27.06.2001

Wszelkie zmiany wprowadzane do system rozgrywki, jak i również reszty elementów forum są podawane do wiadomości w tym dziale. Większe nowości wprowadzane są jako duże aktualizacje, a mniejsze umieszczane są w dzienniku zmian.
Awatar użytkownika
Kororowy Renifer
Posty: 3361
Rejestracja: ndz, 29 sie 2010, 21:31
Płeć: Mężczyzna

27.06.2001

Post autor: Kororowy Renifer » pn, 27 cze 2011, 17:44

Cieniste klony... Technika dająca wielkie możliwości, lecz będąca zarazem bardzo ryzykowna w stosowaniu. Jeśli kage bunshin przyjmie na siebie choć jeden, nawet lekki czysty cios - znika. Należy też pamiętać, że tracimy większość czakry którą posiadał klon na stałę. Wraca do nas jedynie 20% czakry klona... Wykonując technikę rozdzielamy swoja energię po równo. W ten sposób, jeśli mamy (wybaczcie za liczby...) 90% naszej czakry i stworzymy jedną taką kopię, zostaje nam 45%. Natomiast jeśli mając 90% stworzymy 2 klony, to zostanie nam jedynie 30% energii (rozdzieli się na trzech). No i reszta ważnych zasad poniżej.

Zasięg i czas trwania Kage bunshinów:
 • Gennin - w zasięgu wzroku, max 30 sek. (gdy jest dobrze wytrenowany)...
  Chuunin - 10 min. Do 2km.
  Jounin. - 1h. Do 15km.
  S.Jounin - 4h Do 80km.
  Sannin/kage - 12h. Do 250km.
Stopień zgrania z Kage bunshinami:
 • Gennin - Marny. Trudno nam skoordynować nasze akcje. W większości przypadków wymaga słownego porozumiewania się.
  Chuunin - Przyzwoity. Choć atakowaniem razem w odpowiednich chwilach nadal nie jest łatwe, nie jest już nieosiągalne nawet bez wspomagania się krzykami. Jednak zdolność ta drastycznie spada wraz z ilością kopii które zrobimy (więcej niż 2).
  Jounin - Dobry. Bez porozumiewania się możemy wykonywać mniej skomplikowany taktyki. (ocenia MG, czy daliśmy radę się zgrać)
  S.Jounin - Bardzo dobry. Koordynujemy ruchy idealnie. Możemy wykonać nawet trudniejsze taktyki bez uprzedniego planowania. Jednak zdolności te zaczynają szwankować jeśli zrobimy więcej klonów niż 2.
  Sannin/kage - Wyśmienity. Niezależnie od liczby cienistych klonów współdziałamy z nimi idealnie.
Klonów żywiołowych używamy jedynie do walki

Nie trenujemy technik, statystyk, nie spotykamy się w fabule z ludźmi za pomocą klonów! Góra w celach takich jak zaniesienie informacji, lub czegoś podobnego.
Kawarimi no jutsu. Technika prosta i z pozoru nie posiadająca wielu ograniczeń, jakże mylna dedukcja. Oto lista zasad stosowania ogólnie pojmowanych jutsu podmiany:
 • Maksymalnie jedno na całą walkę.
  Po użyciu kawarimi nie możemy atakować. Następną turę to my jesteśmy w defensywie.
  Zabronione jest używanie podmiany w ofensywie jako rodzaju teleportacji.
  Musimy znać miejsce w które chcemy się przemieścić. (o ile nie chcemy skończyć wbudowani w drzewo, czy inną materię i umrzeć)
  Zazwyczaj nie możemy przenieść się na dystans większy niż dwadzieścia pięć metrów.

Kawarimi zgodnie z rangą techniki jaka jest jej przypisana zużywa odpowiednie ilości czakry oraz wymaga różnej ilości pieczęci.
 • E - 5 pieczęci. Znikoma ilość czakry.
  D - 4 pieczęci. Mała ilość czakry.
  C - 3 pieczęcie. Trochę czakry.
  B - 2 pieczęcie. Dość dużo czakry.
  A - 1 pieczęć. Bardzo dużo czakry.
  S - 0 pieczęci. Naprawdę bardzo, bardzo dużo czakry.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości”