[Informacja] Zgłaszanie błędów i nagrody.

Wpadłeś na coś genialnego? Myślisz, że Twój pomysł odmieni forum? Jeśli tak to trafiłeś do odpowiedniego działu. Zachęcamy wszystkich graczy do dzielenia się swoimi przemyśleniami na temat rozgrywki i forumowego życia.
Awatar użytkownika
Akarai Tazaru
Wioska: Kumogakure no Sato
Ranga: Jōnin, Raikage
Wiek Postaci: 28
Siła: Yon Kaishi
Wytrzymałość: San Kaishi
Szybkość: San Kaishi
Zręczność: San Kaishi
Kontrola Chakry: San Kaishi
Zasoby Chakry: San Kaishi
Potencjał Genjutsu: Ni Kaishi
Kontrola KG: San Kaishi
Kontrola Raiton: San Kaishi
kontrola_suiton: San Kaishi
Walka Wręcz: San Kaishi
KP: viewtopic.php?f=36&p=259381#p259381

[Informacja] Zgłaszanie błędów i nagrody.

Post autor: Akarai Tazaru » ndz, 21 lip 2019, 18:12

Nagrody za zgłoszone błędy są przyznawane dopiero wtedy, kiedy zostaną one naprawione, dlatego zachęcamy do powiadamiania o każdym z nich. Możecie je przesłać tutaj lub na PW do któregoś z administratorów. Za każdy zgłoszony i poprawiony błąd można otrzymać 5 PF. Nagrody są przyznawane za błędy zgłaszane od 21.07.2019 dotyczące wyłącznie mechaniki i poprawnego nazewnictwa. Nie przyznajemy nagród za poprawianie błędów gramatycznych, gdyż szkodzą jedynie estetyce forum i nie wprowadzają w błąd. Jeśli literówka jest jednocześnie błędem mechanicznym, nagradzana jest normalnie, np. kiedy w technice mowa o „pociskach” a nie jednym pocisku, kiedy z opisu wynika, że jest tylko jeden. Rejestr będzie prowadzony w tym poście. Poprzedni temat został przeniesiony do archiwum.

A tutaj cytat z dziennika zmian odnośnie nagród za jedną konkretną rzecz:
#33 18.07.2019

Specjal Jounin przyjmuje od teraz nazwę Seiei Jounin. Znaczenie się raczej nie zmienia, nadal to jest "specjalny / elitarny". Japonizujemy jedynie to zangielszczenie dla większej estetyki. Nazwy "specjal jounin" w tematach forum będą zastępowane stopniowo. Za odnajdywanie tych nazw w tematach nie będących fabularnymi postami graczy, przewiduje niewielkie nagrody w postaci 2 PF za nazwę i wskazanie miejsca, gdzie owa nazwa do podmiany się znajduje.
Błąd zgłaszamy poprzez podanie linku i jasne wytłumaczenie, gdzie się znajduje.

Nagrody:

Goro
~ 15 PF - 3 błędy [21.07.2019]
Yari
~ 5 PF - 1 błąd [22.07.2019]
~ 10 PF - 2 błędy [11.08.2019]
~ 10 PF - 2 błędy [15.09.2019]
Moeru
~ 2 PF - 1 błąd (specjal jounin) [23.07.2019]
~ 31 PF - 13 błędów (specjal jounin) + 1 błąd [01.08.2019]
Nakata
~ 18 PF - 9 błędów (specjal jounin/sannin) [22.09.2019]

Błędy poprawione (wysłane przez PW)
Pokaż/Ukryj:
▌Wytrzymałość Psychiczna - Poziom 2 ▌Szybkie Wiązanie Pieczęci - Poziom 2 ▌Czytanie Śladów - Poziom 1 ▌
▌Kowal - Poziom 1 ▌Perswazja - Poziom 1 ▌Sztuka Pieczętowania - Poziom 1 ▌Sztuka Kamuflarzu - Poziom 1 ▌

Obrazek

Awatar użytkownika
Thaelin
Wioska: Kumogakure no Sato
Ranga: Chuunin
Wiek Postaci: 24
KP: viewtopic.php?f=36&t=8914
Konto Główne: Raven towarzysz - viewtopic.php?f=329&t=10433

Re: [Informacja] Zgłaszanie błędów i nagrody.

Post autor: Thaelin » czw, 22 sie 2019, 19:16

@Edit: Jak będą podliczane PF'y to poprosiłbym o dopisanie 20PF za wcześniej znalezione błędy, które wpisał kiedyś Kenji w nowościach, a informacje o ilości dostałem od Sagasia na GG. Nie chcę, aby z czapy było dodane te 20 punkcików. Jak trzeba poszukam tej informacji i zrobię screena.

1~~~~
Temat z mieszkańcami, pełno PR i PS, zapewne i stare wartości PF. Nie mam pojęcia jak poprawić, bo trzeba przemyśleć. Raczej jest to daleka praca z racji na brak mieszkańców.

2~~~~
* Na żółto jest wymieniona nieaktualna lista sałatki. Proponuję dać napis "Klik" z linkiem do https://i.imgur.com/4pZ1YXC.png lub http://ninjagaiden.pl/viewtopic.php?f=6&t=10335
* W przykładzie pozostał stary ślad: "Walka Wręcz: Go Kaishi Punkty Rozwoju: 1 Punkty Sławy: 2 Punkty Fabuły: 3" + brak punktu o czynach Shinobi
* Punkt 2gi: Imię. " Imiona Japońskie, Imiona Japońskie #2 " linki są zepsute, albo usunąć, albo dać coś innego. Ja bym dał propozycję wpisania list imion z anime i mang. Chyba szybciej uda się coś zdobyć.[/url]
* Punkt 2gi: Wzrost i waga, a dokładniej link się wypiął i nie działa.
* Punkt 2gi: Punkty fabuły, nie działa link do nich. Zapewne powinien to być ten link: Klik
* Punkt 2gi: Specjalizacje: Jest 20, a nie 19 specjalizacji. Taka mała różnica, ale jednak.
* Punkt 3ci: "Kontrola Chakry:
  • Zasoby chakry:
Potencjał Genjutsu:" Nie wiem czy te list przy zasobach jest zamierzony, czy nie, jednak trochę dziwne.

3~~~~
* W pamiątce rodzinnej wkradł się błąd bbcode: "
Odziedziczyłeś/aś" chodzi mi dokładnie o owe
którego nie powinno być.
* Urozmaicenia bezklanowca: "Ulubiona umiejętność dodatkowa" Nie ma błędu samego w sobie, jednak sam opis wprowadza w błąd. Nie jest wiadomo, czy możemy tego użyć tylko 1x, czy za każdym razem gdy osiągniemy wymagania rangi. Przykład Yamado. Poszedł na wyprawę rangi C+ na zdobycie 2go poziomu umiejętności ulubionej(trucizny) i awansował po skończeniu na 3ci poziom. Podobno mógł również jako chuunin wziąć sobie 2gi poziom od tak i po wbiciu Jounina 3ci. Prosiłbym dlatego o sprostowanie.

4~~~~
* "Chunnina" jeśli już to powinno być Chuunina, bo kreseczka jest nad U. Najlepiej podmienić zwyczajnie na: Chūnin
* "posiadania 3000 Punktów Fabuły" 3cia specjalizacja nie kosztuje już 3kPF a 10000 punktów Fabuły.

5~~~~
* W kodzie dla mieszkańca widnieją punkty sławy - zapewne do zmienienia na punkty fabuły.
* Punkt 7: Cena " 1 lvl - 40 PS, 100 rou 2 lvl - 80 PS, 400 rou 3 lvl - 120 PS, 1000 rou"
* Górnik, 1szy poziom: "Koszt nauki: ?? Punktów rozwoju."
* Źle wprowadzone bbcode, a raczej jego nadmiar "•Poziom 1" W Fanatyku i Kucharzu.
* Również złe bbcode: "• Poziom 1 - kieszonkowiec
" w Złodzieju, to samo 3ci poziom.
* Niepotrzebny enter w: Górnik 3ci poziom, Protetyk 3ci poziom, Bard wszystkie poziomy Dodatkowo przy 3cim widnieje kropka "." 3ci poziom Kucharz,

6~~~~
* Osiągnięcia niezależne od rangi "Pomysłodawca (Co najmniej 3 zaakceptowane pomysły) ~ +20 PF, 1000 Rou
20 PF" Chodzi mi dokładnie o powielone 20 PF

6,5~~~~
* To nie tyle co jakiś specjalny błąd, co raczej dość spora ilość wymaganych linijek po tym, jak wszystko było zmniejszane w treningach "Gracz leczący innego musi napisać posta na minimum 30 linijek czystego leczenia." Nie wiem czy to pozostałości bardzo starego systemu, gdzie na trening trzeba było 30 linijek, czy też tak po prostu ma to zostać.

7~~~~
* Chuunin: "- Możliwość tworzenia własnych technik (do rangi C włącznie) oraz stylów walki mieczem, bądź inną bronią;" Wydaje mi się, że po zmianie systemu MWM na Kenjutsu usunięto opcję tworzenia własnego stylu walki, ale mogę się mylić.
* Jounin: "- możliwość tworzenia eksperymentów oraz wykonywania przeszczepów" Po Tahasiowych zmianach eksperymenty są od Chuunina.
* "- możliwość tworzenia własnych artefaktów" To też chuunin, a nawet i genin.

8~~~~
* "Osoby nieposiadających talentu Ninjutsu S" Przeoczyłem to kiedyś. Trzeba dopisać również tych z Gen S.

9~~~~
* "Futton Element Wrzątku. Połączenie: Suiton, Katon. Posiadacze: Klan San-shi." Klan San-shi? Nie powinien być Genshu Kazangnan??

10~~~~
* Link się wykrzaczył. Tak bardzo boli, kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o PF'ach, jednak nie masz dostatecznych uprawnień.

Etap z Pierwsze kroki ukończony. Zaraz wezmę edycję i będę ruszał w dalszą przygodę za poszukiwaniem błędów.

11~~~~
* Cudowny błąd samehady, która rozciąga nam wszystko. W spoiler, albo zmniejszyć obrazek(jak będzie trzeba, to mogę to szybko zrobić). Chodzi dokładnie o wbijanie swych pazurków w dłoń niegodnego.

12~~~~
* "Misja Rangi A - 1000 Rou - 2000 rou ; Misja Rangi S - min. 10000 Rou," Tak dla pewności, czy nie pomyliło się przypadkowo z ilością pieniędzy na misji S. 10k to stosunkowo dużo jednak.

13~~~~
* "Inną rzeczą jaką się zyskuje jest dodatkowe 50 punktów kontroli chakry" Kurcze tak stary system, że mimo znania go nawet na nim nie grałem.

14~~~~
* "Lista wszystkich bijuu znajduję się tutaj: KLIK." Wykrzaczył się link w klik.

15~~~~
* Zamiana wszystkich Punktów Rozwoju na wybraną ilość PF
* Każdy poziom nie zwiększa ryzyka panowania?? Nie wiem, czy to pominięcie, czy tak ma być.

16~~~~
16,1~~~~
16,2~~~~
* Tutaj nie wiem co powiedzieć, bo są to prace Dośki i Renifera. Wydaje mi się, że powinna być praca Kippka.
Jeśli nie, to całe bbcode czy inny code do poprawy typu: "[html]<table width="700" ><tbody><tr>" Dalej nie wytrzymałem.

17~~~~
17,1~~~~
17,2~~~~
17,3~~~~
* Tak jak Reibi pozbycie się PR i danie PF

18~~~~
* 2x Akatsuki i 2x 7MM(tutaj pod inną nazwą akurat)

Koniec przeszukiwania działu Informacje. Zapewne coś tam jeszcze zostało, ale kiedy indziej.

19~~~~
* Koszt tworzenia technik w PR'ach

20~~~~
* Koszt tworzenia kukieł w PR'ach
* Poprawić "uwagę" a dokładniej wzmiankę o PR: "200 rou, lub 5 Punktów Rozwoju"

21~~~~
* Skrzaczył Ci się obrazek pantery Tazar w spoilerze
* Kolejne wzmianki o PR: "będzie nas kosztować określone ilości punktów rozwoju, kolejno: Ranga „D” - 10 Punktów Rozwoju, [...]"

22~~~~
* Wrzucić do archiwum, aby nie zabierało miejsca w pracowni i nie powodowało zamieszania.

23~~~~
* Kolejny raz PR: "Płaci się PR za artefakt" i "Jeśli ma 2lvl kowalstwa płaci połowę PR"
* "Po każdy Artefakt trzeba iść na ciężką wyprawę by zdobyć potrzebne materiały by go stworzyć tak jak w przypadku normalnych artefaktów." Normalnych artefaktów... wydaje mi się, że to stary system, z którego niestety nie skorzystałem, a pozwalał na zdobywanie artefaktów na wyprawach bez potrzeby posiadania umki tworzącej.

24~~~~
* Wyzbyć się PR i PS " 10 Punktów Rozwoju, lub drugiej specjalizacji: 50 Punktów Rozwoju" i "(specjalizacja za Punkty Sławy)"

25~~~~
Sozo Saisei.: "Coś na zasadzie: a: przebija b mieczem, a b biegnie z kontratakiem, jak gdyby nigdy nic." : po a usunąć jak tak na to patrzę. Początkowo przez ten : myślałem, że to jest coś w stylu opcja a) i opcja b)

26~~~~
Pierwszy oraz drugi Limit Krwi możliwy do opanowania do rangi S, trzecia zaś do rangi B -> trzeci.

27~~~~
- Koszt tworzenia własnych atramentowych technik zmniejszony o 25%. -> do wywalenia. Po aktualizacji tutaj mam dylemat, bo z innych specek zostało to powywalane, a przynajmniej w większości jak mnie pamięć nie myli - a zapewne myli.

28~~~~
Nin S, Tai S: Specjal Jonina poprawić na Seinen Jounina.

29~~~~
Pierwsza zmienna ilość punktów -> ilości
ZmiennePoniżej -> spacja i poniżej z małej literki. Wydaje mi się, że pomiędzy zmienne i poniżej powinien być przecinek.

30~~~~
Koszt:[/b][/color] 3 Punkty Umiejętności -> błąd bb code w umce pirotechnik 3ci poziom
Obrazek

|| Matematyk || Hultaj || Yōso no Tensai || Shin'ainaru buki(klik)
| Odbijanie pocisków II | Szybkie wiązanie pieczęci I | Kowal II | Kamuflaż I | Sztuka pieczętowania I | Wytrzymałość psychiczna I |

Myśli Wypowiedzi Wypowiedzi kota Demon

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły, Błędy i Sugestie”