, póki na przeciwko nie otworzyli gustownej restauracji z kuchniami, serwowanymi w innych krajach. Dotąd lubiana przez wszystkich kawiarnia opustoszała, a najemca zażądał do tego wszystkiego więcej pieniędzy za wynajem czynszu. Wszystko posypało się w jednym momencie, a kobieta na prawdę nie wiedziała jak sobie poradzić.
Siedzieliście tak i popijaliście herbatę, rozmawiając o problemie. Wszystko nabrało sensu, a Twoje pytania nie pozostały bez odpowiedzi. Właścicielka wytłumaczyła, że najemca mieszka zaraz obok, tuż za budką. Właściwie to wynajmować też parę mieszkań i chyba był nawet szefem konkurencyjnej restauracji. Czyżby na dobre chciał się pozbyć interesu niewygodnej kobiety?
Nie tracąc czasu od razu ruszyłeś do najemcy. Zapukałeś do jego drzwi i po chwili otworzył Ci stary, wpół łysy mężczyzna ubrany w krótkie spodenki i podkoszulek. Według opisu był to właśnie on.
- Słucham? - zapytał zaspanym głosem, a potem podrapał się po głowie. Wyglądało na to, że go obudziłeś... chyba miał jakiś fajny sen.

Obrazek

Awatar użytkownika
Gorö

Post autor: Gorö » śr, 9 sie 2017, 12:00

No przecież mogłem się domyślić że jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Najwygodniej dla właścicielki oraz najemcy byłoby się jakoś dogadać, no ale jeśli to on z własnej woli otwiera kawiarenkę i specjalnie podnosi czynsz żeby kobieta splajtowała to nie mogę tego zostawić bez echa. Już ja coś wykombinuję.
Gdy chłopak usłyszał odpowiedzi na nurtujące pytania, udał się do najemcy aby go nie co nastraszyć. Taki przynajmniej plan wykiełkował w głowie dwunastoletniego ninja. Shinobi nim znalazł się u celu, schował swoją przepaskę ninja do spodenek coby przypadkiem nie sprawiała mu ona problemów podczas rozmowy z najemcą. Po dotarciu na miejsce i zapukaniu w drzwi, oczom młodego Senju ukazała się sylwetka problematycznego jegomościa. Niewyspany i ubrany w spodenki oraz biały podkoszulek facet, sprawiał wrażenie osoby niegodnej zaufania oraz ślepo zapatrzonej we własne idee.
- Witam. Mamy parę spraw do przedyskutowania. Nazywam się Goro i jestem tutaj aby porozmawiać o pańskiej restauracji oraz zawyżonym czynszu pewnej kobiety. Niegrzecznie tak rozmawiać przez próg, wpuści mnie pan do środka? - odpowiedział z wymuszonym uśmiechem Goro.
Umiejętność Dodatkowa:
Inochi hou - Żywy kompas

Inne Umiejętności:
Sztuka Kamuflażu poz.1
Odbijanie Pocisków poz.1
Czytanie Śladów poz.1
Tworzenie Notek poz.1
[/spoiler]

Obrazek

Awatar użytkownika
Michiyuuki

Post autor: Michiyuuki » śr, 9 sie 2017, 12:55

W końcu dotarłeś do celu swojej podróży. Drzwi otworzył Ci łysiejący, starszy mężczyzna, ubrany tak jak opisano wyżej. Ani na pozór, ani po dłuższym przyjrzeniu się mu nie wyglądał na godnego zaufania. Co więcej, nie powinno się mu ufać. Była to jedna z osób, które żerowały na czyimś nieszczęściu i myślały tylko o sobie. Nie ma co się dziwić, że w takim razie doszło do takiej, a nie innej sytuacji. Starsza kobieta miała po prostu pecha, że trafiła na kogoś takiego jak on. na szczęście zastępca cienia zareagował szybko i wysłał Ciebie na ratunek. Mogłeś coś w tej sprawie wskórać. Mężczyzna przyjrzał Ci się od stóp do głowy krzywym wzrokiem i wysłuchał, co miałeś do powiedzenia.
- Że co? Przez jaki próg? Jaki czynsz? Co obchodzi Cię w ogóle moja restauracja?! Płacę podatki, więc macie się odczepić! - stwierdził z każdym słowem coraz głośniej i bardziej pretensjonalnie. Zupełnie jakbyś działał mu na nerwy. Potem jakby nigdy nic zatrzasnął drzwi przed Twoim nosem, by wrócić do swoich wcześniejszych przyjemności.

Obrazek

Awatar użytkownika
Gorö

Post autor: Gorö » śr, 9 sie 2017, 15:07

Chłopak był pewny że uda mu się wszystko załatwić polubownie i mężczyzna pozwoli mu wejść do środka i w kulturalny sposób porozmawiać. Niestety, nic z tych rzeczy. Po wysłuchaniu tego co miał do powiedzenia Goro, najemca odpyskował z pogardą i zatrzasnął drzwi tuż przed dwunastolatkiem.
No cóż, chciałem po dobroci ale jednak muszę po złości. Póki nie wie że jestem shinobi, mogę sobie pozwolić na wszystko.
Gdy starszy mężczyzna zatrzasnął drzwi, drewniany ninja momentalnie wziął rozbieg. I dłużej się nie zastanawiając zaszarżował frontalnie na zamknięte drzwi. Znajdując się dwa kroki przed drzwiami, chłopak odchylił kark aby uniknąć obrażeń twarzy i wbiegł do mieszkania najemcy. Po przebiciu się na wylot, dwunastolatek natychmiast się zatrzymał.
Następnie spojrzał w kierunku faceta i powiedział grubszym tonem.
- Nie chcesz wiedzieć co zrobię z tobą, jak nie zaakceptujesz moich warunków. Im mniej o mnie wiesz, tym lepiej dla ciebie. Drzwi Ci odnowię, o to nie musisz się martwić.
Oczekując na reakcję faceta chłopak złożył pieczęć Węża, aby w przypadku odmowy najemcy nie co go postraszyć technikami klanowymi.

Pokaż/Ukryj:
Umiejętność Dodatkowa:
Inochi hou - Żywy kompas

Inne Umiejętności:
Sztuka Kamuflażu poz.1
Odbijanie Pocisków poz.1
Czytanie Śladów poz.1
Tworzenie Notek poz.1
[/spoiler]

Obrazek

Awatar użytkownika
Michiyuuki

Post autor: Michiyuuki » czw, 10 sie 2017, 12:18

Mężczyzna siedział przed telewizorem i oglądał swój ulubiony serial. W tym czasie Goro spokojnie obmyślił plan wtargnięcia do jego mieszkania oraz zastraszenia go. Nie tracąc dłużej czasu, użył jednej ze swoich technik taijutsu, by dostać się do środka. Wziął rozbieg, rozwalił frontowe drzwi i w końcu wszedł do środka. Wyraźnie zdziwiony gospodarz zamrugał kilka razy a potem przybrał przerażoną minę.
- Hej, co Ty robisz?! - zapytał, jąkając się. Potem wysłuchał, co masz do powiedzenia i wstał. Podszedł na bezpieczną dla siebie odległość, dłonie ułożył w geście poddania się i zaczął mówić dalej:
- Dobrze! Pomogę tej kobiecie i obniżę jej czynsz! Nie będzie musiała go płacić w ogóle, tylko nie rób nic więcej! - wygląda na to, że zastraszenie tym razem pomogło. Po wasze rozmowie, udaliście się do kawiarni, gdzie wszystko zostało odkręcone. Klienci momentalnie znowu zaczęli korzystać z usług swojego ulubionego baru śniadaniowego, a jego właścicielka była wniebowzięta. Wygląda na to, że tym razem bycie groźnym popłaca, a Ty znowu pomogłeś kolejnemu mieszkańcowi.

Koniec misji rangi D
+190rou
+13PR
+misja D
+5PR wakacyjnych

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ranga D”