1.04.2019 - Wcale nie dowcip! Talenty wrodzone i Genjutsu!

Wszelkie zmiany wprowadzane do system rozgrywki, jak i również reszty elementów forum są podawane do wiadomości w tym dziale. Większe nowości wprowadzane są jako duże aktualizacje, a mniejsze umieszczane są w dzienniku zmian.
Koinū
Wioska: Suna-Gakure no Sato
Ranga: Genin
Wiek Postaci: 14
Wytrzymałość: Ichi Kaishi
Szybkość: Ichi Kaishi +
Zręczność: Ni Kaishi +
Kontrola Chakry: Ichi Kaishi
Zasoby Chakry: Ichi Kaishi
KP: viewtopic.php?f=36&t=12338
Konto Główne: Taharii

1.04.2019 - Wcale nie dowcip! Talenty wrodzone i Genjutsu!

Post autor: Koinū » pn, 1 kwie 2019, 21:15

Ekhem, dzień dobry.

Dzisiaj wprowadzamy nowości! Fajne nowości, zmieniające wszystko! I to poważnie, ponieważ wpływające na postać każdego użytkownika! Nie mam zamiaru przedłużać, bo już ostatnio napisaliśmy się za dziesięciu, więc zaczynajmy!

1. Talenty Wrodzone! Nowe! Całkowicie!

Zapraszam was do tematu Talentów Wrodzonych. Rozpisaliśmy bowiem wszystko od nowa, dając wam o wiele więcej opcji rozwoju. Od teraz talent wrodzony będzie dawał wam konkretne bonusy, pozwalające na wyprowadzenie waszych postaci na wymyślone przez was drogi, nadając samym talentom większe znaczenie w rozgrywce. W związku z tym zapraszam każdego z was na PW, jeśli tylko chcecie zmienić swój talent proszę was o info, żebyśmy mogli wszystko ładnie ustalić i ogarnąć. Wpływają one w dużym stopniu na dostępne statystyki, więc każdy z was powinien przeczytać je od deski do deski i zastanowić się nad tym, w którą stronę chce poprowadzić swojego bohatera.

2. Nowy opis Genjutsu!

Całkowicie nowa mechanika genjutsu, która dzieli techniki na trzy różne rodzaje. Wpływające na otoczenie, umysł oraz wolę przeciwnika. Zapraszam więc do zapoznanie się z technikami genjutsu, do których zostały przypisane kategorie, oraz samego opisu nowego systemu znajdującego się - standardowo - w temacie technik Gen. Techniki własne proszę o podsyłanie na PW do mnie lub do naszego kochanego Supporta -
Hachiko Hararumi, byśmy mogli przypisać im konkretną kategorię.

3. Roślinki.

Troszkę przyjemniejszy temat - roślinki! Dzięki uprzejmości naszego kolegi
Yamado Koori'ego(to się odmienia?) wrzucam wam odnowione opisy roślinek, z przypisanymi miejscami ich występowania oraz rysunkami, które ukazują jak owe zioła wyglądają. A co, zróbmy z tego coś przyjemniejszego dla oka!

4. Niewielka aktualizacja specjalizacji Kenjutsu.

Niewielka aktualizacja - od dzisiaj specjalnych właściwości broni Siedmiu Mistrzów Miecza, oraz innych przedstawicieli broni białej(katan, toporów, mieczy i innych cudów), będzie można używać jedynie wtedy, kiedy posiadamy odpowiednią specjalizację. Koniec z perfekcyjnym posługiwaniem się bronią mimo, że nasza postać wcale się w tym nie specjalizuje - fuj!

To by było na tyle, tą dawkę nowości sponsoruje Hachiko&Kachiko Company, zapraszamy w przyszłości, bo pewnie nie jedno jeszcze zmalujemy!

Cześć i czołem, pozdrawiam cieplutko!
Obrazek

Awatar użytkownika
Nakata
Wioska: Konoha
Ranga: Jounin
Wiek Postaci: 19
Siła: San Kaishi
Wytrzymałość: San Kaishi
Szybkość: Yon Kaishi ++
Zręczność: Yon Kaishi
Kontrola Chakry: San Kaishi
Zasoby Chakry: San Kaishi
Potencjał Genjutsu: San Kaishi
Kontrola Fūton: Ni Kaishi
Kontrola Doton: San Kaishi
Walka Wręcz: San Kaishi
KP: viewtopic.php?f=36&p=281501#p281501

Re: 1.04.2019 - Wcale nie dowcip! Talenty wrodzone i Genjuts

Post autor: Nakata » pn, 1 kwie 2019, 22:24

Mam pytanie co do talentów. Co jeśli ktoś ma Nin S, a Gen D. Wówczas zgodnie z rozpiską talentu Nin może kontrole Chakry boostować do Go Kaishi, czy zgodnie z talentem Gen do San Kaishi?
Inne Umiejętności:
Pokaż/Ukryj:
Ocenione treningi 26/20

Awatar użytkownika
Ayatsuri Joutei
Wioska: Suna
Siła: Ni Kaishi
Szybkość: San Kaishi
Zręczność: San Kaishi +
Kontrola Chakry: Yon Kaishi
Kontrola KG: San Kaishi ++
Kontrola Katon: San Kaishi
KP: viewtopic.php?f=36&t=865

Post autor: Ayatsuri Joutei » pn, 1 kwie 2019, 22:26

Boostuj do Go i nie pytaj, bo jeszcze nam znerfią xD

Na logikę wydaje się, że albo w taki sposób albo w taki możesz rozwinąć tę zdolność więc wyższa wartość wydaje się logiczna
Ostatnio zmieniony śr, 3 kwie 2019, 09:20 przez Ayatsuri Joutei, łącznie zmieniany 2 razy.
Pokaż/Ukryj:
Po misje i wyprawy serdecznie zapraszam na gg.

Koinū

Post autor: Koinū » pn, 1 kwie 2019, 22:27

Wyższa wartość przyjacielu drogi. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Nakata
Wioska: Konoha
Szybkość: Yon Kaishi ++
Zręczność: Yon Kaishi
KP: viewtopic.php?f=36&p=281501#p281501

Post autor: Nakata » pn, 1 kwie 2019, 22:32

A i jak generalnie zmiany wydają mi się ciekawy i szanuje zakres Waszej pracy to skrytykowałbym jedno... A mianowicie, że bramy poniżej V nie wpływają na genjutsu. Ja zrobiłbym to tak:

1-2 brama - wybudza z genjutsu D
2-4 - z genjutsu do C włącznie
5-6 - do B włącznie
7 - do A włącznie
8 - do S włącznie

W końcu te iluzje niższych rang to też nie są jakieś kocury, żeby trzeba było bramy z poziomu Jounina do ich usunięcia używać :P No, ale to taka moja luźna uwaga.
Inne Umiejętności:
Pokaż/Ukryj:
Ocenione treningi 26/20

Awatar użytkownika
Ayatsuri Joutei
Wioska: Suna
Siła: Ni Kaishi
Szybkość: San Kaishi
Kontrola Chakry: Yon Kaishi
Kontrola KG: San Kaishi ++
Kontrola Katon: San Kaishi
KP: viewtopic.php?f=36&t=865

Post autor: Ayatsuri Joutei » śr, 3 kwie 2019, 09:22

To ja chciałbym się dowiedzieć czy kwestia pokładów chakry pozostaje niezmieniona, że do go wzrasta ludziom z nin s a reszcie do yon? Niby jest tak napisane w atrybutach, ale zniknęło z talentów więc warto się upewnić.

Oprócz tego należałoby usunąć z Kitsui Shigoto Tensai wzmiankę o stylach walki, skoro teraz to zapewnia talent Tai S
Pokaż/Ukryj:
Po misje i wyprawy serdecznie zapraszam na gg.

Awatar użytkownika
Nobukazu Uchiha
Organizacja: fajna
Wioska: też fajna
Ranga: ta też fajna
Wiek Postaci: 21
Wytrzymałość: San Kaishi ++
Szybkość: Yon Kaishi
Kontrola KG: San Kaishi
Kontrola Katon: Ni Kaishi
Kontrola Raiton: Ni Kaishi
KP: viewtopic.php?p=4620#p4620
Kontakt:

Post autor: Nobukazu Uchiha » śr, 3 kwie 2019, 14:04

Taka odemnie tylko uwaga. Wszystko fajnie, ale wiecie że to straszny boost dla taiuserow? W sensie inaczej. Ok ktoś ma techniki S i te sprawy. Ale one połaskoczą kogoś najwyżej,

Wysłałem przypadkiem xDDDDDD a nie mogę usuwać.

Brak stat w technikach sprawia że ciężko ocenić czy się je uniknie czy nie ale jednak wątpię by dało się złapać kogoś. Zwłaszcza że dochodzą bramy które uwalniają z genjutsu no i staty z technik.

Nie wiem czy to joke czy nie. Bo 1 kwietnia czy coś. Ale tak tylko uwagę zwróciłem.

A dam jeszcze edita:

W sensie jakby nie neguję pomysłu. Ale siła ninjutsu i genjutsu wydaje się nie być wystarczająca mimo wszystko na zmaksowanego kogoś pod tai.

Edit 2: A. No a co z klanami które mają narzucone? To zostaje?
Don't wanna hear you calling out my name
I'm not here for fortune and fame
Instead, I'll fight knowing nobody knows my name
Obrazek
My foes are closing in and covering the sky,
but i wont turn my back tonight.
I'll stay... Until i taste the dirt of defeat someday.

info:
Pokaż/Ukryj:

Awatar użytkownika
Ultor
Wioska: Kirigakure no Sato
Wiek Postaci: 11
Szybkość: Ichi Kaishi
Zręczność: Ichi Kaishi
Kontrola Chakry: Ichi Kaishi +
Kontrola KG: Ichi Kaishi
kontrola_suiton: Ichi Kaishi
KP: viewtopic.php?f=36&t=3003&p=56617#p56617
Kontakt:

Post autor: Ultor » śr, 3 kwie 2019, 18:27

Trudno mi pisać na temat Gen jakoś nigdy nie miałem okazji obserwować speców od Gen w akcji.

To Co jednak widzę to potężna blokada dla wszystkich, którzy chcieli by walczyć na dytans. Na dzień dobry dostaje w twarz bo większość broni dystansowej opiera się o zręczność więc albo walcze na dystans bronią, albo ninjutsu. To jeszcze bardziej pogłębia się z faktem, że specki w użyciu broni są tylko dla talentów tai b+ wiec chęć nauczenia się jej jeszcze bardziej odcina tamat, bo dystansowiec kompletnie nie ma szans operować i nin i gen.

Czy to koniec świata? pewnie nie, ale wydaje mi się, że to krok w przeciwną do poprzednich zmian stronę. trudno mi sobie wyobrazić, żeby łucznik miał się uczyć walki w ręcz, czy pakować nie wiadomo ile w siłę. z tymi zmianami będzie do tego zmuszony, czy tego chce, czy nie, bo ma taki a nie inny bundle ze swoją statą wiodącą, więc albo to, albo bycie lamą, która nie ma żadnego backupu.

Koinū

Post autor: Koinū » śr, 3 kwie 2019, 18:51

Nobu:
Ciekawi mnie pod jakim kątem patrzycie, już o tym wspomniałem. Na forum w całej jego historii mieliśmy... dwóch? Takich w miarę użytkowników bram. Garaś i ktoś jeszcze. I zasadniczo nigdy jakoś nie było problemu z tym, że byli za silni. Przypominam, że na randze S w ninjutsu istnieją nadal techniki jak Haraishin, czy chociażby jakiekolwiek jutsu defensywne czy maskujące, które robi z posiadacza bram totalnego głąba przez pewien okres czasu.
Pamiętajmy, że Ósma brama to na forum największy możliwy boost, który jednocześnie sprawia, że osoba używająca go kończy misję/wydarzenie fabularne/event/wyprawę w momencie, kiedy brama się kończy - i jest to jak najbardziej całkiem spory minus tego "boskiego daru". Cały czas jednak słyszę bramy, bramy, bramy, bramy.

Istnieje masa Genjutsu, które łapią aktualnie przeciwnika bez jakiegokolwiek kontaktu, a świat genjutsu jest swoistą kontrą na Taiuserów, którzy - umówmy się - mają swoje bramy(hejo Nakata, chyba tylko Ty aktualnie masz tą speckę), jednak nikt na forum aktualnie nie ma bramy, która w ogóle pozwala na wyjście z jakiegokolwiek Genjutsu.

Co do klanów z narzuconymi ograniczeniami - tak, zostają. Decydując się na taki klan trzeba przyjąć do wiadomości jego charakterystykę.

Ultor:
Nie do końca. Talent Nin S, Tai A, Gen D, lub Nin S, Tai B, Gen C pozwala na to, żeby osiągnąć zadowalające statystyki w chociażby zręczności, o której mówisz i jednocześnie pozwalają one na użytkowanie specjalizacji walki przeróżną bronią. Zasadniczo sam gram aktualnie postacią pod tą drugą opcję, opierającą się nota bene na shurikenjutsu i nie uważam, żeby jakkolwiek bolały mnie te talenty.

Umówmy się co do jednego - nie ma gracza, który będzie chciał grać czystą postacią. Każdy będzie dążył do posiadania Przeklętej Pieczęci, Bram, Trybu Mędrca i innych boostów - jak chociażby eksperymenty czy przeszczepy. Pozwalają one na tyle wyjść ponad rangę ze swoimi umiejętnościami w danej dziedzinie, że nie widzę absolutnie żadnego powodu, dla którego ktokolwiek mógłby się czuć poszkodowany, prócz ludzi chcących mieć wszystko:

Ninjutsu - najlepiej Hiraishiny i inne tego typu potężne techniki + natury chakry.
Genjutsu - albo nakładanie, albo chociaż wychodzenie z technik iluzji bez większego problemu, bo wysoki Potencjał Gen.
Taijutsu - statystyki na minimum Yon, najlepiej na Go Kaishi.

Zamysł talentów wrodzonych był taki, żeby ludzie różnili się od siebie. Dziwnym trafem jednak każdy silny gracz na forum z wyjątkiem stricte Tai postaci, które musiały mieć talent w Taijutsu miało talent:

Nin: S
Tai: D
Gen: A

lub

Nin: A
Tai: D
Gen: S

Dlaczego?
Obrazek

Awatar użytkownika
Nobukazu Uchiha
Organizacja: fajna
Wioska: też fajna
Ranga: ta też fajna
Wiek Postaci: 21
Wytrzymałość: San Kaishi ++
Szybkość: Yon Kaishi
Kontrola KG: San Kaishi
Kontrola Katon: Ni Kaishi
Kontrola Raiton: Ni Kaishi
KP: viewtopic.php?p=4620#p4620
Kontakt:

Post autor: Nobukazu Uchiha » śr, 3 kwie 2019, 20:26

Mieliście bo taijutsu ssie na początku ale od jounin+ (jounin nie zawsze, odpowiedni klan, specki) robi pogrom. No i nin i gen mieli moc i staty wiec dawali rade. (obecna sytuacja tak naprawdę zmniejsza GŁÓWNIE staty fizyczne osób nie idących pod Taijutsu, reszty całej sytuacja wygląda podobnie. Może nie całkiem, ale jednak). Dlatego tak było. I nie chodzi o to że się czepiam. Ale co z tego że będę miał Hiraishina skoro nawet nie zdążę go użyć, bo będę miał prędkość czy zręczność San (EWENTUALNIE YON, ale to na A) jeśli przeciwnik szybciej się rusza niż ja myślę? Ze średnią prędkością 6++ na technikach? A dobijającą do 8 na bramach i klanach odpowiednich?

Fajnie że są techniki. Ale one nie wyglądają wcale na MOCARNE. Owszem mają moc. Ale sa wolne, wymagają mnóstwa pieczeci przygotowań czy czegokolwiek. Nie mają siły i impetu taijutsu na S. I w tym problem. A z gen każdego sie teraz osoba wyrwie z bramami, a potem tak szybko cie uwali że nie zdązysz mrugnąć. Ok niech sobie będzie Taijutsu potężne. Ale nin i gen po prostu nie są wstanie nadązyć jakkolwiek.

Fajnie że na poziomie Jounina to tak naprawdę nie ma znaczenia i o tym ciągle mówisz "nikt teraz nie ma bramy by wyjść z genjutsu". Ale nie patrzysz zupełnie do przodu. Gdzie już teraz dało się zrobić OP build na taijutsu, chroniący przed genjutsu, ninjutsu unikniesz a hiraishin ci nie pomoże jak mówiłem. Tylko się tak wydaje że jest jakaś szansa. Ja jej nie widzę z przewagą 4 rang. Nie możność trafienia, czy nawet zadania obrażeń.

Ok, nie będzie czystej postaci. To zupełnie jak w przypadku taiuserów. Więc to nie jest tak że zmniejszamy do nich różnice, bo oni i tak tym samym będą odbiegać. Imo nawet te 5 szybkości nabite jakoś nie ima się do 7miu czy 8miu taiuserów. (czy tam teraz zręczność na obronę, ale daje przykład). I może to brzmieć jak "naganianie na taiuserów", ale kwestia jest taka że prędzej czy później ktoś to ogarnie, rozgromi wszystko a potem będzie jeden wielki płacz o to. Tak tak, bez tekstów że ja płacze teraz. Po prostu stwierdzam fakt.
Don't wanna hear you calling out my name
I'm not here for fortune and fame
Instead, I'll fight knowing nobody knows my name
Obrazek
My foes are closing in and covering the sky,
but i wont turn my back tonight.
I'll stay... Until i taste the dirt of defeat someday.

info:
Pokaż/Ukryj:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości”